ساخت کیت ایرانی تشخیص کرونا توسط محققین ایرانی

کیت ایرانی تشخیص کرونا

یک شرکت دانش‌‌ بنیان ایرانی به دانش ساخت کیت تشخیص ایرانی دست یافت. کیت ایرانی تشخیص کرونا هم اکنون در اختیار آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است. در کنار تمامی خبر های بد این ویروس همه گیر از جمله افزایش شمار مبتلاین به آن ، خبر های خوب امیدوارکننده نیز وجود دارند . ساخت این کیت به پایان رسیده است و پس از چند مرحله ارزیابی،  توسط انستیتو پاستور ایران رسما تایید شد.

این کیت ژن‌های اختصاصی ویروس را مورد هدف قرار داده و پس از انجام تست مراحل تست وجود ویروس در نمونه افراد مشخص می‌‌شود.و به این صورت بیماری کووید 19 به طور قطع در مبتلایان تشخیص داده می شود. زمان انجام این تست 2 ساعت است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان : مدیر توسعه کسب و کار یک شرکت دانش بنیان بیان کرد هر کیت ایرانی تشخیص کرونا حاوی ۱۰۰ تست است و قیمت تست‌های تشخیص کرونای ایرانی یک چهارم نمونه خارجی است و بعد از تایید راند صنعتی می‌توانیم در هفته تا ۸۰ هزار تست تشخیصی کووید ۱۹ مورد تایید انستیتو پاستور تولید کنیم.

برای ساخت این کیت ایرانی تشخیص کرونا دستورالعمل و تجربه جهانی برای تشخیص ویروس کرونا خصوصاً دو کشور پیشرو در تولید کیت‌های تشخیص کرونا یعنی امریکا و چین به کار رفته است و در حال حاضر نیز مراحل تولید انبوه را با موفقیت پشت سر گذاشته شده است. بعد از رفع نیاز کشور می توان این کیت ها را صادر کرد. درخواست‌ها از کشورهایی برای خرید این محصول وجود دارد. محققانی از فناوری زیست داده‌‌ورزی، بیولوژی مولکولی و ویروس‌‌شناسی در طراحی این کیت‌ها مشارکت داشتند.

برای کاهش شمار مبتلایان به این بیماری رعایت نکات اعلان شده توسط مردم بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل مجله زیبا بمان خواهشنمد است به پویش در خانه بمانید بپیوندید تا هرچه سریعتر شیوع کرونا کاهش یابد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *