با این 16 ماسک برای همیشه از موهای زائد خود خداحافظی کنید!

برای از بین بردن موهای زائد روش های زیادی وجود دارد این روش ها شامل اصلاح کردن، لیزر موهای زائد، الکترولیز و … می‌باشد. بسیاری از خانم از داشتن موهای زائد بر روی بدن خود ناراضی هستند و موجب کمبود اعتمادبنفس آن ها شده است. لازم به ذکر است که موهای زائد نازک و کمرنگ طبیعی است و بیشتر خانم ها از داشتن موهای زائد ضخیم و پررنگ ناراضی هستند. با مجله زیبا بمان همراه باشید تا با انواع ماسک برای رفع موهای زائد آشنا شوید.

ماسک برای رفع موهای زائد

انواع ماسک برای رفع موهای زائد

ماسک عسل و لیمو

برای تهیه این ماسک عسل را با یک عدد لیمو تازه مخلوط کرده و هم بزنید تا به حالت خمیری شکل دربیاید. سپس آن را بر روی پوست صورت خود بمالید و بعد از 15 الی 20 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید. می‌توانید این کار را 2 الی 3 بار در هفته انجام دهید.

ماسک عسل، لیمو و شکر

عسل، شکر و لیمو تازه را با هم مخلوط کنید و به حالت خمیری شکل درآورید. سپس قبل از اینکه این مخلوط را بر روی محلی که دارای موی زائد است بمالید نشاسته ذرت بزنید. پس از اینکه مخلوط را روی محل مورد نظر خود گذاشتید سریعا آن را با نوار اصلاح بپوشانید و فار دهید سپس مو را در جهت مخالف رشد مو بکشید.

ماسک شکر، ذرت، آبلیمو

شکر را در شربت ذرت و آبلیمو تازه را با هم مخلوط کنید و پس از اینکه کمی حرارت دادید تا شکر حل شود. ترکیب را گرم روی پوست خود مالیده و سپس آن را بکنید. به علت دردناک بودن این فرآیند آن را به آرامی انجام دهید.

ماسک سفیده تخم مرغ و ذرت و عسل

1 عدد تخم مرغ که سفیده آن را باید جدا کنید به همراه 1 قاشق سوپ خوری عسل و آرد ذرت مخلوط کرده تا به صورت خمیری دربیاید. این ماسک را به صورت خود بمالید بعد از 30 دقیقه لایه ایجاد شده بر روی پوست خود را محکم با دست بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید.

سفیده تخم مرغ و زردچوبه

1 قاشق غذاخوری پدر زردچوبه را به همراه سفیده تخم مرغ خوب مخلوط کرده و سپس آن را بر محلی که موهای زائد دارد. این ماسک را می‌توانید برای موهای نازک صورت خود استفاده کنید. پس از جدا کردن ماسک از صورت خود را می‌توانید با آب گرم بشویید. از این ماسک هفته ای 4 بار استفاده کنید تا موهای زائد کاملا برطرف شود.

موز ، عسل و جو دو سر

پس از له کردن موز ، عسل و جو دو سر را به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن این خمیر را به پوست خود مالیده و بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. این کار را می‌توانید هفته ای 1 بار انجام دهید.

زردچوبه و شیر

برای تهیه ماسک برای رفع موهای زائد شیر و 2 قاشق چای خوری زردچوبه را روس حرارت قرار داده و با هم مخلوط کنید تا به صورت خمیری شکل دربیاید پس از سرد شدن مخلوط را بر روی پوست خود بمالید، اجازه دهید 15 دقیقه بر روی پوستتان بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید. شما با این کار می‌توانید موهای زائد بدن را از بین ببرید. قبل از استفاده از ماسک کمی آرد ذرت را به مناطقی که می‌خواهید پاکسازی کنید بزنید.

زردچوبه برای از بین بردن موهای زائد

زردچوبه و آرد نخود

آرد نخود را به همراه شیر(یا ماست)، 1 قاشق زردچوبه را با هم ترکیب کنید. خمیر به دست آمده را به پوست خود مالیده و اجازه دهید 30 دقیقه بماند. سپس خمیر را در جهت مخالف رشد مو بکشید. بعد از برداشتن خمیر می‌توانید آن را با آب ولرم بشویید.

نکته: به ترکیب بالا می‌توانید ژل آلوئه ورا نیز اضافه کنید.

زردچوبه و آبلیمو

آبلیمو و زردچوبه را با هم مخلوط کرده و برای مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. بعد از شستشوی صورت خود می‌توانید آب خیار را به مدت 15 دقیقه بر روی صورت خود قرار دهید. از این ماسک می‌توانید 2 بار در هفته استفاده کنید.

ماسک ماست و آرد برنج

1/4 قاشق چای خوری ماست به همراه 1/2 آرد برنج را ترکیب کرده تا به حالت خمیری شکل دربیاید. آن را در قسمت هایی که موهای زائد نازک هستند مالیده و بعد از خشک شدن محل را با آب ولرم بشویید. دو بار در هفته می‌توانید از این ماسک استفاده کنید.

زاج سفید و گلاب

نصف قاشق چای خوری زاج سفید را با 2 الی 3 قاشق سوپ خوری گلاب مخلوط کنید. پس از اضافه کردنچند قطره روغن زیتون آن را بر روی موهای زائد بمالید. پس از 20 دقیقه این کار را دوباره تکرار کنید. پس از خشک شدن محل را با آب ولرم بشویید. پس از این کار ممکن است پوست شما خشک شود با استفاده از مرطوب کننده می‌توانید پوست خود را از خشکی دربیاورید.

مورچه و موهای زائد

در زمان قدیم برای از بین بردن موهای زائد موزچه ها را می‌کشتند و آنها را می‌سابیدند و بر روی پوست می‌مالیدند که این کار باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شد. این روش زمانی جوابگو است که برای از بین بردن موهای زائد خود از روش های دیگر استفاده نکرده باشید. در این صورت فرد می‌تواند امیدوار باشد که این روش جوابگو است. افرادی که قبلا از این روش استفاده کرده اند با تکرار این شیوه می‌توانند موهای زائد خود را از بین ببرند.

پوست گردو

پوست گردو را بسوزانید و خاکستر آن را داخل آب بریزید. نسبت خاکستر به آب 1 قاشق غذاخوری در یک لیتر آب است. محلول به دست آمده را 12 ساعت اجازه دهید بماند. بعد از گذشت 12 ساعت می‌توانید پنبه آغشته به محلول را بر روی موهای زائد خود بزنید. این کار را در روز هر 15 دقیقه تکرار کنید.

عدس قرمز

عدس قرمز را پدر کنید و دو قاشق از عدس را به همراه 1 قاشق خاک رس و 1 قاشق پودر چوب صندل و 2 قاشق عسل مخلوط کنید تا خمیر شود. این ماسک را می‌توانید بر روی موهای زائد خود قرار دهیدو بعد از 30 دقیقه در خلاف جهت رشد موهای خود با آب سرد شسته و چند بار در هفته این کار را تکرار کنید.

شنبلیله

تخم شنبلیله را خیس کنید و بعد از 12 ساعت می‌توانید آن را میل کنید. یا می‌توانید تخم شنبلیله را با آب ترکیب و خمیر آن را به پوست خود بزنید و اجازه دهید تا خشک شود. بعد از خشک شدن می‌توانید با یک پارچه تمیز مواد را از پوست خود تمیز کنید. شنبلیله نیز گزینه مناسبی برای از بین بردن موهای زائد است.

باقلا

باقلا را له کرده و بر روی موهای زائد خود قرار دهید. از باقلا در طب سنتی به عنوان کاهش دهنده رویش مو یاد شده است.

سخن آخر

قبل از استفاده از هر گونه ماسکی ابتدا آن را بر روی پوست دست خود تست کنید. تا در صورت ایجاد حساسیت به هر یک از مواد موجود در ماسک دیگر از آن استفاده نکنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *