برای کاشت ابرو از کجا مو برداشته می شود؟

ابروها می توانند به دلایل مختلفی از جمله برداشتن بیش از حد، ریزش موی ارثی، زخم و آسیب، سوختگی صورت و حتی افزایش سن نازک شوند یا بریزند. اگر شما هم با کم پشتی یا نازک بودن ابرو دست و پنجه نرم می کنید و از آرایش کردن خسته شده اید، می توانید از روشی دائمی به نام «کاشت ابرو» کمک بگیرید. کاشت ابرو توسط جراح زیبایی و با استفاده از موهای خود شما انجام می شود. اکنون ممکن است این سؤال در ذهنتان نقش ببندد: برای کاشت ابرو از کجا مو برداشته می شود؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، خواهیم دید که برای کاشت ابرو از موهای کدام ناحیه بدن استفاده می شود و این روش برای چه کسانی مناسب است. با ما همراه باشید.

برای کاشت ابرو از کجا مو بر میدارن

کاشت ابرو چیست و برای انجام آن از کجا مو برمی دارند؟

کاشت ابرو یک جراحی زیبایی است که در آن پیوند مو به ناحیه ابرو انجام می شود. هدف این جراحی این است که موهای پیوند زده شده در ناحیه ابرو به رشد خود ادامه دهند و ظاهری پرتر به ابروها ببخشند. این روش بسیار شبیه به کاشت مو سنتی است.

برای کاشت ابرو از موهای سر که بالای گوش قرار دارند، مو برداشته می شود. جراح نه تنها تارهای مو، بلکه فولیکول های مو را نیز از ناحیه بالای گوش به ابرو منتقل می کند. این امر باعث می شود تا موهای جدید در ناحیه ابرو قادر به رشد باشند.

به منظور انجام مراحل بالا، ابتدا فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. سپس جراح برش های کوچکی را در محل اهدا کننده فولیکول مو (بالای گوش) و همچنین محل پیوند در ابروهای شما ایجاد می کند. کل این فرآیند حدود 2 تا 3 ساعت طول خواهد کشید.

مزایا و معایب

مهم ترین مزیت کاشت ابرو این است که تارهای جدید ابرو بسیار طبیعی به نظر می رسند؛ چرا که موهای خود فرد هستند. این باعث می شود تا فرد یا نیازی به آرایش ابرو نداشته باشد یا نیاز کمی به آن پیدا کند. به علاوه، این روش دائمی است.

با این حال، کاشت ابرو می تواند معایبی نیز داشته باشد. اول اینکه هزینه بر است. دوماً چندین ماه طول می کشد تا از فولیکول های جدید موهای اصلی رشد کند. این امر به این معنا است که چند ماه طول می کشد تا نتیجه کامل کاشت ابرو را مشاهده کنید. در آخر، این احتمال وجود دارد که فولیکول های پیوند زده شده موهای جدیدی تولید نکنند و نتیجه مطلوبی از کاشت ابرو نگیرید.

دوره بهبودی

دوره بهبودی کاشت ابرو نسبتاً سریع است. در چند روز اول متوجه خارش در اطراف ابرو می شوید. مهم این است ناحیه را نخارانید.

ممکن است لازم باشد تا 3 هفته بعد از جراحی، از انجام ورزش های سنگین و شدید خودداری کنید. همچنین در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل، لازم است با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از چند هفته شاهد ریزش تارهای پیوند زده شده ابرو خواهید بود. این کاملاً طبیعی است. موهای اصلی و جدید ابرو باید در چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را کمی کوتاه کنید.

اقدامات احتیاطی و عوارض جانبی

یکی از معضلات احتمالی کاشت ابرو این است که امکان دارد فولیکول های جدید مو خوب پیوند نخورند و مو از آن ها رشد نکند. در چنین مواردی، ممکن است مجبور شوید در آینده دوباره جراحی کاشت ابرو انجام دهید.

خطرات مربوط به خود جراحی نیز وجود دارد. عوارض احتمالی جراحی کاشت ابرو عبارت اند از:

 • خون ریزی بیش از حد
 • آسیب عصبی
 • ورم
 • کبودی
 • عفونت
 • زخم

قبل از کاشت ابرو، جراح سابقه پزشکی شما را مرور می کند. یادتان باشد که در صورت ابتلا به هرگونه بیماری خاص یا زمینه ای، جراح را مطلع سازید. جراح همچنین باید در جریان داروها و مکمل های مصرفی شما قرار بگیرد.

اگر با هر یک از موارد زیر مواجه هستید، کاشت ابرو ممکن است برای شما مناسب نباشد:

 • آلوپسی آره آتا (کچلی سکه ای)
 • تریکوتیلومانیا (اختلال کندن موی وسواسی)
 • اختلالات مرتبط با خون ریزی و انعقاد خون
 • سابقه ابتلا به عوارض جانبی مربوط به جراحی های زیبایی

به همین دلیل توصیه می شود در صورت ابتلا به موارد بالا، با پزشک درباره اینکه کاشت ابرو برای شما امکان پذیر است یا خیر، مشورت کنید.

کلام آخر

اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید و به دنبال یک راه حل دائمی برای پر کردن ابروهایتان می گردید، کاشت ابرو می تواند به شما کمک کند. این روش طولانی مدت و مؤثر است؛ البته به شرط اینکه برای انجام آن به یک جراح ماهر و باتجربه مراجعه کنید. با این حال، نتیجه کاشت ابرو می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و همیشه خطر بروز عوارض جانبی در جراحی های زیبایی وجود دارد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از کاشت ابرو، تمام شرایط را با دقت بسنجید و از پزشک خود راهنمایی بخواهید.

منبع: healthline

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.