با نحوه استفاده از کانسیلر و مدل های مختلف آن آشنا شوید

پنهان کردن لک‌، جوش، زخم و دیگر مشکلات پوستی یکی از جادوهای آرایش است. کانسیلر یکی از محبوب‌ترین لوازم‌ آرایشی در جهان است که می‌تواند هرگونه لک و جوش را محو کرده و حتی سیاهی دور چشم و تتوی پوست را نیز مخفی کند. با این حال، استفاده نادرست از هرگونه لوازم آرایشی موجب غیرطبیعی و غلیظ به نظر رسیدن آرایش فرد می‌شود. بنابراین نحوه استفاده از کانسیلر نیز بسیار اهمیت دارد.

در این مقاله از مجله زیبا بمان، به بررسی نحوه استفاده از کانسیلر می‌پردازیم. اگر می‌خواهید به طور حرفه‌ای از کانسیلر استفاده کنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از کانسیلر

پیش از یادگیری نحوه استفاده از کانسیلر، با انواع کانسیلر آشنا شوید

اولین نکته‌ای که باید ذکر شود این است که کانسیلر با کرم پودر تفاوت دارد. کرم پودر پایه آرایش است و برای تمام صورت استفاده می‌شود. در حالی که وظیفه کانسیلر تنها پنهان کردن لک، جوش، تیرگی دور چشم و مشکلاتی از این قبیل است. اغلب افراد متخصص در آرایش و میکاپ توصیه می‌کنند که کرم پودر قبل از کانسیلر استفاده شود. کانسیلرها با مدل‌ها و برندهای متنوعی در بازار عرضه می‌شوند؛ به همین دلیل پیش از خرید کانسیلر باید با کاربرد هر نوع کانسیلر آشنایی داشته باشید.

انواع مدل های کانسیلر

به طور کلی اگر می‌خواهید لک، جوش، تیرگی دور چشم، قرمزی و جای جوش را محو کنید؛ به دنبال کانسیلرهایی با قدرت پوشانندگی بالا باشید. اما در صورتی که می‌خواهید کک و مک و لک‌های کمرنگ را پنهان کنید، به دنبال کانسیلرهایی با پوشانندگی متوسط باشید. جالب توجه است که معمولاً کانسیلرهایی با قدرت پوشانندگی کم به ندرت در بازار یافت می‌شوند، و از این کانسیلرها بیشتر برای کانتور کردن استفاده می‌شود.

انواع مدل ‌های کانسیلر عبارت‌اند از:

کرمی

کانسیلرهای کرمی برای افراد دارای پوست خشک گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌روند. این نوع کانسیلر به لطف پوشش بسیار خوبی که ارائه می‌دهد، در پنهان کردن جوش، لک و تیرگی دور چشم بسیار موثر است.

استیکی

کانسیلر استیکی مانند کانسیلر کرمی پوشش‌دهی بسیار مناسبی دارد؛ با این تفاوت که معمولاً مواد مغذی بیشتری در آن به کار رفته است. این نوع کانسیلر به افراد دارای پوست خشک که به دنبال قدرت پوشانندگی بالایی هستند پیشنهاد می‌شود. اگر تنها تمایل به پوشاندن نقاط جوش‌، قرمزی و لک‌ دارید، کانسیلر استیکی بسیار به کارتان می‌آید.

مایع

کانسیلرهای مایع اغلب دارای قدرت پوشانندگی متوسط بوده و برای پوشاندن کک و مک و لک‌های کمرنگ پوست بسیار مناسب هستند. این نوع کانسیلر برای افراد دارای پوست چرب نیز مناسب می‌باشد؛ زیرا نسبت به کانسیلرهای کرمی و استیکی چربی کمتری داشته و منافذ پوست را نمی‌بندد.

مدادی

کانسیلرهای مدادی ظاهری نیمه مات به پوست می‌دهند؛ به همین دلیل می‌توانند برای کانتور کردن صورت نیز مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر این‌، می‌توان از این نوع کانسیلر برای رفع تیرگی و قرمزی برخی نواحی مانند گوشه بینی استفاده کرد.

برس دار (قلمی)

کانسیلرهای برس دار (قلمی) در دنیای آرایش طوفان به پا کردند. اما استفاده از این نوع کانسیلر بسیار اهمیت دارد، زیرا معمولاً ظاهری درخشان و براق دارند. به دلیل مات نبودن کانسیلرهای برس دار، بهتر است که از آن‌ها برای پوشاندن جوش استفاده نشود.

انواع رنگ های کانسیلر

انواع رنگ های کانسیلر

در هنگام خرید کانسیلر توجه داشته باشید که ممکن است رنگ‌های متعددی به چشمتان بخورد، اما باید رنگ مناسب با پوست خود را تهیه نمایید. با این حال، دیگر رنگ‌های کانسیلر نیز بی‌فایده نیستند؛ و در ادامه کاربرد آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

طیف صورتی و نارنجی

کانسیلرهای این طیف رنگ برای پوشاندن تیرگی‌ها تولید شده‌اند. برای مثال اگر زیر چشمتان تیره یا کبود است، با استفاده از کانسیلرهای این طیف رنگ می‌توانید تیرگی را محو کنید.

سبز

کانسیلر سبز در پنهان کردن قرمزی پوست بسیار موثر است. استفاده از این کانسیلر برای محو کردن جوش‌های قرمز بسیار کارآمد خواهد بود.

زرد

کانسیلر زرد برای محو کردن کبودی‌ها و تیرگی‌های آبی رنگ کاربرد دارد. اگر تیرگی زیر چشمتان تن آبی رنگ دارد، می‌توانید از این کانسیلر برای رفع آن استفاده کنید. کانسیلر زرد همچنین در پنهان کردن قرمزی‌های خفیف نیز موثر‌ است.

بنفش

کانسیلر بنفش به منظور پوشاندن رنگ زرد پوست استفاده می‌شود. بنابراین اگر در اثر خستگی یا بیماری به اصطلاح رنگ و رویتان را از دست داده‌اید، از کانسیلر بنفش قبل از کانسیلر معمولی خود استفاده کنید تا رنگ پوستتان بهبود یابد.

نحوه استفاده از کانسیلر برای رفع عیوب پوست چگونه است؟

در این بخش با نحوه استفاده از کانسیلر آشنا می‌شویم. پیش از استفاده از کانسیلر، صورت خود را با پرایمر یا کرم مرطوب کنید. اولین نکته‌ای که باید در استفاده از کانسیلر برای زیر چشم رعایت کنید، این است که نباید کانسیلر را به طور «نیم دایره‌ای» زیر چشم خود بزنید. در واقع باید به شکل «مثلث معکوس» زیر چشم خود را کانسیلر بزنید.

همچنین برای پنهان کردن هر یک از موارد زیر با کانسیلر، مانند دستورالعمل ذکر شده عمل کنید:

جوش

پیش از محو کردن جوش، از تمیز بودن پوست ناحیه اطراف آن اطمینان حاصل کنید. اگر جوش قرمز رنگ است، مقداری کانسیلر سبز روی آن بزنید. سپس روی کانسیلر سبز نیز کانسیلر هم رنگ با پوستتان بزنید. به همین راحتی جوش‌هایتان پنهان خواهند شد.

سیاهی زیر چشم

برای از بین بردن سیاهی زیر چشم، ابتدا مقداری کانسیلر هلویی یا گلبه‌ای روی ناحیه بزنید و با انگشت حلقه پخش کنید. سپس با کانسیلر هم رنگ پوستتان کانسیلر هلویی یا گلبه‌ای را بپوشانید. توجه داشته باشید که کانسیلری که در مرحله دوم استفاده می‌کنید باید سبک باشد. در انتها می‌توانید برای طبیعی‌تر جلوه دادن کانسیلر، مقداری پودر فیکس روی آن اعمال کنید.

خستگی

برای از پنهان کردن اثر خستگی بر روی چشمف نیاز به کانسیلری دارید که از رنگ پوستتان کمی روشن‌تر باشد. در گوشه‌های داخلی چشم، وسط پلک‌ها و زیر استخوان ناحیه ابروی خود کانسیلر بزنید تا تیرگی و گودی چشم برطرف شود. برای کسب نتیجه بهتر، از سایه چشم نیز بر روی پلک‌ها استفاده نمایید.

لک و کک و مک

برای پنهان کردن لک و کک و مک، ابتدا مقداری کانسیلر هلویی یا زرد روی ناحیه مورد نظر بزنید. بهتر است که از کانسیلرهای جامد استفاده کنید. سپس کانسیلر معمولی و هم رنگ پوستتان را روی کانسیلر قبلی بزنید. اگر این روش به درستی انجام شود، لک و کک و مک را به خوبی محو خواهد کرد.

به علت همین ویژگی‌ها، کانسیلر یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی در سراسر جهان است. با علم به نحوه استفاده از کانسیلر و تهیه کانسیلر مناسب، می‌توان طیف گسترده‌ای از مشکلات پوستی را از دید افراد پنهان نمود.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *