کاشت مو به روش BHT (پیوند موی بدن به سر)

کاشت مو به روش BHT (کاشت موی بدن) یا BHHT (کاشت موی بدن به سر) پیوند موی است که با استفاده از همان تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولی) انجام می‌شود، بنابراین این روش نیز بدون بخیه است. زیرا در روش BHT ناحیه اهدا کننده مو پشت سر نیست، بلکه قسمت دیگری از بدن است. این قسمت می‌تواند ریش، سینه، پشت، ناحیه شکم، پاها و بازوها باشد. پس از برداشت پیوند از هر یک از این نواحی بدن، این پیوندها در ناحیه طاس سر پیوند می‌شوند.

BHT فقط در افرادی که از طاسی شدید رنج می‌برند، که دارای موهای ذخیره شده بسیار کمتر یا بسیار نازک در پشت سر خود هستند، انجام می‌شود. بنابراین این تکنیک حتی به کسانی که ریزش موی شدید (نوع VI و VII) دارند، پرتو بزرگی از امید می‌دهد.

کاشت مو BHT

روش پیوند BHT

BHT (کاشت موی بدن) یک روش FUE است که تنها در ناحیه اهداکننده تفاوت دارد. اما چند پارامتر مهم وجود دارد که برای مشاهده سازگاری موهای بدن (ناحیه اهداکننده) و موهای سر (ناحیه گیرنده) باید در نظر گرفته شوند. از آنجایی که ناحیه اهدا کننده می‌تواند هر قسمت از بدن مانند ریش، سینه، پشت، ناحیه معده، پاها و بازوها باشد، بنابراین ضخامت، جهت و فر این موها به طور قابل توجهی متفاوت است. همچنین این موهای کاشته شده معمولاً بیش از 5 سانتی‌متر طول ندارند، بنابراین باید پس از کاشت موهای خود را براساس آن کوتاه کنید.

مزایای کاشت موی بدن

افرادی که از طاسی شدید رنج می‌برند، پس از دریافت نتایج ضعیف از روش‌های سنتی کاشت مو، امید خود را از دست داده اند، می‌توانند با استفاده از تکنیک BHT (کاشت موی بدن) خط موهای ضعیف خود را بازسازی کنند. اگرچه استفاده از روش BHT نتایج قابل توجهی را نشان می‌دهد، اما انتخاب صحیح بیماران بسیار مهم است. این تکنیک باید فقط برای افرادی که طاسی شدید و موهای ناکافی در پشت سر خود دارند اختصاص داده شود. 

چرا کاشت مو به روش BHT؟

در هر روش کاشت مو معمولاً از موهای پشت سر در کاشت استفاده می‌شود. اما در بسیاری از موارد، بیماران منطقه اهداکننده خوبی برای انجام این هدف ندارند. در چنین مواردی می‌توانیم از موهای بدن استفاده کنیم. پیوند ریش به سر در مرکز کاشت مو جوانسازی، ما BHT را به طور معمول در چنین بیمارانی انجام می‌دهیم. برخی از افراد به این عمل پیوند موی ریش و سینه می‌گویند اما بیشتر به این معنی است که ریش یا سینه به عنوان ناحیه اهدا کننده عمل می‌کند. اگرچه همیشه مقداری تفاوت در بافت و ضخامت مو از قسمت‌های دیگر وجود دارد.

می توانیم از موهای ریش، شکم، ساق پا، بازو، زیر بغل استفاده کنیم. کاشت موی بدن از طریق روش FUE انجام می‌شود که در پایان جراحی هیچ جای زخم خطی باقی نمی‌ماند. ریش بسیار خوب است و چون پرپشت و فرفری است تراکم بینایی بیشتری می‌دهد و همراه با فولیکول های مو کاشته می‌شود.

محدودیت کاشت مو به روش BHT

تکنیک ترکیبی

این تکنیک در مرکز کاشت مو جوان سازی شده است. در این پوست سر، فولیکول‌های مو با موهای بدن و عمدتاً ریش مخلوط می‌شوند تا تراکم بصری بیشتری در ناحیه پیشانی و تاج به دست آورند. در موارد نوروود درجه IV و بالاتر حتی در اولین عمل کاشت مو، فولیکول‌های موی ریش همراه با پوست سر برای کاشت در قسمت جلویی و پیشانی استفاده می‌شود. 

محدودیت کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT فقط در بیمارانی که موهای خوبی روی بدن دارند امکان پذیر است.
فقط روش FUE برای برداشت موهای بدن مناسب است. موهای بدن از نظر طول کوتاهتر، نازکتر هستند و از این رو استخراج آنها نیاز به تکنیک و تخصص خاصی دارد.
کاشت مو به روش BHT یک تکنیک کور برای برداشت فولیکول است، بنابراین بسته به تجربه جراح، احتمال آسیب فولیکول وجود دارد.
در کاشت مو به روش BHT چندین اسکار دایره‌ای کوچک پس از استخراج فولیکول ها ایجاد می‌شود که قابل مشاهده نیستند.

نتیجه کاشت مو به روش BHT

در مرکز کاشت موی جوانسازی، کاشت موی بدن به اندازه کاشت موی سر انجام می‌شود. تجربه تیم در BHT مهم است زیرا جهت و بافت مو متفاوت است. بنابراین همان نیاز است که به درستی با موهای سر مخلوط شود. رشد در سه ماه اول نسبتاً قابل پیش‌بینی است. در یک نمونه نادر، عملکرد ضعیف در 12 ماه به یک نتیجه عالی بین دوره زمانی 12 و 24 ماهه تغییر کرد.
اگرچه استفاده از کاشت مو به روش BHT نتایج قابل توجهی را نشان می‌دهد، انتخاب صحیح بیماران بسیار مهم است. این تکنیک باید فقط برای افرادی که طاسی شدید و موهای ناکافی در پشت سر خود دارند اختصاص داده شود. پوشش، به طور کلی، با موهای سر آسان‌تر است، بنابراین این باید اولین خط درمان ریزش مو باشد.

چه کسی می تواند برای BHT (کاشت موی بدن) مراجعه کند؟

هر بیماری که خواهان تعداد زیادی مو در پوست سر، ناحیه اهداکننده ضعیف است، کاشت موی مکرر انجام شده است یا به نوعی آلوپسی مبتلا شده است، می‌تواند برای کاشت موی بدن اقدام کند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *