پریود شدن در دوران بارداری

دوران قاعدگی از زمانی اتفاق می افتد که دختر خانم ها به سن بلوغ می رشند اما این چرخه در دوران بارداری یا حاملگی قطع می شود. با این حال برخی از خانم ها از پریود شدن در دوران بارداری می گویند و خونریزی هایی که رخ می دهد. در واقع این خونریزی ها پریود شدن نیست و دلایل مختلفی دارد.

با این بخش از مجله زیبا بمان همراه باشید تا به طور خلاصه و مفید از این خونریزی ها و پریود شدن در دوران بارداری اطلاعات لازم را کسب کنید.

آیا پریود شدن در دوران بارداری امکان پذیر است ؟

همه خانم ها می دانند که با قطع پریودی اولین چیزی که به ذهنشان می رسد بارداری است. البته ناگفته نماند تاخیر در پریودی می تواند دلایل دیگر نیز داشته باشد . اما یک تست خانگی می تواند شما را از این بابت مطمئن سازد.

با این حال اما برخی خانم های باردار از خونریزی هایی که گاها نامنظم و در برخی از افراد منظم نیز هست خبر می دهند و آن را با خونریزی قاعدگی یا پریودی اشتباه می گیرند. ولی باید بدانید با شروع فرآیند حاملگی و ترشح هورمون گنادوتروپین ، دیگر خبری از پریودی نیست و باید به دنبال علت این خونریزی باشند .

بسیاری از خانم ها به علت همین خونریزی هایی که تا چند ماه بعد از بارداری ادامه دارد ، متوجه بارداری خود نمی شوند و شروع علائم دیگر بارداری است که آنها را متوجه موضوع خواهد کرد. برخی نیز به دلیل استرس و تغذیه نامناسب و یا ورزش ها و فعالیت های سنگین ، پریودیشان عقب می افتد که با حاملگی اشتباه گرفته می شود.

این خونریزی شباهت زیادی با خونریزی های دوران قاعدگی دارد. جستجو درباره علت این خونریزی ها و مراجعه به پزشک بسیار ضروری است . زیرا برخی از این خونریزی ها می توانند خطرناک باشند و آسیبی به جنین و یا مادر وارد شده باشد . اما برخی نیز اهمیتی ندارند.

علت های خونریزی در دوران بارداری

یکی از علت های خونریزی در دوران بارداری به هم خوردن تعادل هورمون‌ها می باشد که تخمک گذاری را در بدن خانم ها دچار اختلال می‌ کند و در اثر آن حتی امکان دارد در دوران بارداری نیز دچار خونریزی شوند.

خونریزی لانه گزینی و تغییراتی در دهانه رحم از دیگر علت های این عارضه است.برخی مواقع خونریزی به دلیل لانه گزینی جنین در هفته‌های اولیه بارداری انجام می‌شود.

بخشی از این خونریزی ها در اغلب موارد به صورت لکه بینی هستند . این نوع لکه بینی ها که معمولا به رنگ تیره هستند ، اهمیت چندانی ندارند و طبیعی هستند اما با این حال حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید. پزشک با توجه به سوابق پزشکی شما می تواند به برطرف کردن آن کمک کند تا دوران بارداری را با آسودگی طی کنید.

 خونریزی ها را به دلیل اینکه می تواند ناشی از عفونت های خاص و یا سقط جنین و یا حاملگی خارج از رحم باشد جدی گرفت. تشخیص تمامی این موارد فقط با معاینه متخصص زنان امکان پذیر است. البته این خونریزی های خطر ساز معمولا شدید و به طور ناگهانی رخ می دهد. و اغلب همراه با درد و گرفتگی عضلات همراه هستند.

پارگی رحم نیز باعث خونریزی غیرقابل کنترل می شود. معمولا خانم های که در گذشته زایمان سزارین داشتهاند بیشتر در معرض این اتفاق هستند.

خانم های باردار باید تحت نظر پزشک زنان و زایمان باشند

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *