چگونه در روزهای بارانی آرایش کنیم تا ماندگاری داشته باشد؟

حالا که در فصل زیبای پاییز به سر می بریم و هوای اکثر شهرها بارانی و خنک شده، باید ترفندهای آرایشی خود را به روز کنیم. در غیر این صورت، باران و رطوبت آرایش ما را به طرز فجیعی به هم می ریزند و ظاهرمان را خراب می کنند. برای اینکه یک آرایش پاییزی مقاوم داشته باشید، لازم نیست حتماً از لوازم آرایشی ضد آب استفاده کنید. بلکه رعایت یک سری نکات ساده، می تواند ماندگاری آرایش را تا حد زیادی افزایش دهد.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با ترفندهای آرایش کردن در روز بارانی آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

آرایش روز بارانی

آرایش روز بارانی چگونه است؟

قبل از هر چیز، هنگامی که آب و هوا مرطوب است باید به پوست خود فضایی برای تنفس بدهید. بهترین راه برای انجام این کار این است که یا آرایش نکنید، یا کم آرایش کنید. با این حال، اگر داشتن آرایش کامل برایتان خیلی مهم است، می توانید به ترتیب از نکات زیر کمک بگیرید:

1- استفاده از پرایمر

پرایمر یک محصول آرایشی محبوب برای زیرسازی آرایش است. این محصول نه تنها سطح پوست را بسیار صاف و نرم می کند، بلکه ماندگاری آرایش را نیز افزایش می دهد. در نتیجه، آرایش شما در آب و هوای مرطوب دوام بیشتری خواهد داشت.

2- استفاده از BB کرم به جای کرم پودر

به جای استفاده از کرم پودرهای سنگین، یک لایه BB کرم فاقد چربی بزنید. BB کرم ها محصولاتی مشابه کرم پودر هستند که عیوب پوست را می پوشانند؛ اما بافت سبک تر و طبیعی تری دارند. سبک بودن بافت BB کرم باعث می شود تا ماندگاری بیشتری روی پوست داشته باشد.

3- استفاده از کانسیلر بدون چربی

هیچ چیز بهتر از یک کانسیلر باکیفیت، لکه های پوستی و سیاهی دور چشم را نمی پوشاند. اگر از کانسیلر استفاده می کنید، توجه کنید که حتماً فاقد چربی باشد. استفاده از کانسیلرهای چرب در روزهای بارانی نه تنها باعث خراب شدن آرایش می شود، بلکه ظاهری کثیف و براق به صورت می دهد.

4- استفاده از پودر فیکس

بعد از اتمام آرایش، از یک پودر فیکس (یا همان پودر بِیک) مناسب استفاده کنید. پودر فیکس می تواند چربی و رطوبت اضافی را از روی پوست جذب کند. از این رو، نه تنها آرایشتان ظاهری مات و طبیعی خواهد داشت، بلکه ماندگاری آن نیز افزایش خواهد یافت.

5- استفاده از رژگونه پودری

بهتر است در روزهای بارانی، از رژگونه پودری استفاده کنید. این نوع رژگونه نسبت به سایر انواع رژگونه (مایع، کرمی، قلمی و …) ماندگاری بیشتری دارد. به علاوه، کمتر در معرض آسیب ناشی از رطوبت قرار می گیرد. در مقابل، رژگونه های مایع ممکن است به علت رطوبت، ظاهری چرب و براق پیدا کنند یا حتی روی پوست پخش شوند.

6- استفاده از پرایمر چشم

اگر استفاده نکردن از سایه چشم حتی در روزهای بارانی هم برایتان سخت است، ابتدا پلک های خود را با یک پرایمر چشم آماده کنید. سپس از سایه چشم پودری استفاده کنید. سایه چشم های مایع و چرب در اثر رطوبت دچار ریزش شده و دور چشمتان را کثیف می کنند.

7- استفاده از خط چشم مایع

استفاده از خط چشم مایع به جای خط چشم مدادی و ژله ای توصیه می شود. خط چشم های مایع (به خصوص اگر ضد آب باشند) ماندگاری بیشتری نسبت به سایر انواع خط چشم دارند. از این رو، در هوای بارانی و مرطوب دور چشم پخش نمی شوند.

8- استفاده از ریمل ضد آب

اگر می خواهید در روزهای بارانی آرایش کنید، ریمل ضد آب باید تنها گزینه شما برای حالت دادن به مژه هایتان باشد. سایر انواع ریمل به سادگی دچار ریزش شده و دور چشم را سیاه می کنند.

9- استفاده از مرطوب کننده لب

قبل از اینکه رژ لب بزنید، حتماً لب های خود را با محصولات مرطوب کننده (مانند بالم لب) مرطوب کنید. چرا که لب ها در اثر سرما و وزش باد خشک می شوند و ترک می خورند. این اتفاق نه تنها رژ لب را خراب می کند، بلکه می تواند باعث خونریزی لب نیز بشود.

کلام آخر

در مجموع، مهم ترین نکته برای افزایش ماندگاری آرایش در روزهای بارانی این است که از لوازم آرایشی فاقد چربی و روغن استفاده کنید. در غیر این صورت، رطوبت باعث ذوب شدن آرایش شما خواهد شد. همچنین توصیه می کنیم یک چتر همراه خود داشته باشید؛ زیرا محصولات آرایشی فقط می توانند در برابر مقدار اندکی رطوبت مقاومت کنند، نه باران های شدید.

منبع: blushin

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *