نانوفت زیر چشم

نانوفت یکی از تکنیک های جدید تزریق چربی است که نتیجه بسیار تاثیر گذاری را به دنبال دارد. تزریق نانوفت زیر چشم نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای رفع  گودی زیر چشم و سیاهی زیر چشم این روش فوق العاده است.

البته مراجعه به متخصصی که مهارت کافی در این زمینه داشته باشند بسیار حائز اهمیت است . به این دلیل که چشم یکی از حساس ترین ارگان های بدن است. اگر در حین تزریق بی احتیاطی صورت گیرد می تواند عوارض ناگواری را به دنبال داشته باشد . پس حتما از تخصص داشتن پزشکی که به آن مراجعه می کنید اطمینان حاصل کنید.

بسیاری تزریق چربی به زیر چشم را بیشتر از تزریق ژل ها می  پسندند . دلیل آن ها نیز طبیعی بودن چربی است . همانطور که می دانید برای تزریق چربی از چربی خود فرد استفاده می شود. در گذشته این تزریق ها به صورت گلوله گلوله در ناحیه زیر چشم می شدند . اما امروزه با تکنیک جدید نانوفت دیگر این مشکل وجود ندارد.

تزریق چربی نانوفت زیر چشم چگونه است ؟

همانطور که اشاره شد برای این کار از چربی خود فرد استفاده می شود . برای اینکار از چربی ناحیه شکم و پهلو ها و یا ران و باسن استفاده می شود. چربی ها از این نواحی با روش لیپوماتیک و یا لیپوساکشن برداشته می شوند. سپس با استفاده از تکنیک خاصی این چربی ها فرآوری می شوند.

برای این کار فیلتر های مخصوصی وجود دارد که چربی ها از آن ها به دفعات عبور داده می شوند و در نهایت یک مایع شفاف و لطیفی به دست می آید . این مایع شامل مقدار زیادی از سلول های بنیادی هستند. این سلول ها بعد از تزریق به زیر چشم شروع به تکثیر شدند می کنند و منجر به روشن شدن پوست زیر چشم و رفع سیاهی زیر چشم می شوند.

بیشتر بخوانید : نحوه آماده سازی چربی در روش نانوفت

نانوفت زیر چشم

ماندگاری نانوفت زیر چشم

این تکنیک ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به روش های معمول دارد. در روش های معمول بعد از تزریق معمولا مقداری از چربی جذب بدن می شود . از طرفی گاهی به دلیل تزریق نامناسب این چربی ها در زیر چشم گلوله گلوله می شوند و حالت پف زیر چشم در فرد ایجاد می شود . در این حال فرد مجبور به انجام تخلیه چربی می شود.

اما در تزریق چربی به روش نانوفت این عوارض وجود ندارد . ماندگار یاین تزریق بیش از 2 الی 3 سال است . البته در هر فردی این میزان از ماندگاری متفاوت است. اگر بعد از 6 ماه مجدد تزریق صورت بگیرد این ماندگاری بسیار طولانی تر و حتی در برخی نیز دائمی می شود.

عوارض مراقبت های بعد از تزریق نانوفت

نانوفت زیر چشم اگر به درستی تزریق شود هیچگونه عوارضی را نخواهد داشت. عوارض موقتی و طبیعی آن ، کمی قرمزی پوست وتورم است. که این عوارض بعد از 48 ساعت رفع خواهند شد. همچنین از آنجایی که این چربی ها از خود فرد گرفته می شود ، واکنش آلرژیک و حساسیت وجود ندارد.

نتیجه تزریق چربی نانوفت معمولا از یک هفته بعد مشخص می شود . اما نتیجه اصلی که شامل روشن شدن رنگ پوست زیر چشم است ، بعد از یک ماه کاملا آشکار است. در این مدت صبور باشید.

برای رسیدن به نتایج دلخواه باید در کنار انتخاب متخصص پوست خوب ، حتما مراقبت های بعد از تزریق را جدی بگیرید . قبل از انجام تزریق چربی اگر قصد کاهش وزن دارید حتما انجام دهید. تا دو روز قبل از تزریق از کشیدن سیگار دوری کنید و دارو های رقیق کننده خون مصرف نکنید. بعد از تزریق :

  • از دستکاری کردن زیر چشم خود بپرهیزید.
  • از کرم ها و پماد هایی که برای شما تجویز شده است استفاده نمایید.
  • برای کاهش کبودی ها و تورم مقدار یخ در یک پارچه قرار دهید و بر روی صورت خود قرار دهید.  البته روی صورت خود فشار وارد نکنید.
  • هنگام خواب نیز بر روی صورت خود نخوابید. سعی کنید در یک هفته اول سر کمی بالاتر از بدن قرار گیرد.
  • تا 24 ساعت از فعالیت های سنگین که منجر به عرق کردن می شود خودداری کنید.
  • در صورت مشاهده تورم بیش از اندازه به پزشک خود اطلاع دهید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *