اکسیژن تراپی پوست و مزایای این روش درمانی برای پوست شما

مدتی است که اکسیژن تراپی با اهداف درمانی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکسیژن تراپی پوست یکی از پرکاربرد ترین روش های درمانی برای تغذیه پوست و افزایش تولید کلاژن همچنین تقویت و مراقبت از پوست است.از طریق این روش علاوه بر اکسیژن عصاره مفید گیاهان، ویتامین ها و مواد معدنی وارد پوست شده و در نتیجه به شما کمک می کند پوستی جوان، شاداب، پاکیزه، نرم و شفاف داشته باشید.

هدف از این روش درمانی برای پوست

در این روش درمانی توسط دستگاهی مخصوص اکسیژن، مواد معدنی و عصاره مفید گیاهان به پوست صورت و گردن فرد تزریق می شود تا پوست تغذیه شده و تولید کلاژن افزایش پیدا کند. همانطور که می دانید اکسیژن یک عنصر بسیار مهم برای زنده ماندن سلول هاست و سلول ها برای سالم ماندن نیازمند اکسیژن اند و این روش درمانی اکسیژن را به عمیق ترین لایه پوست نیز انتقال داده و به پوست درخشش و شادابی می بخشد‌.

اکسیژن تراپی پوست

اکسیژن تراپی چگونه انجام می شود؟

برای انجام اکسیژن تراپی نیاز است سه مرحله درمان نوری، تزریق سرم و ماساژ را بگذرانید. در مرحله اول دستگاهی مخصوص به آرامی روی پوست شما حرکت داده شده و نور ناشی از آن اکسیژن را به پوست تزریق می کند و پوست را تسکین داده و آرام می کند.در مرحله دوم که از مهم ترین مرحله اکسیژن تراپیست از سرمی که دارای اسید هیالورونیک، مواد معدنی، ویتامین ها و بسیاری از آنتی اکسیدان ها است، استفاده می شود و این مرحله به استحکام و انسجام پوست کمک کرده و ان را درخشان می کند همچنین برای از بین بردن چین و چروک کاربرد دارد.در مرحله آخر یعنی ماساژ، پوست با کرم ها و لوسیون هایی که به تغذیه پوست کمک می کنند ماساژ داده می شود.

مزایای اکسیژن تراپی

افزایش تولید کلاژن: کلاژن نوعی پروتئین است که موجب سلامت سلول ها و استحکام پوست شما می شود اما با افزایش سن تولید آن کاهش پیدا کرده و در نتیجه کمبود کلاژن با چین و چروک در پوست رو به رو خواهید بود. در حال حاظر اکسیژن تراپی می تواند به تقویت و افزایش تولید این پروتئین کمک شایانی کند و چین چروک پوست را کاهش داده و از به وجود آمدن آن ها جلوگیری کند.

سم زدایی پوست: روزانه به علت عادت های غلط و قرار پرفتن در معرض آلودگی ها به پوست شما اسیب نی رساند و سلول های پوست شما را از بین می برد هنچنین آسیب های حاصل از قرار گرفتن در معرض آفتاب و نوسانات رژیم غذایی که زیبایی پوست شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اکسیژن تراپی روش درمانی مناسبی برای سم زدایی پوست و رفع مشکلات حاصله به علاوه ترمیم و بازسازی سلول های پوست می باشد.

تولید سلول های جدید پوست: سلول های پوست عمر کوتاهی دارند و در معرض آسیب ها نیز می میرند و از بین می روند و سلول های جدید جایگزینشان می شوند.اکسیژن تراپی در افزایش سرعت تولید، رشد و بازسازی سلول های جدید موثر همچنین کمک می کند زخم ها و آکنه با سرعت بیشتری بهبود پیدا کنند.

درمان آکنه: گاه سلول های پوست دچار گرفتگی می شوند و گرد و غبار و روغن درون منافذ موجب بزرگ تر شدن منافذ در نتیجه بروز آکنه می شود. اکسیژن تراپی منافذ را کوچک کرده و مانع تجمع گرد و غبار و روغن ها درون منافذ می شود و موجب می شود پوست درخشان مانده و از جوش، آکنه و زخم در امان باشد.

مرطوب سازی پوست با اکسیژن تراپی: قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، آلودگی های مختلف و نور آفتاب موجب از بین رفتن رطوبت پوست خواهد شد و این مشکل افرادی که پوست خشک دارند را با خشکی بیش از حد و بیشتر پوستشان روبه رو می کند. اکسیژن تراپی پوست به جذب رطوبت و بازیابی تعادل پی اچ کمک بسیاری می کند و همچنین از پوست شما در برابر اثرات منفی حاصل از نور آفتاب محافظت می کند.

درخشان سازی پوست: در این روش درمانی تمام ناخالصی های لایه بالایی پوست یعنی اپیدرم از بین رفته و با افزایش اکسیژن پوست، از بین بردن سلول های آسیب دیده و مرده و به علاوه باز کردن منافذ پوست، به پوست طراوت، شادابی و درخشانی می بخشد.

اکسیژن تراپی پوست

نتیجه اکسیژن تراپی به چه صورت خواهد بود؟

شما می توانید بلافاصله بعد از انجام اکسیژن تراپی تاثیرات خوب ان را در پوست خود ببنید و به وضوح دیده خواهد شد که چقدر در درمان لکه ها، اکنه و از بین بردن چین و چروک پوست شما موثر است .بعد از انجام اکسیژن تراپی درخشانی ، شادابی و جوانی در پوست دیده خواه شد.

دوره نقاهت در این روش درمانی

بسیاری از روش های درمانی مورد استفاده برای پوست دارای یک دوره نقاهت هستند اما این روش بر خلاف آنها دوره نقاهتی ندارد و بعد از آن می توانید از کرم، لوسیون و مواد آرایشی که البته باید مناسب و مرغوب باشند استفاده نمایید.

آیا اکسیژن تراپی پوست عوارض جانبی دارد؟

خیر این روش با آرامی و ملایمت تمام انجام می شود و هیچگونه عوارض جانبی مانند قرمزی، تورم، لکه دار شدن و سوزش پوست که بسیاری از روش های شیمیایی به دنبال دارند را به همراه نخواهد داشت و فقط ممکن است در افرادی که پوست بسیار حساسی دارند عوارض دیده شود که موقتی است و پس از چند ساعت بهبود پیدا می کند و افرادی که پوست حساسی دارند می توانند این روش را انتخاب و از آن استفاده کنند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *