با انواع رژگونه و روش استفاده از آن ها آشنا شوید!

استفاده از رژگونه مناسب می تواند چهره را جوان تر و زیباتر از همیشه نشان دهد. درست مانند کرم پودر و کانسیلر، در انتخاب رژگونه نیز رنگ و نوع پوست شما نقش مهمی ایفا می کند. اما با توجه به اینکه انواع مختلفی از رژگونه در بازار وجود دارد، چگونه تشخیص دهیم که کدام یک برای پوست ما مناسب تر است؟

در این مقاله از مجله زیبا بمان، انواع مختلف رژگونه را بررسی می کنیم و با ویژگی ها و روش استفاده از آن ها آشنا می شویم. در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین رژگونه

کدام رنگ رژگونه برای پوست من مناسب است؟

اگرچه رژگونه نقش شگفت انگیزی در تکمیل آرایش و زیباتر نشان دادن چهره دارد، اما استفاده از رنگ اشتباه می تواند تأثیر معکوس داشته باشد. برای انتخاب رژگونه با توجه به رنگ پوست خود، می توانید از راهنمای زیر کمک بگیرید:

بهترین رنگ رژگونه برای پوست روشن

اگر پوست روشنی دارید، رنگ های هلویی و صورتی گزینه های بسیار خوبی برای شما هستند؛ به خصوص اگر می خواهید آرایش‌تان طبیعی به نظر برسد. اگر به دنبال آرایش پررنگ تر هستید، آلبالویی روشن و مرجانی نیز می توانند رنگ های مناسبی برای شما باشند.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست گندمی

اگر رنگ پوستتان گندمی است، می توانید طیف وسیعی از رنگ ها را انتخاب کنید. به همین دلیل توصیه می شود پالت رژگونه بخرید. به این ترتیب می توانید آرایش خود را متناسب با فصول سال (رنگ های گرم در زمستان و رنگ های ملایم در تابستان) و حتی سلیقه شخصی‌تان انجام دهید.

بهترین رنگ رژگونه برای پوست سبزه

بهترین رنگ های رژگونه برای پوست سبزه، هلویی مایل به نارنجی و صورتی مایل به قرمز هستند. همچنین می توانید به جای استفاده از رژگونه، از برنزر استفاده کنید. استفاده از برنزر جلوه بی نظیری به چهره های دارای پوست سبزه می بخشد.

کدام یک از انواع رژگونه برای پوست من مناسب است؟

امروزه رژگونه ها را می توان به شکل پودری، کرم، ژل و … پیدا کرد. نوع پوست شما تعیین کننده این است که باید از چه رژگونه ای استفاده کنید:

رژگونه مناسب برای پوست چرب و مستعد آکنه

اگر پوستتان چرب و مستعد جوش است، بهتر است از رژگونه های پودری استفاده کنید. این رژگونه ها از چرب تر شدن پوست ممانعت کرده و پخش نمی شوند. همچنین از خرید رژگونه هایی که حاوی روغن معدنی هستند خودداری کنید؛ چرا که پوست را چرب تر و براق تر نشان داده و آرایش‌تان را به هم می ریزند.

رژگونه مناسب برای پوست خشک یا معمولی

افراد دارای پوست خشک یا معمولی تقریباً می توانند از همه انواع رژگونه استفاده کنند؛ اما بهترین گزینه برای آن ها استفاده از رژگونه های کرم یا ژل مانند است. چرا که این رژگونه ها راحت تر روی پوست پخش می شوند و حاوی مواد آبرسان هستند.

روش استفاده از انواع رژگونه به چه صورت است؟

برای اینکه بدانید کجا باید رژگونه بزنید، تصور کنید که یک خط صاف از مردمک چشم شما به سمت انتهای بینی‌تان کشیده شده است. جایی که این خط به پایان می رسد، محلی است که باید از رژگونه استفاده کنید. از این نقطه شروع کنید، رژگونه را روی گونه بکشید و آن را به سمت خط رویش مو در گوشه صورت، محو کنید.

اگر از رژگونه پودری استفاده می کنید، بهترین کار این است که از یک براش نرم و حرکات دورانی برای پخش کردن آن کمک بگیرید. اگر از رژگونه کرمی یا ژلی استفاده می کنید، بهتر است ابتدا رژگونه را با انگشت پخش کنید و سپس با اسفنج آرایشی نم دار، آن را محو کنید. به این صورت می توان از انواع رژگونه استفاده کرد.

منبع: elle

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.