فواید شانه چوبی برای مو چیست؟ [راهنمای کامل]

استفاده از شانه چوبی فواید بی نظیری برای مو و پوست سر دارد. شانه‌ ها و برس‌ های پلاستیکی و فلزی می ‌توانند باعث وز شدن موها شوند. زیرا پلاستیک و فلز دارای بار الکتریکی مثبت هستند؛ در حالی که مو دارای بار الکتریکی منفی است.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با فواید بی نظیر شانه چوبی برای مو آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

فواید شانه چوبی برای مو

استفاده از شانه چوبی چه فواید و مزایایی برای مو و پوست سر دارد؟

فواید شانه چوبی عبارت اند از:

حالت دادن ملایم به موها

شانه های چوبی مانند مو و پوست سر، بر پایه کربن هستند. از آنجایی که هم مو و هم چوب دارای بار الکتریکی منفی هستند، شانه چوبی به موهای شما کمک می‌ کند تا موهایتان را با ملایمت حالت دهید.

همچنین با توجه به اینکه چوب یک ماده طبیعی است، به احتمال زیاد آلرژی یا بیماری پوستی ایجاد نمی کند. در حالی که استفاده از شانه های پلاستیکی و فلزی می تواند باعث تحریک پوست سر شود.

یون های منفی

چوب حامل یک بار نمادین منفی است که با موهای سر مطابقت دارد. بنابراین، قسمت بیرونی موها (کوتیکول) را صاف کرده و مانع از تبخیر رطوبت آن می شود. در نتیجه، احتمال ایجاد موخوره به حداقل می رسد.

تغذیه موها

شانه چوبی به راحتی چربی طبیعی را از پوست سر، به سراسر تارهای مو منتقل می کند. این کار باعث می شود تا موها به طور طبیعی تغذیه و نرم شوند.

در حالی که در شانه های پلاستیکی و فلزی، چربی به شانه می چسبد و به ساقه مو نمی رسد. در نتیجه، موها خشک و وز می شوند.

تقویت گردش خون در پوست سر

شانه چوبی پوست سر را بدون ایجاد کبودی یا خراشیدن ماساژ می دهد؛ که باعث افزایش گردش خون و تولید چربی کافی می شود. ماساژ ملایم پوست سر اعصاب را آرام می کند، ذهن را آرام می کند و احساس خوبی به شما می دهد. هنگامی که ذهن در آرامش است، بدن نیز در آرامش قرار دارد.

افزایش رشد مو

آیا تا به حال دقت کرده اید که موهای خود را با شانه چوبی، طولانی تر از شانه های پلاستیکی و فلزی شانه م یکنید؟ این عمل ماساژ، باعث تحریک فولیکول ‌ها شده و رشد مو را افزایش می دهد. همچنین موجب ضخیم تر شدن تارهای مو می شود.

جلوگیری از گره خوردن و شکستگی مو

شانه های فلزی و پلاستیکی باعث ایجاد گره در انتهای ساقه مو می شوند؛ در حالی که شانه چوبی اینطور نیست. از آنجایی که شانه چوبی به آرامی روی پوست سر و موها حرکت میکند، گره ‌زدایی آسان ‌تر می ‌شود. همچنین از ایجاد شکستگی، گره و موخوره جلوگیری می کند.

کاهش شوره و خارش پوست سر

شوره سر نتیجه تحریک پوست سر است. دندانه های نرم‌ و گرد یک شانه چوبی، باعث تحریک و خراشیدگی پوست سر نمی شود. بنابراین احتمال شوره سر کمتر می ‌شود.

از بین بردن آلودگی و ذرات خارجی

در حالی که موهای خود را به آرامی با چوب شانه می کنید، خاک و ذرات خارجی از روی موها پاک می شوند. شانه های فلزی و پلاستیکی با بار استاتیکی بالایی که دارند، اجازه می دهند آلودگی به آنها بچسبد. در نتیجه، این آلودگی در سراسر تارهای مو پخش می شود.

دوام بالا

شانه های چوبی قوی و بادوام هستند. دندانه های چوبی به ندرت می ‌شکنند.

مناسب برای انواع مو

فرقی نمی کند که چه نوع مویی دارید، شانه های چوبی برای همه انواع مو مناسب است.

کلام آخر

در این مقاله با فواید شگفت انگیز شانه چوبی برای مو آشنا شدیم. یادتان باشد که شانه خود را هر روز تمیز کنید و آن را در مکان های تمیز و خشک قرار دهید. رطوبت می تواند شانه چوبی را خراب کند.

منبع: charliecurls

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.