مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق عموما کمی تورم در لب به وجود می‌آید که در روزهای اول بعد از تزریق اینکه این تورم به علت تزریق، یا به علت وارد شدن ژل به لب است. ژل هایی که به لب شما تزریق می‌شوند به زمان نیاز دارید که مواد با بافت لب شما ادغام شوند. بعد از تزریق توصیه می‌شود که مصرف آب آشامیدنی خود را افزایش دهید و نکاتی که پزشک مربوطه شما درباره مراقبت های بعد از تزریق ژل لب را فراموش نکنید.

توجه: رسیدن به نتیجه دلخواه شما حداقل 3 هفته به طول می‌انجامد.

در صورتی که برای اولین بار تزریق ژل را انجام دادید حتما طبق تعلیمات و نظر پزشک خود لمس و ماساژ لب خود را انجام دهید. که این کار موجب می‌شود اگر عدم تقارنی در لب ها به وجود آمده باشد از آن جلوگیری می‌شود و لب های شما پرتر و گوشتی تر و طبیعی بنظر خواهد رسید.

احتمال نرسیدن به نتیجه مطلوب بسیار کم است ولی صفر نیست. بنابراین اگر مراسم خاصی را پیش رو دارید (به خصوص افرادی که برای اولین بار تزریق ژل را انجام می‌دهند) پیشنهاد می‌شود که حداقل زمانی که برای بهبودی در نظر می‌گیرند 3 هفته باشد. برخی دارای پوست های حساسی هستند که ممکن است درصد کبودی در آن ها نسبت به افراد دیگر بیشتر باشد.

عوارض جانبی تزریق ژل لب

ورم و کبودی

واکنش های آلرژیک (در مواردی موجب تورم بیش از حد می‌شود)

توجه: در صورتی که در مناطقی که تزریق انجام شده است محل بسیار تیره و کبود شد این کبودی طبیعی نبود و یا هر چیز غیر طبیعی دیگری در محل مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

تا چند روز قبل و بعد از تزریق از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنید. زیرا الکل احتمال کبودی را افزایش می‌دهد.

بعد از دو روز در صورتی که لب هایتان خشک شد می‌توانید از ویتامین آ+د استفاده کنید.

استفاده از رژ لب و همچنین از آرایش اطراف لب خود تا 3 روز پس از تزریق خودداری کنید. بعد از روز سوم می‌توانید از رژ لب استفاده کنید. سعی کنید از لوازم آرایش با جنس مرغوب استفاده کنید و به صورت ملایم آرایش کنید.

از کرم ها و روغن های ترمیم کننده نیز می‌توانید استفاده نمایید.

لب های خود را تا 72 ساعت دستکاری نکنید.

از مصرف نوشیدنی های داغ خودداری کنید.

لب های شما ممکن است حداکثر چند هفته حساس تر شود. در صورتی که تورم مشاهده کردید با ماساژ صحیح می‌توانید آن را برطرف کنید.دستتان را قبل از ماساژ حتما با آب و صابون بشویید.

از مصرف غذاهای تند و ادویه دار بپرهیزید.

از قرار گرفتن در معرض آفتاب یا گرمای شدید (سونا یا حمام داغ) خودداری نمایید.

از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.

بعد از خروج از کلینیک، گاز استریل را روی لب های خود بگذارید و از ماسک نیز استفاده کنید تا آلودگی هوا از سوراخ های ایجاد شده وارد نشود و عفونت ایجاد نکند.

اگر سابقه تبخال در لب های خود دارید، حتما از پزشک مورد نظرتان دارو های ضد ویروس دریافت کنید و بهتر است چند روز قبل و بعد از انجام  تزریق ژل از این دارو ها استفاده کنید.

خوردن غذاهایی مانند ساندویچ، گاز زدن نان سفت و سخت، کشیدن سیگار ، پیپ و قلیان و هر گونه فشار، ضربه تا 72 ساعت بعد از تزریق ممنوع می‌باشد.

برای پاک کردن آرایش خود از پاک کننده های ملایم، بدون بو و استریل شده استفاده کنید.

در صورتی که تزریق ژل را در ساعات پایانی شب انجام داده اید، به هیچ عنوان روی صورت خود نخوابید.

توجه: اگر می‌خواهید لب هایتان برجستگی بیشتری داشته باشد، بعد حداقل 4 هفته بعد از اولین تزریق این کار را انجام دهید. در این حالت تورم و کبودی لب شما از بین رفته است و شما می‌توانید آگاهانه این تصمیم را برای تزریق مجدد بگیرید.

از بین بردن ورم بعد از تزریق ژل

میزان ورم و کبودی در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. در صورت ایجاد ورم و کبودی می‌توانید از قرص های ویتامین سی، آناناس، در ساعات اولیه بعد از تزریق از کمپرس آب سرد و در روزهای اولیه بعد از تزریق از کمپرس آب گرم استفاده کنید.

اگر تا دو هفته شاهد گلوله گلوله شدن ژل تزریق شده بودید طبیعی است ولی بعد از گذشت دو هفته در صورت مشاهده این عارضه حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *