ماسک برای پوست خشک

ماسک برای پوست خشک

گاهی افراد مختلف دچار مشکلات آزار دهنده پوستی میشوند و به دنبال راه درمان آن میگردند .شما هم به دنبال ماسک برای پوست خشک هستسد ؟ ماسک ها بهترین درمان و مراقبت برای حفظ پوست ارزشمند ما هستند. یکی از مشکلات پوستی که بیشتر در زمستان و آب و هوای سرد ممکن است دچار آن شویم خشکی پوست می باشد که شما میتوانید با این عارضه و علت های آن در مقاله ی مربوط به خشکی پوست آشنا شوید.

بیشتر بخوانید : خشکی پوست

پوست خشک قطعا برای هر فردی ناخوشایند بوده خصوصا زمانی که حالت ناصافی پیدا میکند ویا پوسته پوسته شدن آن پس در این زمان باید مراقب آن باشیم و با استفاده از ماسک ها برای درمان  قدمی برداریم تا زمانی که پوست حالت اولیه خود و طراوتش را  به دست بیاورد.

ماسک برای پوست خشک صورت

اگر پوست صورتتان خشک شده و و شما را ازار میدهد برای درمان آن پیشنهاد میکنیم از این ماسک روغن بادام و شیر استفاده کنید. نصف قاشق چای خوری  روغن بادام را با یک لیوان شیر ولرم ترکیب قبل خواب بر روی صورت بمالید تا زمانی که خشک شود و با آن تا صبح بخوابید و صبح صورتتان را بشویید.

یکی از ماسک های کاربردی برای درمان خشکی پوست ماسک شیر و سیب زمینی است که مقداری سیب زمینی را آب پز و بعد له میکنیم حال نوبت آن میشود شیر را که از مواد مفید برای پوست به حساب میاید به سیب زمینی های له شده اضافه کنیم تا یک خمیر به دست بیاید. ماسک تهیه شده را بر روی پوست صورتتان بگذارید و بعد از 10 تا 15 دقیقه ماندگاری با آب ولرم بشویید با استفاده از این ماسک روزگار خشکی پوست را سیاه کنید.

مواد لازم برای تهیه ی یک ماسک موثر دیگر زرده ی تخم مرغ و روغن زیتون میباشد بعد از هم زدن زده ی تخم مرغ و روغن زیتون را اضافه کنید بگذارید 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان بماند و سپس بشویید. در صورت حساسیت به تخم مرغ از این ماسک استفاده نکنید و افرادی که پوست بسیار خشکی دارند حتما  این ماسک را امتهان کنند و این ماسک بسیار مناسب پوست آنهاست.

پیشنهاد ما به افرادی که پوست صورتشان دچار خشکی شده این است روزی دو بار از ترکیب دو قاشق شیر ،دو قطره گلاب و دو قطره ابلیمو استفاده کنید.

ماسک برای پوست خشک تقویت سلول ها و آبرسانی

برای تهیه ی این ماسک یک خیار با اندازه ی متوسط را پوست کنده و رنده کنید و یک قاشق روغن گلیسرین را بیافزایید. این هرشب روی پوست خود قرار دهید و بگذارید 20 دقیقه باقی بماند به مدت هفت روز از این ترکیب استفاده کنید. علاوه بر آبرسانی پوست این ماسک به شما در رفع چروک ها کمک میکند و پس از استفاده از آن شاهد پوست شاد و باطراوتی خواهید بود.

ماسک برای پوست خشک  برای بازگرداندن لطافت

چند برگ اسفناج تهیه و در ظرف شیر بخیسانید، برای 5 دقیقه به آن حرارت دهید(شعله ملایم) بعد از گذشت زمان مشخص له شده ی برگ اسفناج ها را بر روی پوست بمالید. از این ماسک یک بار در هفته استفاده کنید تا با مرور زمان پوستتان لطیف شود.

ماسک برای پوست خشک

ماسک مراقبت از خشکی پوست در سرما

همانطور که میدانید خشکی پوست بیشتر در زمستان و سرما اتفاق میافتد پس نیاز است در این فصل از پوست مراقبت شود یکی از ماسک ها برای مراقبت از پوست ترکیب یک قاشق غذاخوری زیتون با یک قاشق عسل که وجود آن در ماسک ها ترکیبی کاربردی و بسیار تاثیر گذار به وجود میاورد است. ماسک حاصل را به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید .استفاده از این ماسک توصیه ما به افرادی است که پوستشان از شدت خشکی ترک خورده است.نه تنها عسل بلکه روغن زیتون بسیار موثر است زیرا به خوبی در پوست نفوذ کرده و چروک ها را از بین میبرد.

 ماسک برای پاکسازی منافذ پوست

بهتر است هر از گاهی منافذ پوستمان را از آلودگی ها تمیز کنیم و با این کار از خطر ابتلا به عارضه ی خشکی پوست جلوگیری کنیم جای دوری نروید ماده ی مورد نیاز برای این کار در نزدیکی شماست یک گیاه خوش عطر که  برای تازگی پوست بی نظیر نعنا. مقداری نعنا تهیه کنید و با استفاده از مخلوط کن آن را له کنید و روی پوست خود قرار دهید.

ماسک درمان خشکی پوست بدن

باز میخواهیم برای شما از ماسک هایی که با عسل تهیه میشوند معرفی کنیم. ماسک های عسل در میان مردم طرفداران زیادی دارند چون عسل نه تنها یک ماده ی خوشمزه بلکه در عین حال مفید بوده و مخلوط ان با زرده ی تخم مرغ برای خشکی پوست بدن عالی است.یک عدد زرده ی تخم مرغ را با 5 قاشق عسل ترکیب کنید و برای درمان پوست خشک بدنتان از آن استفاده کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *