زاویه سازی فک با تزریق ژل

زاویه سازی فک با تزریق ژل

زاویه سازی فک یکی از عمل های زیبایی صورت است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته و استقبال بسیاری از آن می شود. این کار زیبایی خاصی به چهره می بخشد و فرم صورت را بسیار جذاب می کند. برای زاویه سازی و تغییر فرم فک و چانه، روش های مختلفی وجود دارد که به دو دسته کلی دائم و موقت تقسیم می شوند. در روش دائم، زاویه سازی با استفاده از بیهوشی و عمل جراحی انجام می شود که در آن معمولا بخشی از استخوان های فک، گونه یا چانه برداشته می شود.  روش های موقت روش های غیر تهاجمی هستند که زاویه سازی را از طریق تزریق ژل یا بوتاکس انجام می دهند. روش های تزریق عوارض کمتر و دوران نقاهت کوتاه تری دارند. از این رو، مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. اگر قصد انجام این کار را دارید، پیشنهاد می کنیم در این زمینه تحقیق کرده و اطلاعاتی را در مورد آن به دست آورید. در این بخش در مورد زاویه سازی فک با تزریق ژل صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

تزریق ژل به فک

یکی از روش های غیر تهاجمی برای زیباسازی فرم صورت و زاویه سازی فک، روش تزریق ژل است. این کار بدون هیچ گونه تیغ و عمل جراحی انجام شده و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. از این رو به عنوان یک روش بسیار مناسب به افرادی که مایل به انجام این کار هستند، پیشنهاد می شود. تزریق ژل را می توان برای بهبود اندازه فک، تغییر شکل فک و بهبود خطوط فک از کار افتاده استفاده نمود. در واقع تزریق ژل کمک می کند خط آرواره تا قسمت اطراف گوش شکل بهتری به خود گرفته و از لحاظ ظاهری بهبود پیدا کند. گاهی اوقات نیز افراد دوست دارند تا قسمت چانه آن ها حجم بیشتری پیدا کند. برای این افراد نیز تزریق ژل پیشنهاد می شود که می تواند ظاهر بهتر و جذاب تری به آن ها بدهد. علاوه بر این، افزایش سن نیز بر روی ساختار فک تاثیر گذاشته و نظم موجود در آرواره ها را تحت تاثیر قرار می دهد. برای شکل دادن به ساختار آرواره و بهبود این بخش از صورت نیز از تزریق ژل استفاده می شود.

در کل تزریق ژل یکی از راه های زیباسازی فک و زاویه دادن به آن است که باید توسط پزشکان حاذق و آشنا با آناتومی فک و صورت انجام شود. در این صورت نتایج به دست آمده مطلوب بوده و زیبایی فوق العاده ای به چهره می بخشد. جوان سازی پوست، صورت جذاب و کشیده، خط گونه باریک، چانه زاویه دار، برجستگی استخوان گونه و بینی ظریف، از جمله مزایای تزریق ژل و زاویه سازی صورت و فک است.

روش زاویه سازی فک با تزریق ژل

تزریق ژل نیاز به بی هوشی، تیغ و بخیه ندارد و به صورت سرپایی انجام می شود. برای انجام این کار مراحل زیر به ترتیب اجرا می گردد:

  • ابتدا صورت با الکل کاملا ضدعفونی می شود.
  • ناحیه مورد نظر به صورت موضعی با استفاده از یک کرم بی حس می شود.
  • پس از آن یک لوله باریک برای تزریق ژل به داخل رگ فرستاده می شود. به این لوله کانولا می گویند.
  • سپس تزریق ژل با استفاده از یک سوزن ریز انجام می گیرد. سوزن در همان ناحیه ای وارد می شود که کانولا قرار دارد.
  • پس از تزریق محل مورد نظر با گاز پانسمان فشار داده می شود.

عوارض تزریق ژل برای زاویه سازی فک

عوارض تزریق ژل

تزریق ژل عوارض چندانی ندارد و تنها با کمی التهاب کبودی یا قرمزی همراه است که پس از چند روز رفع می گردد. عوارض احتمالی تزریق ژل عبارتند از:

کبودی: ناحیه مورد نظر با کمی کبودی همراه است که طی 2 تا 3 روز از بین می رود.

تورم: ناحیه تزریق ژل مقداری ورم می کند که پس از 48 ساعت کم کم رفع می شود.

عفونت: با توجه به این که تزریق با استفاده از سوزن انجام می شود، ممکن است ورود سوزن باعث عفونت در ناحیه مورد نظر شود. البته این بستگی به میزان تمیزی پوست و ضدعفونی بودن سر سوزن دارد و به ندرت اتفاق می افتد.

ایجاد زخم: مسدود شدن رگ های خونی، تامین خون برای پوست را دچار مشکل کرده و بافت حالت مردگی می کند که در نهایت زخم را به دنبال دارد. البته این مورد نیز به ندرت اتفاق می افتد.

عدم تقارن: نامتقارن بودن دو طرف صورت از دیگر مواردی است که در تزریق اتفاق می افتد. این حالت پس از گذشته 2 تا 3 هفته مشخص می شود. از این رو، معمولا پزشک از بیمار می خواهد تا پس از گذشت 20 روز برای ارزیابی تقارن، مراجعه نماید. در صورت نامتقارن بودن، تزریق مجددا انجام می شود. توجه داشته باشید که تزریق مجدد به علت عدم تقارن حداقل باید 2 هفته پس از تزریق اول انجام شود. زیرا در طول این مدت به دلیل تورم و قرمزی صورت تقارن به درستی نشان داده نمی شود. اگر در این فاصله تزریق بعدی انجام شود، امکان تشدید عدم تقارن وجود دارد.

مراقبت های پس از تزریق

بهتر است پس از تزریق کمی استراحت کرده و از انجام کارهای زیر اجتناب کنید:

  • از انجام فعالیت های سنگین و ورزش تا 24 ساعت خودداری شود.
  • حداقل تا 4 ساعت پس از تزریق، آرایش صورت انجام نشود.
  • استفاده از محصولات اسیدی تا 24 ساعت ممنوع است.
  • از انجام یوگا، سونا یا استفاده از چشمه آب گرم تا یک هفته پس از تزریق ژل اجتناب شود.

میزان تزریق ژل و ماندگاری آن

میزان تزریق ژل و مدت درمان به عوامل مختلفی چون آناتومی صورت بیمار، دوز ژل، نوع محصول و … بستگی دارد. در مرحله اول، بنا به تشخیص پزشک، میزان مشخصی از ژل تزریق می گردد. اگر بیمار پس از یک ماه از نتیجه کار راضی بود، یعنی میزان تزریق شده کافیست. در غیر این صورت، مرحله بعدی تزریق انجام می شود. پس از گذشت 6 ماه دوباره ژل به همان میزان تزریق شده و یک سال بعد نیز مجددا تزریق انجام می شود. پس از آن هر سال یک بار تزریق تکرار  می گردد. در واقع می توان گفت میزان ماندگاری ژل یک سال است و پس از آن نیاز به تمدید دارد.

بیشتر بخوانید: فیلم زاویه سازی فک و صورت

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *