آیا بعد از عمل ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد ؟

عمل آبدومینوپلاستی جراحی است که معمولا جهت کاهش وزن شکم انجام می شود. سوالی که وجود دارد، آیا بعد از عمل آّبدومینوپلاستی میتوان باردار شد ؟ بله بعد از عمل آبدومینوپلاستی می توان باردار شد ، حداقل سه الی چهار سال بعد از این عمل می توان اقدام به بارداری کرد ، اما معمولا توصیه نمی شود.

عمل آبدومینوپلاستی برای کاهش سایز شکم انجام می شود و در آن چربی و پوست اضافی برداشته می شود . بعد از بارداری معمولا خانم ها دچار افتادگی پوست شکم می شوند. بنابراین بارداری بعد از انجام چنین عملی منطقی به نظر نمی رسد و دوباره به حالت قبلی خواهید برگشت.

فراموش نکنید بعد از بارداری ، شلی و افتادگی شکم باز خواهد گشت.

بارداری بعد از آبدومینوپلاستی

بارداری بعد از آبدومینوپلاستی

درباره بارداری بعد از آبدومینوپلاستی شکم پزشکان این موضوع را بلامانع اعلام کردند. و می توانید بعد از آبدو به بارداری و زایمان فکر کنید. اما معمولا توصیه می شود این جراحی بعد از آخرین زایمان انجام شود. چه اتفاقی می افتد اگر شما بعد از انجام چنین جراحی ، مجدد باردار شوید ؟

از نظر پزشکی این جراحی مانعی برای بارداری نیست . زیرا یک جراحی زیبایی شکم محسوب می شود. اما همانطور که می دانید بارداری با افزایش سایز شکم و کشیدگی پوست ، بعد از زایمان منجر به شلی و افتادگی پوست و بزرگ شدن شکم می شود. معمولا افرادی که کاندید جراحی لیپوماتیک و آبدومینوپلاستی می شوند ، از این مشکل رنج می برند. گاها ورزش و رژیم های غذایی این مشکل را بر طرف نمی کنند.

پس بهتر است بعد از آخرین بارداری به سراغ این جراحی بروید ، اما گاها برنامه های زندگی آن طور که می خواهیم پیش نمی رود. پس اگر بعد از این عمل باردار شدید نگران نباشید. این موضوع را به متخصص زنان خود نیز اطلاع دهید. بهتر است از این موضوع اطلاع داشته باشند.

بعد از جراحی از آنجایی که شکم در طی 4-6 ماه بعد از عمل کاملاً بهبود یافته است ، به طور معمول هیچ خطری برای سلامتی برای مادر وجود ندارد. حداقل به مدت 6 ماه بعد از انجام زایمان، می توانید این جراحی را انجام دهید ، تا تغییرات ایجاد شده در دوران بارداری به حالت اولیه خود برگردند و به همین دلیل انجام همزمان آبدومینوپلاستی با عمل سزارین توصیه نمی شود.

سلامت کودک و مادر باید در اولویت باشند. از آنجا که بدن هر خانم پاسخ متفاوتی به بارداری می دهد ، لازم است به محض این که فهمیدید که انتظار دارید ، با جراح پلاستیک و متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *