بالیاژ مو چیست و چه مزایایی دارد؟ (راهنمای کامل)

اگر اهل گشت و گذار در شبکه‌های مجازی باشید، می‌دانید که بالیاژ مو به یکی از داغ‌ترین ترندهای مد و زیبایی تبدیل شده است. بالیاژ یک تکنیک بی‌نظیر برای رنگ کردن مو است که اولین بار در فرانسه به کار رفت. مطمئناً بالیاژ مو را در فرش قرمزها یا حتی مراسم‌هایی مانند جشن عروسی دیده‌اید. اما بالیاژ چیست و چه تفاوتی با سایر روش‌های رنگ کردن مو دارد؟

در این مقاله از مجله زیبا بمان، تکنیک بالیاژ مو را بررسی می‌کنیم. همچنین با مزایا و تفاوت‌های آن نسبت به دیگر انواع رنگ مو آشنا خواهیم شد. در ادامه با ما همراه باشید.

بالیاژ چیست

بالیاژ چیست و چه تفاوتی با هایلایت مو دارد؟

جالب است بدانید که تکنیک بالیاژ زیرمجموعه‌ای از هایلایت مو محسوب می‌شود. هایلایت مو روشی است که در آن تمام موها رنگ نمی‌شوند؛ بلکه فقط چند دسته مشخص از موها به رنگی روشن‌تر از رنگ زمینه در می‌آیند. اما بالیاژ به این صورت انجام می‌شود که آرایشگر به کمک برس مخصوص، رنگ مورد نظر شما را روی بخش‌هایی از ساقه موها می‌زند.

دو وجه تمایز مهم این روش نسبت به هایلایت معمولی این است که تارهای مو از ریشه رنگ نمی‌شوند و در فویل قرار نمی‌گیرند. بلکه آرایشگر برحسب دانش خود از برس برای رنگ کردن بخش‌های مناسب مو استفاده می‌کند؛ بدون اینکه مو را در فویل بپیچد و به آن‌ها ظاهر خط‌کشی شده بدهد. به همین دلیل نتیجه نهایی کار طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. بعلاوه، دیگر نیازی نیست نگران رشد موهای خود یا به اصطلاح «ریشه زدن» رنگ موی خود باشید.

مزایای بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ مو ویژگی‌های مثبت فراوانی دارد، از جمله:

  • تنوع بالا: رنگ‌هایی که می‌توان از آن‌ها برای بالیاژ مو استفاده کرد بسیار متنوع و زیبا هستند. به همین دلیل این روش می‌تواند برای هر کسی با هر رنگ مویی مناسب باشد.
  • طبیعی بودن: همانطور که گفتیم، از آنجایی که دست آرایشگر در تکنیک بالیاژ بسیار باز بوده و می‌تواند نواحی مورد نظر را به راحتی با برس رنگ کند، نتیجه کار بسیار طبیعی خواهد بود. چرا که دیگر از مرزبندی موها با فویل خبری نیست و رنگ مو اصطلاحاً «خط‌کشی شده» از آب در نمی‌آید.
  • نگهداری آسان‌تر: با توجه به اینکه بالیاژ کاری با ریشه موها ندارد و رشد مو باعث خراب شدن ظاهر آن نمی‌شود، نیازی نیست به طور مرتب برای تمدید رنگ مو به آرایشگر مراجعه کنید. در حالی که بعد از انجام هایلایت معمولی باید مرتباً موهایتان را ریشه‌گیری کنید.
  • آسیب کمتر: همانطور که می‌دانیم، در روش بالیاژ همه موها رنگ نمی‌شوند. این به معنای مصرف رنگ و دکلره کمتر است. بعلاوه، دکلره با ریشه مو تماسی نخواهد داشت. همه این موارد باعث می‌شوند تا حداقل آسیب ممکن به مو برسد.

آیا می توان در خانه بالیاژ انجام داد؟

جواب این سوال خیر است. اگرچه بالیاژ نیازی به فویل‌پیچی ندارد، اما تکنیک آن بسیار دقیق بوده و آموزش و تمرین زیادی را می‌طلبد. پس، از آنجایی که این روش با رنگ کردن معمولی مو (که در خانه نیز قابل انجام است) تفاوت زیادی دارد، توصیه می‌کنیم اصلاً آن را در خانه امتحان نکنید.

اگر هم اصرار زیادی برای انجام بالیاژ در خانه دارید، بهتر است ابتدا دو یا سه تکه از موهایتان را رنگ بزنید تا با روند کار آشنا شوید. همچنین توصیه می‌شود تکه‌های مو را از بخش‌های زیرین انتخاب کنید؛ زیرا حتی اگر بالیاژ درست از آب در نیاید کمتر به چشم خواهد آمد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.