آیا زاویه سازی فک دائمی است؟

با پیشرفت علوم پزشکی مخصوصا در حوزه ی زیبایی، امروزه راه های زیادی برای زیباتر کردن چهره وجود دارد. یکی از روش های پر طرفدار در زیبا سازی، استفاده از فیلر ها برای زاویه سازی صورت، مخصوصا در ناحیه ی فک می باشد.

پرکننده های صورت یا همان فیلر ها که به آن ها ژل نیز می گویند، می توانند بایک روش راحت و سریع فرم صورت و فک شما را تغییر دهند. چند تزریق در نقاط مورد نظر و علاقه ی شما می تواند  برجستگیهای ژنتیکی موجود در زاویه ی صورتتان را بیشتر کند. این عمل بدون جراحی و با تزریق فیلر از طریق سرنگ، همراه با بی حسی موضعی صورت می گیرد و زمان آن بسته به شدت اصلاح، 20 الی 15 دقیقه طول خواهد کشید.

آیا زاویه سازی فک دائمی است؟ در جواب این سوال باید بگوییم که خیر! انواع مختلفی ازفیلر های پوستی وجود دارد. اکثر این فیلر ها دوامی تا حداقل شش ماه تا یک سال دارند. با این حال، برخی از مدل های تزریقی فیلر های قوی تر می توانند تا دو سال یا بیشتردوام داشته باشند. بنا بر این اگر این زاویه سازی را دست می دارید، باید طی فواصل زمانی منظم آن را تمدید نمایید.

این روش معمولا درد ندارد و نیازی به بستری شدن نیست. شما بلافاصله پس از تزریق می توانید به خانه ی خود بازگردید.

زاویه سازی فک به روش های مختلفی می تواند انجام گیرد که عبارت اند از:

ولوکس یک پرکننده پوستی بر پایه اسید هیالورونیک است که به طور خاص برای استفاده در چانه و خط فک طراحی شده است. می توانیم از این ماده برای تقویت هماهنگی صورت با خط فک و چانه ، نرم یا ایجاد یک فک مشخص تر استفاده کنیم. این کار را از طریق انجماد و از بین بردن دائمی سلولهای چربی انجام می شود. در واقع نوعی تزریق است که سلولهای چربی را حل می کند.

آیا زاویه سازی فک دائمی است؟

سوالاتی که ممکن است داشته باشید

چرا به طور طبیعی فک زیبا و حجیمی ندارم

از نظر ژنتیکی ، بعضی از افراد استخوان فک یا چانه کوچک یا ضعیفی دارند.برخی دیگران نیز با روند پیری و افزایش سن، حجم فک و خط فکش خود را از دست می دهند. در واقع با افزایش سنگونه هایافراد تخلیه می شوند ، این بدان معنی است که چربی صورت با گرانش به سمت پایین کاهش مییابد. از بین رفتن استخوان که در فک انسان اتفاق می افتد به این معنی است که دیگر قسمت پایین صورت چارچوب محکمی ندارد و پوست و چربی ما می تواند به راحتی آویزانگردد و هیچ کششی در آنها وجود ندارد. یعنی صورت حالت سستی و نرمی پیدا می کند، چانه مربع تر به نظر می رسد و گردن نیز شل تر خواهد شد.

آیا واقعا فیلر می تواند خط فک به شما بدهد؟

این ماده به طور معمول برای بازگرداندن حجم از دست رفته در گونه ها، فک، لب و صاف کردن خطوط و چروک های ظریف استفاده می شود. اگر از طریق استراتژیک توسط یک انژکتور ماهر انجام شود ، ژل می تواند یک زاویه فک خیره کننده و کاملاً مشخص برای شما ایجاد نماید.

آیا مواد فیلر ها صورت شما را پف دار می کنند؟

اگر بیش از حد فیلر تزریق شود، صورت و ناحیه ی مورد تزریق، پف دار خواهد شد. به عبارت دیگر، استفاده زیاد از مواد پرکننده باعث ایجادقسمت هایی بیش از حد پف دار می شود که برای سن افراد مخصوصا جوانان غیر طبیعی و نامناسب به نظر می رسد.

ماندگارترین پرکننده و فیلر های صورت کدامند؟

برخی از مواد فیلر پوست نزدیک به دو سال دوام آورده اند. سه ماده پرکننده که بیشترین دوام را دارند عبارتند از:  Restylane Lyft ، Juvederm  وVoluma . از این مواد برای ایجاد تعادل صورت و فک  و خطوط لبخند استفاده می شود.

آیاممکن است اشتباهی طی تزریق فیلر رخ دهد ؟

اگر پرکننده پوستی در مکان اشتباهی تزریق شود، می تواند رگ های خونی شما را مسدود کرده و به طور بالقوه باعث از بین رفتن بافت پوستتانگردد. این اتفاق می تواند باعث درد مداوم و تغییر رنگ پوست شود. مانند سایرموارد ، اگر یک پزشک با دانش و با تجربه در زمینه آناتومی را انتخاب کنید می توانید خطرات را به حداقل برسانید.

چند سی سی فیلر برای خط  فک لازم است؟

به طور کلی ، پر کردن فک به 2 الی 4 سی سی پرکننده (فیلر یا ژل) در هر طرف نیاز دارد.

 منبع :    suncoastskin.com  و https://www.harpersbazaar.com

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *