لاغری موضعی با مزوتراپی

لاغری موضعی با مزوتراپی

برای رسیدن به وزن ایده آل باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید. این هزینه ها هم برای افرادی که با رژیم های غذایی و تمرینات ورزشی لاغری قصد لاغری دارند پرداخت کنند. هم افرادی که به سمت جراحی های لاغری روی می آورند. لاغری موضعی با مزوتراپی یکی از روش هایی است که مناسب کسانی است که با ورزش به وزن ایده آل رسیدن اما هنوز در برخی نواحی بدن چربی اضافی دارند.

چاقی و اضافه وزن برای همه ناخوشایند است. اما امروزه برطرف کردن آن کار سختی نیست ، اما پرهزینه است و بیمه های درمانی این خدمات را تحت پوشش ندارند. این خدمات جز جراحی های زیبایی محسوب می شوند و این جراحی ها تحت پوشش بیمه نیستند.

اما چاقی موضعی به این معناست که افراد فقط در نواحی خاص همچون شکم و یا فقط در قسمت ران ها دارای چربی اضافه هستند و با هیچگونه جراحی و رژیم غذایی قابل برطرف کردن نیستند. لاغری موضعی با مزوتراپی به کمک این افراد آماده است.

در این بخش از مجله زیبا بمان قصد داریم تا درباره نحوه انجام لاغری با روش مزوتراپی اطلاعات تکمیلی در اختیار شما قرار دهیم.

لاغری موضعی با مزوتراپی چگونه است ؟

مزوتراپی روشی است که در سال 1952 در فرانسه توسط دیکتر میشل پیستور ابداع شده است. این روش شامل تزریق مقادیر کمی از داروهای مختلف در مزودرم ، لایه چربی و بافت پیوندی زیر پوست است. این تئوری وجود دارد که وقتی این مقادیراز دارو به مزودرم تزریق می شود ، چربی زیرین آن ذوب می شود. همچنین سلولیت پوست را نیز رفع می کند.

این دارو ها با توجه به هدفی که قصد انجام مزوتراپی آن را داریم متفاوت هستند . معمولا ترکیبیی از داروهایی مانند آمینوفیلین و نووکائین و عصاره های گیاهی و ویتامین ها را شامل می شوند. ترکیبات تزریق شده هر یک به تنهایی مورد تأیید سازمان غذا و دارو آمریکا ( FDA) هستند.

این ترکیب یا محلول توسط سوزن های بسیار ریزی به مزودرم تزریق می شوند و  معمولا نیازی به بی حسی موضعی و یا بیهوشی ندارد و درد آن در حد یک نیش مورچه می باشد و می توان گفت احساس نمی شود. می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.

پوست اطراف محل تزریق های مزوتراپی سفت می شود و ظاهری جوانتر وشادابتر ایجاد می کند که موجب جوانسازی پوست نیز می شود. این روش معمولا طی چند جلسه با فاصله زمانی دو هفته الی یک ماه انجام می شود و تعداد جلسات آن توسط پزشک و بعد از معاینه مشخص می شود. زیرا در هر فردی متفاوت است.

مدت ماندگاری مزوتراپی لاغری

معمولا این روش با رعایت نکاتی و مراقبت هایی ، دائمی و ماندگار است. اگر در کنار لاغری برای رفع سلولیت اقدام به انجام مزوتراپی کرده اید ، نباید کاهش وزن و یا افزایش وزن زیادی داشته باشید. داشتن برنامه غذایی زیر نظر متخصص تغذیه اهمیت دارد.

مزوتراپی لاغری

چه کسانی می تواند مزوتراپی انجام دهند؟

این روش برای همه افراد سالم بین 18 الی 70 مناسب است. افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و مبتلا به بیماری هایی همچون دیابت ، بیماری های قلبی ، سرطان و بیماری های خونی نیستند ، می توانند از این روش جهت لاغری موضعی و رفع سلولیت استفاده کنند.

این اضافه وزن اندک می تواند در ناحیه شکم  ، بازوها ، پهلو ها  ،ران ها باشد . همچنین ترک هایی که بر اثر کاهش و افزایش ناگهانی وزن بر روی پوست ایجاد می شوند ، به خصوص در خانم هایی که بارداری را تجربه کرده اند ، می تواند این روش مناسب باشد.

مزوتراپی در قسمت غبغب نیز کاربرد دارد و ضمن رفع غبغب ، می تواند باعث لیفت و جوانسازی پوست ناحیه گلو شود . البته این کار با روش های تکمیلی دیگر همچو هایفوتراپی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. در رفع ریزش مو از دیگر کاربرد های این روش است.

عوارض مزوتراپی لاغری چیست ؟

درد و کبودی از جمله عوارض موقتی این روش می باشد که بعد از 48 ساعت بهبود می یابد. مزوتراپی در ابتدا برای زیبایی مورد استفاده قرار نمی گرفت. به همین دلیل استاندارد مشخصی ندارد. حتی ترکیب مشخصی نیز برای آن تعریف نشده است. هر پزشک با توجه به تجربه خود و نیاز بیمار، از ترکیب مشخصی استفاده می کند.

خارش ، قرمزی ، حالت تهوع و عفونت از دیگر عوارض این روش است. اگر این عوارض بعد از چند روز همچنان دوام داشتند ، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید. ایجاد توده و برآمدگی و واکنش آلرزیک از عوارض نادر است.

برخی افراد از نتیجه این روش رضایت ندارند و معتقدند هیچ تغییری در آن ها ایجاد نشده است. در واقع نتیجه روش مزوتراپی مشخص نیست. البته این به تبحر پزشک نیز بستگی دارد. پزشک خوب با تشخیص این که این روش برای شما مناسب نیست می تواند شما را راهنمایی کند.

مزایای روش لاغری موضعی با مزوتراپی

  • هزینه این روش نسبت به روش های مشابه کاهش چربی همچون لیپوساکشن و لیپوماتیک ، کمتر است.
  • این روش دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد
  • یک روش غیر جراحی است و در کمتر از نیم ساعت قابل انجام می باشد.
  • نیز به بیهوشی ندارد و در برخی موارد تحت بی حسی موضعی انجام می شود.
  • بلافاصله بعد از انجام می توان به کار های روزمره خود ادامه  دهید و نیازی به استراحت طولانی مدت نیست.
  • مراجعه کننده دردی را حس نمی کند

هزینه مزوتراپی

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد. مزوتراپی لاغری باید در چند جلسه انجام شود . تعداد جلسات در هر فردی متفاوت است و با توجه به میزان چربی و یا سلولیت آن متغییر است. هزینه مزوتراپی در سال نود و هشت به طور میانگین برای هر جلسه بین یک الی یک و نیم میلیون متفاوت بوده است.

یکی دیگر از علت های تفاوت هزینه به شهر و تخصص و تبحر پزشک و هزینه مواد مصرفی بستگی دارد. بعد از مراجعه به پزشک و تشریح انتظاراتتان ، میزان هزینه و تعداد جلسات مورد نیاز را از پزشک خود بپرسید. اما به طور کلی این روش نسبت به لیپوساکشن و لیپوماتیک و سایر جراحی های لاغری هزینه کمتری را به دنبال دارد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *