عوارض آبدومینوپلاستی چیست ؟

عوارض آبدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی یک جراحی برای حذف چربی های اضافی ناحیه شکم است. فراموش نکنید که هر جراحی مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت و این جراحی نیز مستثنا نیست و عوارض آبدومینوپلاستی را باید در نظر بگیرید.

افرادی که چربی های اضافی دارند یا بافت شکمشان پس از بارداری شل یا ضعیف شده  به این عمل روی می اورند. البته به علت وراثت یا عوامل ژنتیکی افرادی هستند که شکم شل و آویزانی دارند. ورزش های مختلف ، رژیم غذایی و راهکارهای مختلفی برای داشتن شکم صاف و سفت هستند که امتحان همه ی آنها بد نیست.

آبدومینوپلاستی روش مستقیمی برای سفت و صاف کردن دیواره های شکم نبوده در واقع اخرین مرحله به حساب می اید هیچگاه از آن به عنوان اولین مرحله استفاده نکنید در صورتی که روش های ابتدایی پاسخگو نبودند می توانید عمل آبدومینوپلاستی  انجام دهید.

عمل آبدومینوپلاستی از عمل های جدی به حساب می اید و قبل ان بهتر است آشنایی کامل داشته باشید و به ویژه عوارض آن را شناخته تا بعد ها پشیمانی دامنگیر شما نشود. در ادامه این مقاله  عوارض مهم این جراحی زیبایی شکم برای شما عزیزان نام برده شده تا سطح اطلاعتتان را در مورد انجام این عمل بالا ببرد تا بدون مشکل تصمیم درست را بگیرید.

عوارض آبدومینوپلاستی چیست ؟

انجام هر عملی عوارض و خطراتی دارد و آشنا شدن با آن ها قبل از هر تصمیمی یک امر ضروریست. عوارض هایی وجود دارد که خطر پدیداری آن ها با انجام مراقبت ها کاهش پیدا کردی دسته از عوارض ها بعد از به وجود امدن با دارو و یا جراحی دیگر قابل از بین بردن هستند.

عوارض ها ممکن است بسیار خطرناک باشند پس نکات قبل جراحی را جدی بگیرید. آبدومینوپلاستی جراحی با عوارض آزاردهنده ای چون لخته شدن خون ، ترومبوز قلبی ، عفونت ، عوارض ریوی و دیگر عوارض که برخی از آن ها دردسر ساز هستند است.

عفونت : عفونت حاصل این عمل خطرناک نبوده اما حتما به سراغ پیشگیری باید برویم و آنتی بیوتیک و زهکشی آن را درمان میکند.

لخته خون : یکی از عوارض بعد این جراحی لخته شدن خون است افراد بعد از این جراحی شاهد ایجاد لخته های خون در پا ها میشوند به همین دلیل قبل جراحی به افراد توصیه میشود راه بروند و حرکت کنند و با این عمل مانع ایجاد لخته های خونی شوند.

عوارض ریوی ، حمله ی قلبی و سکته : عوارض و بیماری های نامبرده از مشکلات نادر بعد از عمل های زیادی هستند و علت به وجود آمدن آن ها عدم تحرک است. تحرک نداشتن سبب میشود لخته های خونی ایجاد و به مغز ، قلب و ریه انتقال پیدا کنند که عوارض نام برده حاصل این اتفاقات است. افرادی که عمل گسترده ی آبدومینوپلاستی در پیش دارند باید توجه داشته باشند که خطر آمبولی ریوی در این افراد بسیار بوده.

نکروز : نکروز از دیگر عوارض آبدومینوپلاستی میباشد البته بسیار نادر بوده و امکان پدیداری آن کم است البته اگر از افراد سیگاری نباشید. سیگار کشیدن و مصرف نیکوتین به ویژه چند هفته قبل و چند هفته بعد عمل جراحی میتواند خطر ابتلا به نکروز بسیار بالا ببرد و شما را به اجبار برای عمل دیگری یعنی پیوند پوست جدید به جای پوست مرده آماده کند.

تجمع مایع زیر پوست : از عوارض دیگر این عمل جمع شدن مایه زیر پوست است که باید توسط پزشک تخلیه شود و یا مایع را با یک سوزن آسپیره کند.

از عوارض دیگر

  • تغییر رنگ پوست و تورم مدت طولانی
  • از دست دادن پوست اضافی
  • ورم
  • عدم تقارن
  • تورم در پاها
  • آسیب های عصبی
  • درد مداوم
  • پارگی بخیه

پانویس:

توجه داشته باشید که به وجود آمدن این عوارض مربوط به مهارت پزشک  و مراقبت های قبل و بعد نیز می شود. در صورتی که عمل جراحی به دور از هر یک از عوارض باشد مشکلی پیش نخواهد آمد و عمل رضایت بخشی خواهد بود. به همین منظور به دنبال بهترین جراح آبدومینوپلاستی باشید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *