مزونیدلینگ برای لک صورت : چگونه مزونیدلینگ پوست را صاف می کند؟

مزونیدلینگ روشی مشابه میکرونیدلینگ است؛ با این تفاوت که در آن از کوکتل های خاصی استفاده می شود که لایه مزودرم پوست را هدف قرار می دهند. به همین دلیل مزونیدلینگ نتیجه بهتری نسبت به میکرونیدلینگ دارد. هدف این روش افزایش تولید کلاژن و فراهم کردن پوستی صاف تر و جوان تر است. اگرچه مزونیدلینگ صورت برای اهداف مختلفی به کار می رود، اما رایج ترین کاربرد آن رفع لک صورت و جای جوش است.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، با ما همراه باشید تا همه چیز درباره مزونیدلینگ لک و جای جوش را بررسی کنیم.

درمان لک با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ برای درمان لک صورت چگونه عمل می کند؟

مزونیدلینگ با استفاده از سوزن های ریز، آسیب خیلی جزئی به پوست وارد می کند و در کنار آن، کوکتل های درمانی را به اعماق پوست می فرستد.

این روش باعث تحریک فرآیند طبیعی ترمیم زخم توسط بدن می شود. به این معنا که باعث تشکیل سلول های جوان تر شده و همچنین تولید کلاژن و الاستین را افزایش می ‌دهد.

بعلاوه، گردش خون را نیز بهبود می بخشد. به همین دلیل است که مزونیدلینگ صورت می تواند لک های پوستی، جای جوش و حتی چین و چروک های سطحی را درمان کند.

برای انجام مزونیدلینگ، متخصص پوست از دستگاه مخصوص مزونیدلینگ برای تزریق کوکتل های فعال به لایه های عمیق تر پوست استفاده می کند. دستگاه مزونیدلینگ با استفاده از سوزن های بسیار ظریف، کانال های ریزی برای نفوذ کوکتل ها به درون پوست ایجاد می کند.

زمان مورد نیاز برای انجام این روش به اندازه ناحیه بستگی دارد؛ اما معمولاً برای صورت 30 دقیقه طول می کشد. حداقل 6 جلسه مزونیدلینگ برای درمان لک های صورت توصیه می شود. جلسات با فاصله 4 هفته انجام می شوند.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ چیست؟

در یکی دو روز اول بعد از انجام مزونیدلینگ، می توان انتظار تحریک پوست را داشت؛ اما به سرعت فروکش می کند. همچنین در طی دو یا سه روز اول، قرمزی پوست را تجربه خواهید کرد.

پوست برای بهبودی به زمان نیاز دارد؛ بنابراین مهم است که از هرگونه فعالیتی که می‌تواند باعث تعریق شود، اجتناب کنید. چرا که موجب التهاب خواهد شد.

همچنین بهتر است بعد از مزونیدلینگ از نور مستقیم خورشید دوری کنید؛ زیرا گرما و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث تحریک بیشتر پوست شود.

نتیجه مزونیدلینگ صورت برای درمان لک، به تدریج در طی هفته های بعد آشکار می شود.

آیا مزونیدلینگ صورت عوارض دارد؟

به طور کلی، پوست بعد از مزونیدلینگ کمی ملتهب می شود؛ که امری طبیعی بوده و به سرعت از بین می رود. با این حال، گاهی اوقات فرد عوارض جانبی بیشتری را تجربه می کند. مانند:

  • تورم ناحیه
  • عفونت پوست با باکتری یا ویروس هرپس سیمپلکس (تبخال)
  • میلیا
  • بدتر شدن جوش و آکنه (معمولاً خفیف)

در مجموع، مزونیدلینگ صورت برای انواع پوست و گروه های مختلف سنی مناسب بوده و می تواند لک های پوستی را از بین ببرد. البته، به شرطی که نزد یک متخصص پوست ماهر و معتبر انجام شود.

برگرفته از: mosaferian

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *