آیا تزریق چربی به سینه خطرناک است؟

به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین انواع جراحی زیبایی، پروتز سینه مراحل تکاملی مختلفی را پشت سر گذاشته است، از اینکه ایمپلنت‌ها از چه ساخته شده‌اند تا شکل آنها. زنانی که مایل به بزرگ کردن سینه‌های خود هستند، گزینه‌های مختلفی برای نوع ایمپلنت‌هایی که می‌توانند دریافت کنند، دارند، از جمله روش طبیعی‌تری که شامل کاشت‌های سیلیکونی یا نمکی سنتی نمی‌شود. این روش طبیعی‌تر، بزرگ کردن سینه با انتقال چربی نامیده می‌شود. این روش شامل برداشتن چربی از سایر قسمت‌های بدن و تزریق آن به سینه‌ها است. اکثر بیماران انتقال چربی را از “نقاط مشکل دار” مانند شکم، پشت، بازوها و ران ها انتخاب می‌کنند. با این حال، قبل از در نظر گرفتن بزرگ کردن سینه انتقال چربی، مهم است که جوانب مثبت و منفی بزرگ کردن سینه با انتقال چربی را بسنجید تا ببینید آیا این روش برای شما و خواسته‌های شما مناسب است یا خیر.

مزایای پر کردن سینه با چربی

از جمله مزایای پر کردن سینه با چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

طبیعی است!

اگر در مورد قراردادن مواد خارجی در بدن خود محتاط هستید، بزرگ کردن سینه با انتقال چربی راهی عالی برای انجام این روش بدون ایمپلنت است. علاوه بر این، ازآنجایی‌که چربی کاملاً طبیعی است، لازم نیست نگران ظاهر و غیرطبیعی بودن سینه‌های خود باشید.

کل بدن شما تغییر شکل می‌دهد.

ازآنجایی‌که چربی را از قسمت‌های دیگر بدن خارج می‌کنید، نتیجه این جراحی یک تیر ودو نشان است. شما می‌توانید از قسمت هایی که چربی اضافه دارید، چربی کم کنید و سینه‌های بزرگ‌تری به دست می‌آورید. به دلیل لیپوساکشن درگیر در انتقال چربی، می‌توانید شکمی صاف‌تر، دستگیره‌های عاشقانه کوچک‌تر و سینه‌های طبیعی برجسته‌تر داشته باشید.

تقریباً هیچ جای زخم وجود ندارد.

 در طی روش انتقال چربی، چربی از طریق برش‌های بسیار ریز به سینه‌های شما تزریق می‌شود. این برش‌های کوچک عملاً هیچ جای زخمی باقی نمی‌گذارند که فقط ظاهر طبیعی را افزایش می‌دهد.

 لازم نیست نگران عوارض ناشی از ایمپلنت باشید.

 ایمپلنت‌ها  یا پروتز سینه با خطر پارگی، جابه‌جایی یا فروپاشی همراه هستند که همگی می‌توانند عوارض جانبی جدی و روش‌های اصلاحی گران‌قیمت داشته باشند.

معایب تزریق چربی سینه

 معایب انتقال چربی به سینه

این روش نیز مانند هر روش دیگری دارای برخی معایب است که در ادامه به آن اشاره میکنیم.

توقع افزایش سایز بالا نداشته باشید

از طریق یک روش انتقال چربی، می‌توانید سینه‌های خود را فقط یک کاپ بزرگ کنید؛ بنابراین، اگر به افزایش سایز بیشتری امیدوار هستید، این روش ممکن است برای شما مناسب نباشد.  در واقع ،نتیجه نهایی بسیار محدود به مقدار چربی قابل تزریق در هر سینه است و همچنین به میزان چربی موجود در نواحی اهداکننده بستگی دارد.

چربی را می‌توان دوباره جذب کرد

 جراحان پلاستیک که این روش را انجام می‌دهند تمام تلاش خود را می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که چربی در انتقال آن زنده می‌ماند. بااین‌حال، بدن همان کاری را که انجام می‌دهد انجام می‌دهد و ممکن است همچنان چربی را بازجذب کند که اساساً افزایش آن را کاهش می‌دهد. درک این نکته ضروری است که بزرگ کردن سینه با انتقال چربی به نتایجی مشابه با ایمپلنت سینه نمی رسد. نتایج ممکن است از بیمار به بیمار به دلایل مختلف متفاوت باشد. نتیجه نهایی به تعداد سلول‌های چربی که با موفقیت منتقل شده‌اند و پاسخ بدن شما به جراحی بستگی دارد

سینه‌ها بلند  یا رو به بالا نمی‌شوند

بر خلاف ایمپلنت، چربی از افتادگی ناشی از افزایش سن، کاهش وزن، بارداری یا ژنتیک جلوگیری نمی‌کند. علاوه بر این، ایمپلنت‌ها معمولاً ظاهری برجسته را ارائه می‌دهند که انتقال چربی آن را ایجاد نمی‌کند.

هزینه آن بیشتر است

ازآنجایی‌که شما اساساً دو روش (لیپوساکشن و بزرگ کردن سینه) انجام می‌دهید، بزرگ کردن سینه با انتقال چربی گران‌تر از سایر روش‌های بزرگ کردن سینه است. معمولاً حدود 5000 تا 10000 دلار بیشتر از جراحی‌های سنتی بزرگ کردن سینه است.

خطرات بزرگ کردن سینه انتقال چربی عبارت‌اند از:

  • کیست ها
  • عفونت
  • میکروکلسیفیکاسیون
  • نکروز (مرگ) سلول‌های چربی
  • این احتمال وجود دارد که برخی از سلول‌های چربی منتقل شده از ناحیه سینه خارج شوند.

جراح پلاستیک شما همچنین ممکن است از شما بخواهد که از یک سیستم انبساط بافتی در طول هفته‌های قبل از جراحی بزرگ کردن سینه برای بهبود نتایج استفاده کنید. در صورت انتخاب این جراحی، ممکن است مجبور شوید برای حفظ شکل بهبودیافته خود، تزریق‌های لمسی انجام دهید.

آیا تزریق چربی به سینه خطرناک است؟

عوارض ناشی از تزریق چربی به سینه بسیار محدود است چراکه از چربی طبیعی بدن انسان استفاده می‌شود.

تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز سینه؟

بستگی به نیاز شما و تصیم شما دارد.تزریق چربی می‌تواند تا حدودی سایز سینه را افزایش دهد. اگر به دنبال افزایش سایر بالایی هستید، پروتز سینه گزینه مناسب تری است.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *