برگشت شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی

افرادی که تحت جراحی لاغری قرار می گیرند معمولا از برگشت شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی گلایه دارند. البته تعداد این دسته از افراد بسیار کمک می باشد. عمل آبدومینوپلاستی از جراحی های رایج کاهش سایز و وزن محسوب می گردد که بیشتر در افرادی که در ناحیه شکم دارای چربی و پوست اضافه هستند انجام می گردد.

شایع ترین علت برگشت شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی ورزش نکردن ، نداشتن رژیم غذایی مناسب و در خانم ها معمولا بارداری است. به همین دلیل جراحان بعد از عمل توصیه های زیادی در این باره برای کاندید های این جراحی دارند. رعایت این توصیه ها و مراقبت ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب و تثبیت آن است.

در این بخش از مجله زیبا بمان سعی داریم با توصیه های مناسب از برگشت شکم بعد از جراحی آبدومینوپلاستی جلوگیری کنید. فراموش نکنید که این عمل نیز مانند هر جراحی دیگر عوارضی را می تواند دنبال داشته باشد ، بنابراین حتما به بهترین جراح آبدومینوپلاستی مراجعه نمایید.

برگشت شکم بعد از عمل آبدومینوپلاستی

بعد از عمل ورزش را فراموش نکنید

معمولا یک ماه بعد از انجام عمل می توانید به فعالیت های سابق خود برگردید. بهتر است بعد از عمل ورزش را فراموش نکنید . کم تحرکی باعث تجمع مجدد چربی و ها و برگشت دوباره شکم می شود.  ورزش به معنای هر حرکتی است که باعث می شود عضلات شما کار کند و بدن شما را به سوزاندن کالری مجبور کند. پیاده روی از بهترین این ورزش ها و کم هزینه ترین آن است. همچنین می توانید از دیگر فواید ورزش برای سلامتی نیز بهره ببرید.

البته چند روز بعد از عمل از بیمار خواسته می شود تا هر روز کمی قدم بزند. این کار باعث افزایش گردن خون در نواحی مختلف بدن می شود که میتواند به بهبود سریع تر و کاهش تورم و کبودی ها  کمک کند. البته این کار بهتر است با کمک بقیه انجام شود تا تعادل کافی داشته باشید.

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

رژیم غذایی علاوه بر اینکه در روند بهبود تاثیر گذار است می تواند در برگشت شکم نیز اثر داشته باشد.رژیم غذایی شما باید از محصولات تازه و طبیعی باشد. در طول روز باید مصرف کربوهیدرات هایی مانند نان ، برنج ، ماکارونی ، سیب زمینی را به حداقل برسانید و در عوض به مقدار زیادی سبزیجات به سبد غذایی خود اضافه کنید.

بعد از عمل عادت های بد غذایی خود را کنار بگذارید. خوردن غذاهای پرچرب و آماده می تواند باعث برگشت شکم شود.وعده های غذایی خود را به موقع و به اندازه بخورید. مصرف میوه را در برنامه غذایی خود داشته باشد. فراموش نکنید یک رژیم غذایی مناسب در کنار تحرک و ورزش کافی می تواند تاثیر زیادی در سلامتی فرد نیز بگذارد.

آبدومینوپلاستی و بارداری!

از خانم ها خواسته می شود تا بعد از همه بارداری برای این عمل اقدام کند. زیرا در هنگام بارداری شکم بزرگ شده و بعد از زایمان پوست اضافه ایجاد می شود. به همین دلیل خانم ها شش ماه بعد از عمل زایمان کاندید مناسب این جراحی هستند.

ناگفته نماند خانم ها بعد از عمل آبدومینوپلاستی توانایی بارداری خود ار از دست نمی دهند و این عمل صرفا برای زیبایی است و تاثیری در بارداری ندارد. فرد می تواند به راحتی بعد از جراحی شکم مانند قبل از عمل ، باردار شود.

مراقبت های بعد از عمل

چند نکته مهم که باید به آن ها توجه کنید شامل موارد زیر است :

  • از بلند کردن اجسام سنگین دوری کنید
  • دارو های تجویز شده توسط جراح را به موقع مصرف نمایید.
  • تا زمانی که بهبودی کامل را به دست نیاورده اید به هیچ عنوان رانندگی نکنید.
  • بر روی شکم خود نخوابید
  • بهتر است روابط زناشویی دو الی سه هفته بعد از عمل از سر گرفته شود
  • برای کاهش تورم و کبودی ها از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *