مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم

مراقبت بعد از تزریق ژل زیر چشم

گاهی برخی از بیماری ها (کم خوابی، فشار خون، دیابت و…) باعث ایجاد سیاهی زیر چشم می‌شود. حتی در مواردی منجر به گودی زیر چشم نیز می‌شود. در صورتی که فرد از این مسئله ناراضی باشد می‌تواند با تزریق ژل زیر چشم این سیاهی و گودی به وجود آمده را از بین ببرند. هر جراحی زیبایی ای برای رساندن شما به نتیجه مطلوب نیاز به مراقبت دارد. با مجله “زیبا بمان” همراه باشید تا درباره مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم اطلاعات بیشتری کسب کنید.

این تزریق باید با حساسیت خاصی انجام شود، چرا که چشم عضو حساسی است. این تزریق باید توسط پزشک مجرب انجام بگیرد تا درصد خطا و عوارض جانبی آن بسیار ناچیز باشد. تزریق ژل زیر چشم معمولا باید بیش از یک بار انجام شود.

برای افراد مختلف روند بهبودی متفاوت است، توصیه می‌شود اگر کارمند هستید به مدت یک هفته مرخصی بگیرید. تا محل تزریق به حالت عادی برگردد.

انواع تزریق زیر چشم

ژل های موقت: این نوع ژل هیچ آلرژی یا حساسیتی را در فرد ایجاد نمی‌کند. این ژل از هیالوریک اسید که در بافت بدن نیز وجود دارد تهیه می‌شود و ماندگاری آن حداکثر تا 9 ماه می‌باشد.

ژل های نیمه موقت: 20 درصد این نوع ژل از میکرواسفرهای کوچک تشکیل شده است که برای چروک های عمیق به کار می‌رود.

ژل های دائمی: به علت ایجاد مشکل در افراد و تائید نشدن آن توسط سازمان غذا و دارو پزشکان از این نوع ژل استفاده نمی‌کنند.

مراقبت های قبل از تزریق ژل زیر چشم

نکته اساسی و مهم درباره مراقبت ها این است که شما با رعایت نکاتی که پزشک شما به شما گوشزد می‌کند. روند بهبود و رسیدن به نتیجه مطلوب را تسریع می‌بخشید.

تا یک هفته مصرف الکل، سیگار، داروهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند مثل آسپرین قدغن است. همچنین در کنار داروهای گفته شده ویتامین ها و ایبوپروفن و … را نیز حذف کنید. 

نکته: مدت زمان تزریق ژل حداکثر 30 دقیقه به طول خواهد انجامید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

بعد از تزریق ژل اطراف چشم شما دچار قرمزی، ورم، کبودی می‌شود. این عوارض ممکن است با درد و سوزش همراه باشد. شما می‌توانید با رعایت کردن یک سری نکات از ایجاد این عوارض پیشگیری کنید.

حداکثر به مدت 1 روز از دوش گرفتن خودداری کنید.

می‌توانید داروهای ضد التهاب را مصرف کنید تا قرمزی و کبودی به وجود آمده کم شود.

از کمپرس یخ می‌توانید استفاده کنید. البته توصیه نمی‌شود که از کمپرس یخ به صورت مداوم استفاده کنید، در روزهای اولیه (دو روز اول) برای مدت 10 دقیقه کافی است.

همچنین می‌توانید از کمپرس آب گرم استفاده کنید. کمپرس آب گرم را هر دو ساعت یکبار تکرار کنید تا کبودی از بین برود.

داروهای تجویزی پزشک را حتما استفاده کنید.

عوارض تزریق ژل زیر چشم

کبودی، التهاب، قرمزی، خارش: بعد از اولین روز کبودی به اوج خود می‌رسد. بعد از آن بهتر می‌شود. روند بهبودی حداقل تا دو هفته ممکن است ادامه یابد. شما می‌توانید با استفاده از کرم های آرایشی این کبودی ها را بپوشانید.

ورم : ورم ایجاد شده بعد از حداکثر یک هفته کاهش می‌یابد. ورم خفیف ممکن است تا چند هفته باقی بماند.

برآمدگی: ژل های تزریق شده ممکن است بعد از تزریق به صورت برآمده باشند. این برآمدگی بعد از حداکثر 3 هفته بهبود خواهد یافت. در صورتی که در این مدت بهبود نیافت ناحیه زیر چشم را می‌توانید ماساژ دهید. اگر برآمدگی به طور کل از بین نرفت می‌توانید از هیالورونیداز که برای تخلیه ژل ها مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده کنید.

آسیب به بافت و ایجاد زخم

امکان نابینا شدن فرد در صورت خطای پزشکی

از بین رفتن بافت

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *