جراحی لیفت صورت | مزایا و معایب و تاثیرات آن بر روی زیبایی چهره

جراحی لیفت صورت

با انجام روش های پزشکی می توانید تا حدودی تاثیرات زمان را متوقف کنید . با استفاده از جراح زیبایی و یا یک متخصص ، می توانید اثرات زمان و گرانش را خنثی کرده و ظاهر طبیعی و پر جنب و جوش را که از سالها قبل به خاطر می آورید بازگرداند.  لیفت صورت از بهترین ترین روش های جوانسازی پوست است.  لیفت صورت جراحی است که می تواند به بهبود علائم پیری روی صورت و گردن کمک کند..

علاوه بر افزایش سن عوامل متعدد دیگری همچون نازک شدن پوست ، از بین رفتن چربی صورت ، گرانش ،  آفتاب ، سیگار کشیدن و همچنین وراثت و استرس نیز می تواند باعث افتادگی پوست صورت و ایجاد چروک گردد.

جراحی لیفت صورت باعث رفع چین و چروک های ناشی از افزایش سن ، رفع افتادگی پوست به خصوص در ناحیه گونه ها ، رفع افتادگی ابروها و … می شود. برای لیفت صورت روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط هر فرد استفاده از این روش ها متفاوت است.به دنبال لیفت ، بیماران غالباً با افزایش اعتماد به نفس روبرو می شوند ، زیرا ظاهر آنها را بهتر می کند.

چه افرادی می توانند این جراحی را انجام دهند :

  • افراد سالم که بیماری خاصی ندارند که در بهبود زخم بعد از عمل جراحی اختلال ایجاد کنند
  • کسانی که سیگار نمی کشند
  • کسانی که انتظارات واقع بینانه ای راجع به عمل جراحی دارند

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

تکنیک دقیق که جراح زیبایی از آن استفاده می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله آناتومی بیمار و اهداف شخصی ،  و اینکه آیا یک روش دیگر در همان زمان انجام می شود یا نه. جراحی لیفت بطور معمول با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شوند ، اگرچه ممکن است در برخی از روش ها از بی حسی موضعی استفاده شود.

بعد از مشخص کردن مکان برش های اولیه ، پوست از بافت و عضلات زیرین جدا می شود. این کاربه جراح زیبایی اجازه می دهد تا بافت های عمیق تر صورت را مجدداً جابجا کند ، و پایه ای محکم تر برای پوست ایجاد کند. سپس ، پوست اضافی برداشته می شود ، و پوست باقی مانده به آرامی روی بافت های تازه جوان شده صورت قرار می گیرد.

این جراحی مربوط به دو سوم پایین صورت یعنی گونه ها و فک می باشد . پوست ، ماهیچه ها و سایر بافت ها در امتداد ابرو و پلک ها متفاوت است و جراحی زیبایی به هر یک از این مناطق نیاز به یک تکنیک کاملاً متفاوت دارد. برای بالا کشیدن پلک و ابرو ها از جراحی لیفت ابرو و برای برداشتن پف زیر چشم ها از جراحی بلفاروپلاستی استفاده می شود.

روش های مختلف لیفت صورت

علاوه بر جراحی که مهمترین روش لیفت صورت است روشهای دیگری نیز وجود دارد  که برای لیفت صورت انجام می  شود . لیفت ابرو و جراحی پلک برای جوانسازی چشم ها ، تزریق چربی و یا سایر پرکننده ها همچون تزریق ژل  برای جایگزینی حجم چربی از دست رفته ، درمان های پوستی مانند میکرودرم ابریژن ، لایه برداری ، لیزر آر اف فرکشنال برای بهبود کیفیت بافت پوست و … از جمله این روش ها محسوب می گردند.

اما هر یک از این روش ها تاثیرات موقت یا نیمه دائم دارند. روش جراحی نسبت به همه آن ها ماندگاری بیشتری دارد. اما این موضوع را نیز باید در نظر بگیرید که افزایش سن را نمی توان متوقف کرد و تا پایان عمر نمی توان همان طراوت و جذابیت سال های جوانی را داشته باشید. و هیچ روش پزشکی برای لیفت صورت دائمی وجود ندارد و نباید فریب تبلیغات را خورد.

در برخی افراد علت افتادگی پوست صورت ، از بین رفتن چربی های طبیعی پوست است . در این افراد بهترین روش برای لیفت صورت تزریق چربی است. در تکنیک های جدید تزریق چربی همچون نانوفت ، علاوه بر پر کردن نواحی خالی شده می توان به جوانسازی و روشن تر شدن پوست نیز کمک کرد.

بیشتر بخوانید : تزریق چربی به صورت

انتخاب بهترین جراح لیفت صورت

جراحی لیفت صورت یک روش پیچیده است که نیاز به دانش گسترده درباره آناتومی صورت و یک مجموعه مهارت بسیار خاص از تکنیک های جراحی  دارد. همه پزشکانی که عمل جراحی زیبایی را انجام می دهند تحت آموزش جراحی صورت قرار نمی گیرند .

هنگام مشورت با جراحان ، در مورد آموزش و تجربه آنها در جراحی زیبایی صورت سوال کنید. همچنین ، بدانید که چه تعداد عمل لیفت صورت انجام داده اند ، و حتماً در طول مشاوره به عکس های  قبل و بعد از مراجعه کنندگان آن توجه کنید .

آقایانای که کاندید این عمل می شوند باید مطمئن شوند که جراحی که انتخاب کرده اند در این زمینه تجربه و مهارت دارد . زیرا آناتومی صورت مرد با چهره یک زن متفاوت است و نیاز به انجام روش های خاص خود دارد.

عوارض جراحی لیفت صورت

عوارض احتمالی این جراحی

عوارض احتمالی مرتبط با این جراحی ممکن است موارد زیر را شامل شود ، اما فقط به آنها محدود نمی شود:

  • آسیب یا ضعف عصب صورت که با بی حسی یا تغییر در پوست اتفاق می افتد . ممکن است موقت یا دائمی باشد.
  • مانند هر نوع جراحی ، خطر عفونت و واکنش به بیهوشی وجود دارد.
  • هماتوم یا جمع شدن خون در زیر پوست ممکن است رخ دهد. معمولا در موارد ضروری توسط پزشک برداشته می شوند.
  • استعمال سیگار در دوره منتهی به عمل جراحی یا بعد از عمل می تواند در آسیب دیدگی پوست و باقی ماندن جای زخم نقش داشته باشد. معمولا برای افراد سیگاری چنین جراحی انجام نمی شود.
  • جای زخم بهبود نیابد
  • ریزش مو در محل برش
  • تورم طولانی مدت

بعد از لیفت چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

 انجام جراحی لیفت صورت تصمیمی کاملاً فردی است که فقط بهترین جراح لیفت صورت با صداقت در این باره می تواند شما را راهنمایی کند. پزشک سوابق پزشکی شما ، وضعیت پوستی و سایر عوامل را با توجه به آنچه می خواهید لیفت صورت خود را به دست آورد ، با دقت در نظر بگیرید.

ممکن است جراح از صورت شما عکس بگیرید تا او بتواند صورت شما را مورد مطالعه قرار دهد و در مورد گزینه های دیگر مانند لیفت ابرو و یا فیلر ها نیز اطلاعات کافی در اختیار شما قرار دهد. ممکن است این گزینه ها برای شما مناسب است.

بعد از عمل لیفت صورت ، پانسمان دارید . برای برداشتن بخیه ها ، باید چند روز پس از عمل به جراح مراجعه کنید. بخیه ها  طی پنج تا 10 روز پس از عمل کشیده می شوند. بهبودی کامل چندین هفته طول می کشد. رعایت مراقبت های بعد از عمل جراحی بسیار مهم است. این مراقبت ها به شما توصیه می كند كه در صورت بروز هرگونه تغییر و مشكلات غیر منتظره باید به پزشک خود مراجعه کنید

دوران نقاهت عمل لیفت

این جراحی روشی پیچیده است که به مهارت جراح احتیاج دارد ، اما روند بهبودی برای اکثر بیماران یکسان می باشد. بیماران معمولاً بعد از حدود 2 هفته به فعالیت های روزمره عادی خود باز می گردند.

یکی از اصلی ترین نگرانی هایی که بیماران از انجام عمل جراحی صورت خود دارند ، این است که چقدر بعد از عمل می توانند نتیجه جراحی را مشاهده نمایند.  در ابتدا باید بدانید که تا چند روز بعد از عمل کبودی دارید که طبیعی است و در دو روز اول این کبودی بیشتر از همیشه می باشد. پس از آن ، کبودی و تورم به تدریج بهتر می شود و پس از حدود 10 تا 14 روز کاملا محو می شود .

بعد از انجام عمل جراحی محافظت از چهره در برابر آفتاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما برای چند هفته بعد از عمل در معرض آفتاب سوختگی قرار خواهید گرفت . از یک کلاه پهن استفاده کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب استفاده کنید.

بنابراین با نکته های اشاره شده فوق برای مشاهده نتیجه جراحی حداقل دو هفته باید صبر کنید. این زمان در هر فردی متفاوت است. و از آن جایی که هیچ چیی نمی تواند روند پیری را مختل کند پس طبیعی است که بعد از چند سال کم کم احساس کنید که صورتان به حالت قبلی بازگشته است. ناگفته نماند رژیم غذایی مناسب ، مراقبت از پوست و جلوگیری از کاهش و افزایش وزن می تواند این ماندگاری را افزایش دهد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *