بوتاکس مو در بارداری برای سلامت جنین ضرر دارد؟ چه باید کرد!

شاید این سوال ذهن شما را مشغول کرده باشد که آیا بوتاکس مو در بارداری ضرر دارد ؟ احتمالا بوتاکس مو در بارداری امری بی خطر باشد. اما ضرر بوتاکس و عوارض و تاثیر آن بر روی جنین هنوز به درستی شناخته نشده است.در صورتی که تصمیم به بوتاکس مو در بارداری گرفته اید توصیه میشود که احتیاط کنید و از انجام آن صرف نظر کنید. بعد از بارداری می توانید این کار را انجام دهید. 

بوتاکس مو در بارداری

بوتاکس مو چیست ؟

بوتاکس مو درمانی برای از بین بردن وزی مو می باشد. بوتاکس مو در حقیقت نوعی نرم کننده عمیق برای مو است که می تواند به بازسازی مو شما کمک کند. بوتاکس مو ترکیبی است از کلاژن، مرطوب کننده، تغذیه کننده، ویتامینB6، ویتامینE  و روغن خاویار می باشد که قادر است شکاف های بین الیاف مو را پر کند و آن را ابریشمی و براق نماید. 
بوتاکس مو به لحاظ عملکرد  شبیه بوتاکس صورت است که به راحتی می تواند شکاف های مو را پر کند. همچنین اگر موخوره در مو وجود دارد از بین میبرد. قادر است پیچ و تاب موها را کم و شادابی و درخشانی به موها نیز ببخشد. 
بوتاکس مو می تواند ریشه موها را تقویت و ظاهری نرم، سالم، درخشان و بدون کاهش حجم برای موها فرآهم آورد. 
بوتاکس مو حاوی ویتامین، پروتئین، لیپید و سایر مواد ضروری برای مو می باشد که نوعی جوان کننده برای مو محسوب می شود که نسبت به کراتین خطرات و عوارض کمتری دارد. 
محصولات بوتاکس مو در بازار موجود هستند که به پرپشت کردن و صاف کردن موها کمک می کنند. 

موارد استفاده از بوتاکس مو

اگر این موارد را دارید می توانید از بوتاکس استفاده کنید:

  • مو خوره
  • موهای کم پشت و کدر
  • موهای آسیب دیده
  • موهای وز
بوتاکس مو در بارداری ضرر دارد؟

نحوه بوتاکس مو به چه صورت است؟

بوتاکس به موها تزریق نمیشود اما یک عامل نرم کنندگی است که به رشته های مو اعمال می شود. می توانید بوتاکس مو را خریداری کنید و در خانه خودتان انجام دهید یا اینکه به آرایشگاه بروید تا آرایشگر برای شما این کار را انجام دهد. 
درمان بوتاکس با شامپو شروع می شود تا موها را تمیز کند و گره های آن را باز کند و آن را برای نرم کنندگی آماده می کند. سپس بوتاکس با ماساژ دادن محصول از ریشه تا نوک مو اعمال خواهد شد. 
بوتاکس باید به مدت 20 الی 90 دقیقه بر روی موهای خیس باقی بماند. بهتر است بوتاکس به رشته های موهای شما نفوذ کند. بلافاصله بعد از خشک شدن موها می توانید نتیجه آن را ببینید. 

عوارض بوتاکس مو

بوتاکس مو عاری از هرگونه مواد شیمیایی شدید است و به عنوان  یک درمان نرم کننده عمیق عمل می کند که به تعمیر موی آسیب دیده کمک می کند. کاملاً بعید است که عوارض جانبی زننده ای داشته باشد با این حال، احتیاط شرط عقل است و بهتر است در دوران بارداری از بوتاکس استفاده نکنید. 

مراقبت‌های بعد از بوتاکس مو

شستشوی موها 

48 الی 72 ساعت بعد از بوتاکس مو، موهای خود را با شامپو بشویید تا حداکثر مواد جذب شود مانند زمانی که موهای خود را کراتینه می کنید. بعد از اولین بار که موهای خود را می شویید بهتر است کمتر موهای خود را بشویید (هر 3 روز یکبار کافی است). اگر مو‌های شما در طول این مدت چرب شد، از وسایل شستشوی خشک استفاده کنید.

شامپو مناسب

شامپویی که برای شستن موهای خود استفاده می کنید باید بدون سولفات و دارای حداقل مواد شیمیایی باشد. از خرید محصولاتی که در فرمولاسیونشان Sodium C۱۴-۱۶، اولفین سولفونات (Olefin Sulfonate)  و سدیم کلرید خودداری کنید، همین قانون در رابطه با مرطوب کننده‌ها و کاندیشنر‌ها نیز باید رعایت شود.
از یک کاندیشنر مناسب مانند روغن ارگان، نارگیل و ماکادیمیا برای مراقبت از مو‌های بوتاکس شده استفاده کنید. 

بوتاکس مو چقدر ماندگاری دارد؟

بوتاکس مو نتیجه اثر گذاری خود را بعد از ۴ هفته نمایان می کند. اثرات بوتاکس تا ۶ ماه روی مو باقی می ماند. البته  رنگ کردن مداوم یا استفاده ی روزانه از اتوی مو ماندگاری بوتاکس مو را کاهش خواهد داد.   

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *