کدام ورزش بیشترین کالری را می سوزاند؟

معمولاً هرچه یک تمرین ورزشی شدیدتر باشد ، کالری بیشتری نیز می سوزاند. در نتیجه ، تمرینات چالش برانگیز که ضربان قلب را بالا می برد و تعداد بیشتری از عضلات را درگیر می کند ، کالری بیشتری می سوزاند و به فرد کمک می کند تا چربی بیشتری بسوزاند.

تمرینات دیگری که ضربان قلب را افزایش می دهند ، از جمله طناب زدن ، دویدن و دوچرخه سواری ، می توانند کالری سوزی کنند. اگرچه تعداد کالری که فرد استفاده می کند بسته به عوامل مختلفی از جمله وزن و سطح تناسب اندام متفاوت خواهد بود ، اما تمرینات زیر می توانند بیشترین کاری سوزی را داشته باشند:

دویدن

دویدن ، به خصوص با شدت زیاد برای یک دوره منظم، یکی از شدیدترین تمرینات است که باعث سوزاندن کالری بیشتری نسبت به سایر برنامه های معمول می شود. اگر شخصی که 70 کیلو وزن دارد با سرعت 6 مایل در ساعت بدود ، می تواند در مدت 30 دقیقه یا 10 کیلومتر 364 کالری بسوزاند. 

طناب زدن

طناب زدن مزایای ورزش مشابه دویدن را دارد و در عین حال تعادل و هماهنگی را ایجاد می کند. شخصی با وزن 70 کیلوگرم می تواند در مدت 30 دقیقه طناب زدن حدود 291 کالری بسوزاند.

برای جلوگیری از آسیب و خستگی ، افراد می توانند با پریدن روی یک پا یا کاهش سرعت در طول تمرین ، سرعت و سبک خود را تغییر دهند. این کار می تواند به شما کمک کند تا با موسیقی ورزش کنید.

شنا كردن

شنا می تواند فعالیتی با شدت بالا باشد ، اما نسبت به فعالیت هایی مانند دویدن و طناب زدن راحت تر است. همچنین ممکن است در افرادی که گرم شدن و تعریق را دوست ندارند احساس راحتی بیشتری داشته باشد. فردی با وزن 70 کیلو در صورت 30 دقیقه شنا حدود 218 کالری می سوزاند. برای به حداکثر رساندن کالری سوزی ، فرد باید سریع شنا کند. شنا در اوقات فراغت کالری بسیار کمتری می سوزاند.

دوچرخه سواری

یک دوچرخه سواری آرام در یک جاده مسطح کالری زیادی نمی سوزاند ، اما دوچرخه سواری شدید ، یا با دوچرخه ثابت یا در تپه های بیرون از منزل ، می تواند بدن را تقویت کرده و کالری زیادی بسوزاند.

شخصی که 70 کیلو وزن دارد می تواند 291 کالری با دوچرخه سواری در فضای باز با سرعت 12-14 مایل در ساعت به مدت 30 دقیقه بسوزاند. افراد می توانند با انتخاب یک مسیر دوچرخه سواری چالش برانگیز که شامل تپه ها است ، شدت روال کار را افزایش دهند.

کدام ورزش بیشترین کالری را می سوزاند؟

عواملی که روی سوزاندن کالری تأثیر می گذارند

مردم با اندازه های مختلف کالری می سوزانند. عوامل مختلفی بر این میزان تأثیر می گذارد ، از جمله:
وزن: هرچه وزن هر شخص بیشتر باشد ، انرژی بدن او نیز بیشتر می شود. در نتیجه ، آنها کالری بیشتری می سوزانند نسبت به فردی که وزن بدن کمتری دارد.
شدت ورزش: هرچه شدت فعالیت بیشتر باشد ، کالری بیشتری می سوزاند. شدیدترین فعالیت ها ضربان قلب فرد را تا حدی بالا می برند که صحبت کردن برای او دشوار یا غیرممکن می شود.
مدت زمان ورزش: کارهای طولانی تر کالری بیشتری می سوزانند.
توده عضلانی: عضله برای نگهداری به انرژی بیشتری نسبت به چربی نیاز دارد و بنابراین کالری بیشتری می سوزاند. به همین دلیل ، با افزایش عضله در فرد ، کالری بیشتری می سوزاند – حتی هنگام استراحت.

ورزش در خانه

اصلاح برخی ازموثرترین تمرینات برای استفاده در منزل آسان است. برخی از افراد در خانه تصمیم می گیرند که روی تردمیل یا دوچرخه ثابت سرمایه گذاری کنند. افراد دیگر در کلاس های ورزشی آنلاین شرکت می کنند یا از برنامه های ورزشی استفاده می کنند.

افرادی که به وسایل بدنسازی در خانه دسترسی ندارند می توانند از وزن بدن خود برای انجام فعالیتهای مقاومتی استفاده کنند یا وسایل خانه مانند کتابهای سنگین را جایگزین وزن کنند.

نکات مهم

ورزشکاران ماهر معمولاً بدون آمادگی و پشتیبانی زیاد می توانند یک برنامه تمرینی جدید را شروع کنند. با این حال ، بسیاری از افرادی که به دنبال کاهش وزن یا بهبود آمادگی جسمانی خود هستند ، ورزشکاران باتجربه ای نیستند. این نکات می تواند به آنها کمک کند:
ابتدا با یک متخصص صحبت کنید: آنها می توانند در مورد مناسب ترین دفعات و شدت ورزش مشاوره دهند و محدودیت های معقول را پیشنهاد دهند.
تمرینات را با توجه آسیب دیدگی و سابقه سلامتی خود تطبیق دهید: برای مثال اگر تمرینات زانوها را آزار می دهد ، به حالت دیگری از ورزش تغییر دهید.
از کم شروع کنید: با وقفه های مختصر ورزش با شدت کم را شروع کنید.با گذشت زمان تمرینات خود را شدید تر کنید

خلاصه

در حالی که برخی از تمرینات به وضوح کالری بیشتری نسبت به بقیه می سوزانند ، تمرین با بالاترین میزان کالری سوزی همیشه بهترین انتخاب نیست. فرد باید ورزشی را پیدا کند که دوست دارد انجام دهد و بتواند در طی هفته ها و ماهها 20-30 دقیقه آن را حفظ کند.

همچنین مهم است که با تمرینی مناسب با توانایی و سابقه سلامتی خود شروع کنید. به عنوان مثال ، ممکن است فردی که دچار مشکلات زانو است ، نتواند بدود. یک پزشک می تواند در انتخاب یک ورزش ایمن کمک کند ، و یک فیزیوتراپیست یا مربی شخصی می تواند تمرینات خاصی را توصیه کند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *