ماندگاری تزریق ژل زیر چشم و مقدار آن چقدر است ؟

ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

با افزایش سن در زیر چشم شما گودی ایجاد خواهد شد، با گذر زمان پوست شما شل و افتاده می‌شود و دور چشمانتان خالی و چین و چروک ها نمایان می‌شود. یکی از راه های درمان استفاده از ژل هیالورونیک اسید می‌باشد که با تزریق این ژل موجب حجم دهی به ناحیه زیر چشم می‌شود. اما به علت این که هیالورونیک اسید به طور طبیعی در بافت بدن نیز یافت می‌شود جذب بافت بدن می‌شود و تزریق آن به این معنا نیست که ماندگاری آن همیشگی خواهد بود. در این بخش از مجله “زیبا بمان” درباره تزریق ژل زیر چشم و ماندگاری تزریق ژل زیر چشم صحبت خواهیم کرد.

علت گودی زیر چشم

پوست صورت را دو لایه چربی تشکیل می‌دهد. لایه بالایی به علت های مختلف مثل لاغر شدن و کاهش چربی در بدن یا افزایش سن کم کم آب می‌شود و همین دلیل موجب سیاهی و گودی در زیر چشم شما خواهد شد. البته علاوه بر موارد ذکر شده تابش نور خورشید نیز یکی از دلایل گودی زیر چشم است که نباید کرم های ضدآفتاب مناسب برای زیر چشم فراموش شود. از علل دیگر گودی زیر چشم به بی خوابی ، کم خوابی می‌باشد. بیماری های کلیوی، قلبی و عروقی نیز ممکن است باعث ایجاد سیاهی زیر چشم یا گودی در زیر چشم شوند. همچنین کمبود ویتامین و تغذیه نامناسب، بی آبی بدن و استعمال دخانیات می‌تواند از دلایل ایجاد آن باشد.

تزریق ژل زیر چشم

با تزریق ژل زیر چشم شما می‌توانید سیاهی و گودی ایجاد شده زیر چشم را از بین ببرید. تزریق ژل با خاصیت آبرسانی می‌تواند موجب بهبود کیفیت پوست و تولید کلاژن برای پوست شود. تزریق ژل زیر چشم یکی از راه های برطرف کردن گودی زیر چشم می‌باشد. البته ماندگاری تزریق ژل زیر چشم یک روش دائمی نیست و ژل هیالورونیک اسید به طور کامل جذب بدن می‌شود.

تزریق ژل زیر چشم با یک سرنگ در قسمت روی استخوان زیر چشم یا بافت نرم زیر چشم انجام می‎شود. بعد از چند ماه اسید هیالورونیک جذب بافت های زیر چشم شده و آب جایگزین آن می‌شود.

برای تزریق ژل می‌توان از بی حسی استفاده کرد.

مقدار تزریق ژل زیر چشم

مقدار تزریق ژل زیر چشم زیاد نیست و مقدار آن به وضعیت اولیه فرد بستگی دارد. مقدار فیلر تزریقی برای ژل زیر چشم 1CC می‌باشد که این کار با سرنگ های بسیار ریز انجام می‌شود.

فواید تزریق ژل زیر چشم

  • سیاهی و گودی و خطوط اشک زیر چشم را برطرف می‌کند.
  • ورم پلک را برطرف می‌کند.
  • حالت چشم را بهبود می‎بخشد.
  • موجب جوانی  چهره شما می‌شود.

عوارض تزریق ژل زیر چشم

کبودی

تورم

قرمزی پوست ناحیه زیر چشم

پخش شدن ژل به قسمت های دیگر صورت

سردرد

واکنش بدن نسبت به مواد تزریقی

ایجاد شدن توده و یا برآمدگی در زیر چشم

از عوارض تزریق زیر چشم که بسیار نادر است ایجاد بافت مرده پوست یزر چشم و همچنین اشکال موقت در بینایی می‌توان اشاره کرد.

ماندگاری تزریق ژل زیر چشم

میزان ماندگاری ژل زیر چشم به عواملی همچون سن، جنس پوست، فعالیت ماهیچه ها، سبک زندگی و نوع ژل بستگی دارد.

ژل های تزریق شده زیر چشم حداقل 6 و حداکثر 9 ماه در زیر چشم باقی می‌مانند. البته همانطور که گفته شد همه چیز به نوع ژل تزریق شده بستگی دارد. ممکن است که برخی از ژل ها ماندگاری طولانی تری داشته باشند. تکرار تزریق موجب می‌شود ماندگاری تزریق ژل زیر چشم بیشتر شود. در صورت تزریق درست ژل باعث پر شدن و جوان شدن صورت شما خواهد شد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *