آیا بعد از عمل لیپوماتیک می توان باردار شد ؟

عمل لیپوماتیک یکی از جراحی های زیبایی است که هواداران زیادی را در خانم ها دارد . اما همیشه این نگرانی برای خانم ها وجود دارد که آیا بعد از عمل لیپوماتیک  می توانند باردار شوند یا خیر. در این مقاله از مجله زیبا بمان به بررسی این موضوع می پردازیم با ما همراه باشید.

همانطور که همه ما می دانیم ، همه بارداری ها برنامه ریزی شده نیست و این امکان وجود دارد که افراد به سادگی نظر خود را در مورد فرزندآوری بیشتر تغییر دهند. بنابراین لازم است بدانید که بارداری پس از جراحی برای مادر و نوزاد بی خطر است یا خیر. 

بارداری بعد از لیپوماتیک

بارداری بعد از لیپوماتیک

معمولا پزشکان به افراد توصیه می کنند که اگر قصد انجام عمل لیپوماتیک و یا آبدومینوپلاستی شکم دارند این کار را بعد از آخرین بارداری خود انجام دهند. اما به این معنا نیست که افراد بعد از لیپوماتیک نمی توانند باردار شوند. بر عکس هیچ مشکلی در بارداری بعد از عمل لیپوماتیک وجود ندارد.از نظر پزشکی ، جراحی شکم یک عمل کاملاً آرایشی است ، بنابراین بر توانایی باردار شدن زن تأثیر نمی گذارد. یک زن سالم که در سنین باروری قرار دارد باید بتواند به همان راحتی قبل از عمل جراحی شکم باردار شود.

برخی از افراد تصور می کنند که پس از تخلیه چربی شکم ، انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و در دوران بارداری دشوار می شوند ، این یک تصور غلط است. جراحی لیپوماتیک یا هر جراحی زیبایی در ناحیه شکم فقط چربی اضافی و پوست شل و افتاده را از بین می برد. این جراحی در خاصیت ارتجاعی پوست و یا سایر اندام های داخل شکم تاثیر نمی گذرد و فرد به راحی می تواند حتی بعد از جراحی نیز باردار شود

حتی پس از جراحی ، دیواره و بافت شکم شما همچنان مطابق حالت طبیعی کشیده می شود تا کودک جدید را در خود جای دهد. از آنجا که واکنش هر بدن به بارداری متفاوت است، میزان این کشیدگی در هر فردی متفاوت است و برای سلامت مادر و جنین، هر دو باید تحت نظر متخصص زنان و زایمان باشند. در صورت بارداری باید به متخصص زنان خود اطلاع دهید که قبلاً عمل جراحی زیبایی شکم انجام داده اید زیرا گاهی اوقات جای زخم خیلی واضح نیست.

چرا بهتر است بعد از بارداری لیپوماتیک انجام شود؟

اما چرا پزشکان ترجیح می دهند فرد بعد از آخرین بارداری خود به سراغ این عمل بروند؟از آنجا که بارداری شامل افزایش وزن و کشش پوست شکمی است ، به خانمهایی که قصد انجام عمل جراحی شکم دارند توصیه می شود تا پایان آخرین بارداری صبر کنند. بارداری های آینده می توانند تأثیر منفی بر نتایج جراحی بگذارند.کشش عضلات شکم در دوران بارداری امری عادی است و همچنین ممکن است بعد از زایمان پوست شل ، آویزان یا چربی اضافی در شکم داشته باشید.

لیپوماتیک ، یکی از رویکردهای جدیدی است که امروزه برای لاغری استفاده می شود ، که با سایر روش ها قابل مقایسه نیست. لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. بنابراین ، بعد از هر لیپوماتیک ، هیچ گونه عارضه بیهوشی مشاهده نمی شود. یکی دیگر از مزایای این روش این است که ، هیچ اسکار و افتادگی روی پوست مشاهده نمی شود.

چه مدت بعد از بارداری می توان لیپوماتیک انجام داد؟

جراحان پلاستیک مختلف نظرات مختلفی در مورد این موضوع دارند. برخی بر این باورند که می توان جراحی شکم را حدود 5 یا 6 ماه پس از زایمان برنامه ریزی کرد ، در حالی که دیگران احساس می کنند باید حداقل  یا 5 سال صبر کند. در هر صورت ، تصمیم نهایی باید با در نظر گرفتن داستان زندگی فردی شما گرفته شود. قطعا یک جراح پلاستیک خوب با بررسی شرایط سلامتی شما و سایر عوامل به شما خواهد گفت که آیا این جراحی مناسب شما است یا خیر.

 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.