کرم پودر، انواع و نحوه استفاده از آن

در آرایش کرم پودر یکی از ارکان اصلی مواد آرایشی است که به یکنواخت و صاف شدن پوست کمک می‌کند و برای زیرسازی استفاده می‌شود. حال بسته به نوع پوست خود از انواع مختلفی می‌توان استفاده کرد. شاید دیده باشید بعضی از cream powderها فقط با تعدادی از پوست‎ها سازگار و اصطلاحا خوب روی پوستشون می‌خوابه اما با پوست برخی دیگر سازگار نیست. در نتیجه انتخاب کرم سازگار با پوستتان بسیار مهم است. استفاده از رعایت نکات آرایشی و کرم‌پودرها موجب می‌شود اگر ایراد کوچکی در پوستتان باشد رفع شود.

انواع کرم پودر

چه نوع کرم پودری مناسب است؟

برای cream powderها نیاز است که یک درجه از پوستتان روشن‎‌تر انتخاب کنید. به راحتی می‎توانید لک و جوش‌هایی که در پوست‌تان نمایان است را بپوشانید و صورتی صاف داشته باشید. کرم موجب می‌شود که اگر چهره ای خسته و رنگ پریده داشته باشید به آن طراوت ببخشد و چهرتان را شاداب کند.

زمانی که کرم را انتخاب می‌کنید ابتدا روی پوست خود تست کنید، دقت کنید پوستتان یک درجه روشن‌‎تر بنظر برسد و همچنین طبیعی.

انواع کرم پودرها

 • کرم‌های رنگی: این نوع کرم ها دارای دانه‌های رنگی هستند که به پوست رنگ می‌دهد و برای پوست‌های جوان و صاف مناسب است.
 • فون مایع: این نوع کرم‌ها به علت استفاده آسان و پوشش طبیعی‌ای که به پوست می‌دهد رایج تر هستند. معمولا برای پوست‌های طبیعی و خشک مناسب و افراد دارای پوست چرب از نوع بدون چربی باید استفاده کنند.
 • کرم پودر: این نوع کرم پودرها معمولا برای پوست‎های خشک مناسب هستند. برای اینکه خوب به پوستتان جذب شود می‌‎توانید از اسفنج مرطوب استفاده کنید.
 • پنکک: این نوع از کرم به صورت فشرده و به دو صورت چرب و خشک می‌باشد و توانایی پوشش و زیرسازی بالا دارد و از اسفنج برای پوساندن پوست کمک گرفته می‌شود.
 • پن استیک: این نوع از کرم پودر برای پوشش عیب‌های پوستی بسیار مناسب است که برای استفاده آن را روی محل می‌گذاریم و با اسفنج محو می‌کنیم. صورت خود را مرطوب کنید تا کرم خوب جذب پوستتان شود. رطوبت موجب می‌شود که کرم پودر روی سطح پوستتان بماند.

چگونه از کرم پودر استفاده ‎کنید!

ابتدا رنگ مناسب برای پوست‌تان را پیدا کنید، اگر بدون مالیدن به پوست رنگ ناپدید شد، رنگ کرم پودر عالی است. پوست‌تان را مرطوب کنید و چند دقیقه صبر کنید تا جذب پوستتان شود. برای پوشش کم کرم می‌توانید از انگشتتان و برای زیرسازی بیشتر می‌توانید از اسفنج یا پد استفاده کنید، سعی کنید کرم پودر را روی صورت‌تان پخش کنید. بعد از استفاده از کرم پودر می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید که کانسیلر باید یک درجه از پوستتان روشن‌تر باشد. در انتخاب کانسیلر دقت کنید زیرا کانسیلر خیلی روشن یا تیره ممکن است چهره شما را غیرطبیعی کند. در آخر هم می‌توانید از پودر شفاف کننده استفاده کنید زیرا باعث درخشندگی پوست شما می‌شود.

انواع پوست و کرم پودر مناسب آن

انواع پوست و کرم پودر مناسب آن

پوست خشک: همانطور که از اسمش پیداست این نوع پوست فاقد چربی است و نور را به سختی منعکس و به راحتی ملتهب و پوسته پوسته می‌شود. کرم‌پودری برای پوست‌های خشک مناسب است که پوست شما را شاداب کند و باعث انعکاس نور در چهره‌تان شود. از کرم پودرهای خشک مانند پنکک استفاده نکنید. بهترین انتخاب، کرم‌پودرهای مایع با بیس روغنی هستند. وقتی خواستید از کرم پودر استفاده کنید ابتدا پوستتان را مرطوب کنید سپس از یک لایه پن استیک استفاده کرده و بعد کرم مایع را روی پوستتان بزنید.

پوست چرب: این نوع از پوست دارای چربی و دارای منافذ بزرگتر از منافذ طبیعی پوست باشد. توصیه می‌شود در هنگام خرید به کلمه oil free دقت کنید، در غیر اینصورت باعث براقی بیش از حد پوست شما و ایجاد جوش‎‌هایی در پوست‌تان می‌شود. کرم پودرهای مایع یا جامد با بیس آب و پنکک‎ خشک انتخاب خوبی برای پوست‎‌های چرب می‎‌باشد.

پوست مخلوط: در این نوع از پوست گونه‎‌ها خشک و قسمت پیشانی و بینب و چانه چرب است که اصطلاحا به این قسمت T شکل هم گفته می‌شود. کرم پودر مناسب برای این نوع پوست هم کرم پودر خشک و هم چرب برای فصل‌های سرما و گرما داشته باشید. ولی کرم پودرهای مایع با بیس آب انتخاب خوبی هستند.

پوست طبیعی: این نوع از پوست شاداب و دارای چربی متعادل است. برای این نوع پوست هر نوع کرم پودری را می‌توانید استفاده کنید.

تست کرم پودر

برای تست cream powder اولین نکته ای که باید رعایت کنید این است که آن را به هیچ عنوان روی دستتان امتحان نکنید و بهترین محل برای تست بالای خط فک‎تان است.

نکاتی درباره استفاده از کرم پودر

 • پس از اینکه cream powder زدید می‎توانید با استفاده از پنبه می‎توانید با روی پوست کشیدن آن کرم پودرهای اضافی را پاک کنید.
 • برای قسمت‎های دیگر بدنتان از cream powderهای چرب استفاده نکنید.
 • برای پوست‎های خشک از cream powderهای منعکس کننده نور استفاده کنید.
 • برای پر کردن چروک‌های پوستتان می‎توانید از کرم مخصوص چین و چروک استفاده کنید.
 • در صورتی که ماندگاری کرم پودر روی صورتتان کم است خصوصا برای کسانی که پوست چرب دارند، پیشنهاد می‌شود که از پودر فیکساتور بیس یا تثبیت کننده استفاده کنید.
 • فیکساتور: پودرهای فیکساتور در رنگهای مختلف و نوع‌های مات و براق وجود دارد. این نوع پودرها دارای پد مخصوص و بعد از کرم پودر زده می‎شود.
 • بیس: دو نوع ژله‎ای و کرم مانند در سه رنگ سفید، سبز، بنفش؛ که هر کدام به تربیت برای پوست‎های نرمال یا طبیعی، برای پوست‎های سرخ، برای پوست‎های سیاه یا کدر به کار می‎رود. در صورتی که می‎خواهید کرم پودرتان ماندگاری بیشتری داشته باشد به اندازه عدس از آن قبل از کرم پودرتان استفاده نمایید.

حرف آخر

cream powder یکی از مهم‌ترین لوازم آرایشی است که می‌تواند بر روی جذابیت‌های شما اضافه کند. هدف از زدن انواع کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست یکنواخت شود. زمانی که در چهره فرد خسته بنظر می‌رسد، زدن انواع cream powder خوب می‌تواند چهره خسته شما را به یک صورت شاداب تبدیل کند.

هنگام خرید کرم پودر به چه مواردی توجه کنید؟

cream powder برای فرد مناسب است که زمانی که به خط فک پایین مالیده می‌شود، خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نیاید، و باید در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده می‌شود یا نه؟ اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد.

چگونه کرم پودر طبیعی به نظر برسد؟

cream powder را با اسفنج یا انگشت روی پوست به آرامی بمالید، تا پوست شما روشن شود و در عین حال طبیعی به نظر برسد. بهتر است در زمان زدن کرم پودر دهان حود را باز نگه دارید تا ناحیه گردن شما در معرض دید باشد و خط مشخص فک شما از بین برود. بعد از اتمام آرایش هم یک دستمال کاغذی را به آرامی روی صورت خود بمالید. این کار باعث می‌شود مواد آرایشی بر روی پوست یکنواخت‌تر شده و در عین حال صورت شما طبیعی‌تر به نظر برسد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.