آیا باید قبل از رنگ کردن مو موها را بشوییم؟ [راهنمای کامل]

قبل از اینکه یک رنگ موی جدید را امتحان کنید، حتماً باید درباره مراقبت های قبل و بعد از رنگ کردن مو اطلاعات کافی داشته باشید. یکی از رایج ترین سؤالاتی که قبل از رنگ کردن مو برای افراد پیش می آید، این است: قبل از رنگ کردن مو موهای خود را بشوییم یا نه؟

اگرچه دستورالعمل ها معمولاً بر اساس برند رنگ مو متفاوت اند، اما در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان به بررسی پاسخ این سؤال می پردازیم. با ما همراه باشید.

شستن مو قبل از رنگ زدن

شستن موها قبل از رنگ زدن ؛ خوب یا بد؟

بسیاری از افراد قبل از رنگ کردن موهای خود، دچار شک می شوند که آیا موهایشان را بشورند یا نه. برخی معتقدند که از چند روز قبل از رنگ زدن موها، نباید آن ها را شست. این عقیده به گذشته ها بر می گردد؛ زمانی که محصولات رنگ مو در مقایسه با رنگ های ملایم امروزی بسیار شیمیایی، قوی و خشن بودند.

اگر پوست سر و موها کمی چربی طبیعی روی خود داشته باشند، مانع از خشکی و سوزش در حین رنگ کردن مو می شود. به همین دلیل در گذشته افراد نباید قبل از رنگ کردن مو سر خود را می شستند. اما آیا این عقیده درست است و هنوز هم باید از چند روز قبل از رنگ کردن موها، آن ها را نشوییم؟

در واقع، هنوز هم برخی رنگ موها روی موهایی که چربی طبیعی خود را دارند بهتر عمل می کنند. البته این به آن معنا نیست که با موهایی چرب و به هم چسبیده به آرایشگاه بروید! فقط کافی است یک روز قبل از رنگ کردن مو، یک شستشوی کوتاه و ملایم انجام دهید. مراقب باشید که پوست سر را نخارانید؛ چرا که پوست خراشیده شده در حین رنگ کردن مو دچار سوزش می شود.

اگر موها قبل از رنگ زدن خیلی تمیز و خشک باشند، این احتمال وجود دارد که مواد رنگ مو به خوبی به ساقه مو نچسبند. این اتفاق باعث می شود تا موهایتان خوب رنگ نگیرند. به علاوه، اگر موهایتان را همان روزی که می خواهید رنگ کنید بشویید، تمام لایه چربی دفاعی از روی پوست سر حذف می شود.

در نتیجه، پوست در معرض انواع و اقسام مواد شیمیایی موجود در رنگ مو قرار خواهد گرفت. در پی این اتفاق ممکن است خارش خفیف اما کاملاً آزاردهنده ای ظاهر شود. در صورت داشتن پوست حساس روی سر، خارش و التهاب می تواند شدیدتر هم باشد.

همچنین ناگفته نماند که رنگ مو همیشه باید همیشه روی موی خشک زده شود؛ پس مراقب باشید که موهایتان در حین مراجعه به آرایشگاه خشک باشند. به علاوه، نباید هیچگونه محصول مراقبت از مو مانند ماسک، روغن، تافت و … روی موها قرار گرفته باشد. چربی بیش از حد مو باعث بی اثر شدن رنگ خواهد شد.

پس، به طور کلی می توان گفت که قبل از رنگ کردن مو باید یک روز قبل آن را شست. هرگز همان روزی که قصد دارید موهایتان را رنگ کنید، آن ها را نشویید. مو باید قبل از رنگ کردن نسبتاً تمیز باشد.

منبع: beezzly

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.