هایلایت مو چیست؟ | هر آنچه باید درباره رنگ مو هایلایت بدانید

چه رنگ موی تیره دوست داشته باشید و چه طرفدار بلوند باشید، هایلایت مو یک روش ایده‌آل برای زیباتر کردن موهایتان خواهد بود. هایلایت یک تکنیک متفاوت و پرطرفدار برای رنگ کردن مو است که جلوه بی‌نظیری به موها می‌دهد. اما این روش چه تفاوتی با رنگ کردن معمولی مو دارد؟

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با تکنیک هایلایت مو به طور کامل آشنا می‌شویم. همراه ما باشید.

رنگ مو هایلایت

رنگ مو هایلایت چیست؟

هایلایت روشی است که در آن آرایشگر چند بخش‌ مساوی از موهای سر را جدا کرده و کمی روشن‌تر از رنگ طبیعی موها رنگ می‌کند. به عبارت دیگر، به تارهایی از مو که رنگ روشن‌تری از رنگ زمینه موها دارند هایلایت گفته می‌شود. هایلایت علاوه بر اینکه به رنگ زمینه موها جلوه بیشتری می‌دهد، باعث می‌شود تا ظاهر موهایتان مجلل‌تر به نظر برسد.

مثلاً اگر رنگ پایه موهای شما قهوه‌ای است، می‌توانید تکه‌هایی از موهایتان را به رنگ‌های‌ روشن‌تری مانند قهوه‌ای روشن یا حتی بلوند در آورید. همچنین اگر موهایتان بور یا بلوند است، می‌توانید در بخش‌هایی از موهایتان از طیف‌های روشن‌تر بلوند استفاده کنید.

برای هایلایت کردن چند تکه یا بخش از موها، آرایشگر از فویل استفاده می‌کند. به این صورت که ابتدا تکه‌های مورد نظر را به کمک شانه از بقیه موها جدا می‌کند و سپس زیر آن‌ها فویل قرار می‌دهد. در گام بعدی، روی تکه‌های مو (که همچنان روی فویل قرار دارند) رنگ روشن‌تر از زمینه مو می‌زند. در آخر، فویل را دور موها می‌پیچد تا رنگ بگیرند. این کار باعث می‌شود تا رنگ روشن به سایر بخش‌های مو نشت نکند.

از مزایای هایلایت موها می‌توان به این مورد اشاره کرد که سن را کمتر نشان می‌دهد و دخترانه‌تر است. اگر از یک‌دست بودن رنگ موهای خود خسته شده‌اید، این روش می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت هایلایت این است که آسیب کمتری به مو می‌زند؛ چرا که لازم نیست برای ایجاد تنوع در ظاهر موهایتان همه تارهای مو را دکلره کنید.

چرا باید برای هایلایت مو به آرایشگر حرفه ای مراجعه کنیم؟

شاید شما هم در حین اینترنت‌گردی به مطالب و ویدیوهایی تحت عنوان آموزش هایلایت مو برخورده باشید. با این حال، توصیه ما این است که تا حد امکان سراغ چنین روش‌هایی نروید. هایلایت یک تکنیک تخصصی است؛ به طوری که شماره رنگ و تعداد تکه‌های هایلایت کاملاً مختص هر فرد تعیین می‌شود.

بعلاوه، از آنجایی که هایلایت مو نیازمند تسلط بر همه بخش‌های مو است، از انجام آن در خانه نتیجه خوبی نخواهید گرفت. چرا که هیچکس نمی‌تواند پشت سر خود را ببیند و دور موهای آن ناحیه فویل بپیچد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای هایلایت موهایتان به آرایشگران حرفه‌ای مراجعه کنید.

آرایشگران حرفه‌ای علاوه بر اینکه می‌توانند با توجه به رنگ پوست و رنگ چشمان‌تان به شما در رابطه با رنگ مناسب هایلایت مشاوره دهند، می‌توانند به شما بگویند که با چه مدل هایلایتی موهایتان زیباتر خواهد شد. یکی دیگر از نکات مهم این است که آرایشگران حرفه‌ای می‌دانند رنگ و دکلره دقیقاً چگونه باید استفاده شود و چه مدت روی مو قرار بگیرد. در نتیجه، موهایتان حداقل آسیب را خواهند دید.

چگونه بعد از هایلایت از موهایمان مراقبت کنیم؟

اگرچه تکنیک هایلایت نسبت به رنگ کردن کامل مو آسیب کمتری به موها می‌رساند، اما به هر حال روشن کردن مو باعث ایجاد خشکی و شکنندگی در آن می‌شود. بنابراین لازم است به کمک محصولات بهداشتی مناسب از موهایتان مراقبت کنید. یادتان باشد که هرچه مو سالم‌تر باشد، رنگ را هم بهتر نگه می‌دارد.

به این منظور سعی کنید بعد از هایلایت مو، هفته‌ای یک بار در حمام از ماسک موهای پروتئینه و مغذی استفاده کنید. بعلاوه، از شامپوهایی برای شستشوی مو استفاده کنید که فاقد سولفات باشند. سولفات ماده‌‌ای است که در بسیاری از شامپوها وجود دارد اما باعث خشکی مو و از بین رفتن رنگ آن می‌شود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.