مراقبت از پوست آقایان | چه راه هایی برای مراقبت از پوست مردان وجود دارد؟

پوست افراد مختلف متفاوت است و هر کسی باید از راهنمای مراقبت از پوست متفاوتی باید دریافت کند. پوست مردان به طور معمول چرب ، مودار و ضخیم است، بنابراین برخی از روش ها و محصولات ممکن است مفیدتر باشند. در ادامه راهنمای مراقبت از پوست آقایان را برای شما شرح خواهیم داد. 

مراقبت از پوست آقایان

چگونه نوع پوست را تشخیص دهیم ؟

پوست در افراد مختلف متفاوت است. عوامل مختلفی می توانند پوست را خشک ، چرب یا مستعد آکنه کنند. پنج نوع پوست وجود دارد:

پوست طبیعی که به طور کلی از لک و روغن پاک است ، به محصولات حاوی رنگ یا سایر مواد معطر حساس نیست.
پوست چرب ، که چرب یا براق به نظر می رسد.
پوست خشک ، زبر ، خارش دار یا پوسته پوسته شده است.
پوست ترکیبی ، پوستی است که در برخی مناطق خشک و در برخی دیگر چرب هستند.
پوست حساس ، به برخی محصولات واکنش نشان می دهد و باعث سوزش ، خارش یا قرمزی شود.

تشخیص نوع پوست برای تعیین نوع مراقبت از پوست بسیار اهمیت دارد. 

راهنمای مراقبت از پوست آقایان

برای مراقبت صحیح از پوست خود ، بهتر است فرد راهنمای زیر اجرا کند: 

هر روز صورت خود را بشویید
صورت خود را شیو کنید
مرطوب کننده بزنید
ضد آفتاب بزنید
به طور مرتب پوست را چک کنید

بهتر است محصولات را براساس نوع پوست خود انتخاب کنید. استفاده از محصولاتی بدون روغن و غیر کمدوژنیک توصیه می شود. موارد غیر کمدوژنیک از عواملی که باعث مسدود شدن منافذ پوست میشود و می تواند منجر به ایجاد آکنه شود جلوگیری می کند.

هر روز صورت خود را بشویید

اولین راهنمای مراقبت از پوست آقایان این است که هر روز اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب و نوبت بعدی قبل از خواب صورت خود را بشویید. تمیز کردن صورت در صبح ، عصر و بعد از ورزش یا تعریق لازم است. فرد باید از صابون های ملایم استفاده کند که فاقد روغن یا مواد دیگری است که ممکن است منافذ پوست را مسدود کند.

صورت خود را شیو کنید

تراشیدن صورت و سایر نواحی بدن ممکن است برای همه افراد جز یک برنامه روزمره باشد. وقتی افراد اصلاح می کنند ،باید مراقب باشید پوست شما کش پیدا نکند. برای جلوگیری از کشش پوست راهکارهای زیر پیشنهاد می شود: 

پوست خود را با آب مرطوب کنید.
از کرم های موبر مرطوب کننده استفاده کنید.
مو را در جهت رشد آن اصلاح کنید
بعد از هر شیو پوست خود را با آب بشویید
بعد از هر 5-7 اصلاح تیغه را تغییر دهید
پس از اصلاح ، فرد باید هر نوع کرم اصلاحی که بر روی صورتش است را بشوید. همچنین باید از یک پماد یا کرم مرطوب کننده استفاده کنند.

مرطوب کننده بزنید

یکی دیگر از راه های مراقبت از پوست آقایان مرطوب کردن پوست برای سلامت و ظاهر پوست بسیار مهم است ، زیرا می تواند به کاهش چربی و خشکی کمک کند. همچنین می تواند به حداقل رساندن لکه های پوستی کمک کند.
همچنین مرکز پزشکی دانشگاه تنسی توصیه می کند که بعد از هر بار شستشو ، مرطوب کننده به دست ها بزنید. آنها همچنین نکات زیر را برای کمک به مرطوب نگه داشتن پوست پیشنهاد می کنند:

از دوش آب گرم و طولانی مدت اجتناب کنید
از یک مرطوب کننده استفاده کنید
فقط از صابون های ملایم استفاده کنید
پس از شستشو ، پوست خود را خشک کنید
نوشیدن فراوان آب توصیه می شود.

ضد آفتاب بزنید

بنیاد سرطان پوست توصیه می کند حداقل 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. استفاده از ضد آفتاب شامل روزهای ابری نیز می شود ، زیرا اشعه ماورا بنفش خورشید هنوز می تواند به سطح زمین برسد. آنها همچنین استفاده از ضد آفتاب در قسمت هایی که در معرض تابش نور آفتاب هستند نیز پیشنهاد می شود.
سرویس بهداشت ملی انگلستان به افراد توصیه می کنند که از ضد آفتاب با ضریب محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل SPF 30 استفاده کنند. افرادی که بیشتر وقت خود را در خانه یا حتی اگر داخل وسایل نقلیه هستند نیز باید از کرم های ضدآفتاب استفاده کنند، زیرا اشعه خورشید هنوز هم می تواند ازپنجره ها به داخل نفوذ کند. 
بهتر است افرادی که وقت بیشتری را در فضای باز می گذرانند از ضد آفتاب هایی با SPF قوی تر ستفاده کنند.

 

به طور مرتب پوست را بررسی کنید

متخصصان پوست توصیه می کنند افرادی که در خانواده یا شخصا سابقه سرطان پوست ندارند ، سالی یکبار تحت بررسی کامل پوست قرار بگیرند.
افرادی که سابقه شخصی سرطان پوست دارند باید هر 3-4 ماه یک بار برای معاینه به متخصص پوست مراجعه کنند. کسانی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند باید هر 6 ماه به یک متخصص مراقبت از پوست مراجعه کنند.
افرادی که در معرض خطر سرطان پوست هستند نیز باید ماهی یکبار به پزشک متخصص مراجعه کنند.
از این جهت که پوست همه متفاوت است ، این توصیه ها ممکن است بسته به شخص و سابقه پزشکی آنها متفاوت باشد. برای داشتن یک برنامه مراقبت فردی ، با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

مواردی که باید روی پوست ایجاد می شود و باید به آن توجه کنید عبارتند از:

تغییر در رشد ، برجستگی یا لکه های روی پوست
رشد زگیل
پوسته پوسته یا قرمز که ممکن است موجب خونریزی شود
زخمهایی که پس از گذشت چندین هفته بهبود نمی یابند
خال های گوشتی با اشکال یا رنگ های غیرعادی
خال هایی که شکل ، رنگ یا اندازه آنها تغییر می کند

راه های مراقبت از پوست آقایان

پوست های چرب یا مستعد آکنه

پوست های چرب براق هستند و به طور کلی فرد روی صورت خود احساس چربی می کند. افرادی که با این نوع پوست زندگی می کنند باید به دنبال محصولات بدون روغن باشند که منافذ پوست را مسدود نمی کند. آنها همچنین باید برای جلوگیری از تشکیل روغن بیش از حد از مرطوب کننده های خاصی استفاده کنند. 
افرادی که دارای پوست مستعد آکنه هستند ممکن است بخواهند داروهای ضد جوش یا پمادهای ضد آکنه را به برنامه منظم مراقبت از پوست خود اضافه کنند.

برای درمان پوست مستعد آکنه اقدامات زیر را انجام دهید:

به پوست صورتتان دست نزنید. دست زدن و لمس کردن پوست صورت باعث چرب شدن آن می شود و باکتری ها را برای فعالیت مخرب آماده می کند.
با پوست خود با ملایمت رفتار کنید. به طور مثال، برای شستشو از مواد شوینده ملایم و به جای لیف یا اسفنج از نوک انگشتان صورت استفاده نمایید.
به طور مرتب صورت خود را شامپو بزنید. صورت خود را روزانه دوبار و همچنین بعد از عرق زیاد با یک مایع شستشوی ملایم به همراه آب ولرم و نه خیلی داغ بشویید. هرگز پوست خود را اسکراب نکنید چون باعث بدتر شدن آکنه می شود.
از مواد آرایشی و کرم های ضدآفتاب بدون چربی استفاده کنید. استفاده از محصولات مخصوص پوست های آکنه ای و محصولاتی که منافذ پوست را مسدود نمی کنند برای این گونه از پوست ها بهتر هستند.
از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم یا برنزه کردن خود خودداری کنید.

پوست های خشک یا حساس

فردی با پوست حساس باید توجه زیادی به محصولات پوستی که استفاده می کند داشته باشد. بسیاری از آنها حاوی رنگ ، مواد معطر یا مواد دیگری هستند که می توانند پوست را تحریک کنند. کسانی را که دارای پوست حساس هستند باید از محصولات بدون عطر استفاده کنند ، زیرا سایر مواد ممکن است باعث تحریک پوست شوند.
برای پوست خشک ، فرد باید به طور مرتب پوست خود را مرطوب کند.

هنگام شستشوی صورت از استفاده از آب گرم اجتناب کنید.
از صابون های مرطوب کننده استفاده کنید.
از یک مرطوب کننده استفاده کنید.
نوشیدن مایعات فراوان

پوست مختلط

برای افرادی که پوست ترکیبی دارند ، مدیریت کردن چربی و خشکی پوست به طور همزمان دشوار است.
افراد می توانند از روش های درمانی که برای پوست خشک یا پوست چرب هستند را امتحان کنند، و ببینند که چه چیزی برای پوست بهتر است. 

مراقبت از پوست های پیر

برای کمک به، به حداقل رساندن اثرات پیری ، اقدامات بیشتری را باید در برنامه معمول خود انجام دهند. این اقدامات عبارتند از:

از مرطوب کننده استفاده کنید.
کمتر حمام کنید یا دوش بگیرید و یا مدت زمان دوش گرفتن خود را کوتاه کنید.
از مصرف سیگار خودداری کنید و یا آن را کاهش دهید.
از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید / از ضد آفتاب و لباس هایی که بدن را به طور کامل می پوشاند استفاده کنید.
از محصولات ضد چروک استفاده کنید.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم ؟

در صورت مشاهده علائم سرطان پوست ، فرد باید با پزشک خود صحبت کند. این علائم شامل خال هایی هستند که به سرعت تغییر رنگ یا شکل می دهند یا زخم هایی که بهبود نمی یابند.
اگر فردی به طور مزمن پوستی چرب ، خشک یا مستعد آکنه دارد ، باید با پزشک خود صحبت کنید. پزشکان همچنین می توانند برای کمک به درمان یک بیماری زمینه ای ، کرم یا پماد دارویی تجویز کنند.

خلاصه

راه های مراقبت از پوست آقایان ممکن است بسته به نوع پوست فرد متفاوت باشد ، اما نباید شستشوی منظم ، مرطوب کنندگی ، اصلاح ، استفاده از ضد آفتاب و چک کردن کامل پوست توسط پزشک فراموش شود.
باید از یک روال منظم پیروی کنید و اطمینان حاصل کنید که به بهترین وجه ممکن از پوست خود مراقبت می کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *