پنج نکته ای که باید در مورد جراحی زیبایی پس از زایمان بدانید

جراحی زیبایی بعد از زایمان در دهه گذشته بسیار محبوب شده است زیرا به جراحان پلاستیک امکان می دهد تا در یک عمل جراحی مشکلات چندین نقطه از بدن را برطرف کنند. از آنجا که زمان اغلب با ارزش ترین کالای ما است ، هر روشی که بتواند با اطمینان و به طور موثر تغییر  را ایجاد کند، به کار گرفته می شود ، به عنوان مثال ، جراحی شکم و پستانها در یک زمان امکان پذیر است.

اما همه روش های جراحی زیبایی بعد از زایمان برابر نیستند و همیشه ترکیب روش ها برای هر بیمار مناسب نیست. در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید در مورد این نوع جراحی بدانید.

بعد از زایمان

هیچ تغییری استاندارد در این جراحی وجود ندارد

جراحی زیبایی پس از زایمان، جراحی است که باید متناسب با نیازهای فردی ، سبک زندگی و آناتومی شما تنظیم شود.

این اتفاق های  می توانند صدمه ای به فرم بدن شما وارد کنند. به عنوان مثال ، پوست شکم ممکن است بیش از توانایی کشیده شود و شما را با اتفاق های ناخواسته ای همچون افتادگی پوست و بی نظمی های کانتوربدن مواجه خواهد کرد. بسیاری از بیماران همچنین حجم سینه های خود را از دست می دهند و یا به ایجاد چربی سفت در شکم ، باسن و پهلوها دچار می شوند که ممکن است در برابر رژیم و ورزش مقاوم باشد. نکته مهم  برای رسیدن به یک نتیجه مناسب بعد از عمل جراحی، انتخاب زمان مناسب و ترکیبی از روش ها برای حل بهتر مشکلات خاص است.

این جراحی معمولا شامل اصلاح شکم و پستان است

به طور معمول ، جراحی زیبایی بعد از زایمان شامل نوعی جراحی پستان و اصلاح شکم است. ه این روش برای اولین بار به عنوان وسیله ای برای جوان سازی زنان در نواحی بدن که بیشتر تحت تأثیر  بارداری قرار گرفته اند ، ایجاد شد. با این حال ، با گذشت زمان ، این نوع جراحی تکامل یافته است. اکنون، می تواند شامل هر ترکیبی از روش ها زیر باشد:

هدف از تغییر شکل دادن در این نوع جراحی این است که ظاهر جوان قبل از بارداری را به کانتور بدن خود بازگرداند. این جراحی ها ممکن است شامل برداشتن پوست اضافی ، از بین بردن چربی های اضافی ناخواسته ، افزایش حجم پستان با پروتز سینه و یا کاهش حجم با برداشتن چربی باشد.

تقویت سینه در مقابل لیفت سینه

جراحی پستان اغلب یکی از مولفه های اساسی جراحی بعد از زایمان است. به طور خاص بارداری و شیردهی می تواند باعث تغییر شکل پستان ها شود. پروتز سینه یک روش ایمن و عالی برای بازیابی حجم از دست رفته است. با این حال ، بارداری ، شیردهی و سن نیز باعث کشش پوست و بافت های پستان شما می شود. به همین دلیل است که افزایش مستقیم سینه همیشه راه حل نیست.

آیا وقتی جلوی آینه می ایستید ، نوک سینه ها هنوز رو به جلو هستند؟ در غیر این صورت ، احتمالاً بهتر است لیفت سینه به تنهایی یا با پروتز پستان انجام دهید. تلاش برای استفاده از پروتز بزرگتر برای جبران افتادگی پوست معمولاً منجر به عوارضی می شود. شل شدن و افتادگی پوست نشانه ضعف بافت است که به مرور زمان قدرت نگه داشتن پروتز رااز بین خواهد برد. لیفت سینه ، نوک سینه شما را به مرکز پستان باز می گرداند و ظاهری جوانتر و سرحال تر ایجاد می کند.

جراحی زیبایی بعد از زایمان

بیشتر خانم ها به جراحی زیبایی شکم نیاز دارند

شکم برای بسیاری از بیماران یک منطقه مشکل ساز است. در حالی که لیپوساکشن یک استاندارد طلایی برای از بین بردن چربی های اضافی است ، اما نمی تواند به درمان افتادگی پوست یا شل شدن عضلات بپردازد ، که هر دو مورد در بیمارانی که زایمان داشته اند و یا وزن قابل توجهی از دست داده اند شایع است. با این حال ، آبدومینوپلاستی می تواند هر سه را بهبود بخشد.ان مورد دوم را می خواهند ، اما در واقع به بیمار اول احتیاج دارند.

یک تست آینه ساده انجام دهید. وقتی به کل شکم خود نگاه می کنید ، آیا چربی اضافی و یا پوست شل بالای دکمه شکم دارید؟ اگر بله ، مراجعه به یک جراح پلاستیک و بررسی شرایط جراحی می تواند کمک کننده باشد.

برای بهبودی خود برنامه ریزی کنید

جراحی زیبایی بعد از زایمان می تواند به طور بنیادی بدن شما را تغییر دهد ، به شما انرژی ، نشاط و عزت نفس بیشتری می بخشد. این نیز یک روش جراحی است که برای بهبودی نیاز به زمان زیادی دارد. بیمارانی که بهترین نتیجه را دارند بیمارانی هستند که برای آن برنامه ریزی می کنند. به طور کلی ، این جراحی ها به حدود دو الی سه هفته زمان جهت بهبود نیاز دارد.

با این حال ، در حدود 3-4 هفته واقعاً نمی توانید خم شوید یا بلند شوید. بنابراین ، وعده های غذایی خود را زودتر از موعد تنظیم کنید و آنها را فریز کنید و اگر هنوز بچه های کوچکی دارید ، مراقبت از کودکان را برنامه ریزی کنید.

بهترین راه برای اطمینان از یک نتیجه عالی این است که به بدن خود زمان و انرژی لازم برای ترمیم صحیح بدن را بدهید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.