با ساده ترین روش برداشتن اکستنشن مژه در خانه آشنا شوید!

در طی چند سال اخیر، اکستنشن مژه توانسته به یکی از محبوب ترین خدمات زیبایی صورت تبدیل شود. با استفاده از اکستنشن مژه دیگر لازم نیست هر روز برای چسباندن مژه مصنوعی زمان بگذارید یا مقداری زیادی ریمل به مژه‌های خود بزنید. این روش می‌تواند زیبایی شما را دگرگون کند و بعد از چند هفته درست مانند روز اول ماندگاری داشته باشد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است به هر دلیلی نیاز به برداشتن اکستنشن مژه داشته باشید.

اگر وقت یا هزینه کافی برای مراجعه به سالن‌های زیبایی ندارید، در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان با ما همراه باشید تا به شما ساده ترین روش ریموو کردن و برداشتن اکستنشن مژه در خانه را آموزش دهیم.

جدا کردن اکستنشن مژه در خانه

مراحل ریموو کردن یا برداشتن اکستنشن مژه در خانه چیست؟

در ابتدا به شما توصیه می‌کنیم که در صورت امکان، کمی صبر کنید تا زمان و هزینه کافی برای مراجعه به سالن‌های زیبایی مهیا شود؛ چرا که مطمئن ترین راه برای جدا کردن اکستنشن مژه مراجعه به یک متخصص اکستنشن کار است. در واقع، در بیشتر موارد از چسب جراحی برای چسباندن اکستنشن استفاده می‌شود. این چسب با دیگر انواع چسب متفاوت بوده و ممکن است پاک کردن آن برای افراد مبتدی دشوار و خطرناک باشد. علاوه بر احتمال آسیب رسیدن به مژه‌های طبیعی، خطر انتقال باکتری به ناحیه چشم نیز وجود دارد. این امر می‌تواند موجب عفونت شود.

در حالی که یک متخصص اکستنشن کار می‌تواند به سادگی با مهارت و ابزار حرفه‌ای خود از بروز عفونت و کنده شدن مژه‌های طبیعی شما در حین ریموو کردن اکستنشن مژه جلوگیری کند. در صورتی که مطمئن هستید که امکان مراجعه به یک متخصص اکستنشن و کاشت مژه را ندارید، برای برداشتن اکستنشن مژه طبق مراحل زیر عمل کنید:

1- استفاده از یک پاک کننده روغنی

اگر به یاد داشته باشید، استفاده کردن از روغن در ناحیه چشم موجب کاهش ماندگاری اکستنشن مژه می‌شود. به همین دلیل باید در این مرحله آرایش چشم خود را با یک پاک کننده روغنی به طور کامل پاک کنید. اگر پاک کننده روغنی ندارید، از مقاله «چگونه آرایش پاک کن خانگی بسازیم» کمک بگیرید. برای کسب نتیجه بهتر و جدا شدن راحت‌تر اکستنشن مژه از چشم، به مدت چند روز تنها از پاک کننده‌های روغنی برای پاک کردن آرایش خود کمک بگیرید. روغن می‌تواند چسب را تا حدودی در خود حل کند و موجب شل شدن اکستنشن شود.

2- گرفتن دوش آب گرم یا بخور صورت

در معرض بخار گرم آب قرار گرفتن اکستنشن می‌تواند روی چسب آن تأثیرگذار باشد. در واقع، دو دشمن شناخته شده چسب اکستنشن مژه، گرما و رطوبت هستند. اگر این دو عامل در کنار هم قرار بگیرند می‌توانند مواد به کاررفته در چسب مژه را به راحتی تجزیه و حل کنند. می‌توانید برای این کار از بخور صورت یا دوش آب گرم کمک بگیرید؛ اما باید توجه داشته باشید که قرار گرفتن اکستنشن در معرض بخار باید مدتی طول بکشد.

با این حال، نباید انتظار داشته باشید که مژه‌هایتان بعد از تنها یک دوش آب گرم جدا شود. اگر از چسب مرغوبی استفاده شده باشد، بخار آب گرم زمان نسبتاً زیادی نیاز دارد تا بتواند بر طول عمر اکستنشن تأثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می‌شود دوش آب گرم و بخور صورت را نیز درست مانند استفاده از پاک کننده روغنی به مدت چند روز انجام دهید و بعد از آن برای برداشتن اکستنشن مژه اقدام کنید.

3- استفاده از روغن های طبیعی و گیاهی

اگر مایل به برداشتن مژه‌های خود هستید، می‌توانید هر شب از روغن‌های طبیعی و گیاهی برای حل پیوندهای مواد شیمیایی چسب مژه استفاده کنید. طبق تحقیقات و تجربیات مردم روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن کانولا و روغن کرچک از بهترین روغن‌ها برای جدا کردن اکستنشن مژه به شمار می‌روند. این روغن‌ها علاوه بر تجزیه چسب مژه، می‌توانند مژه‌های طبیعی شما را نیز تقویت کنند. شاید اصلاً توانستید با این ترفند موجب رشد و پرپشت شدن مژه های طبیعی خود شوید!

برای استفاده شبانه از روغن‌های طبیعی، پس از اینکه آرایش خود را به طور کامل پاک کردید سر یک گوش پاک کن را به روغن کرچک یا هرگونه روغن دلخواه آغشته کنید و آن را به آرامی روی خط مژه‌‌های خود بکشید. خط مژه همان جایی است که چسب اکستنشن قرار دارد. همچنین می‌توانید برای اینکار از پنبه نیز استفاده کنید؛ اما باید مراقب باشید تا روغن وارد چشم نشود. اگر روغن وارد چشم شد فوراً آن را با آب بشویید. به عنوان نکته آخر توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده از روغن‌های گیاهی برای ناحیه اطراف چشم، روی پوست بخش کوچکی از بدن خود تست حساسیت انجام دهید.

4- پرهیز از کشیدن مژه ها

پس از انجام دادن مرحله قبل، احتمالاً شاهد افتادن اکستنشن‌های مژه روی میز کار یا پنبه روغنی که در دست داشتید خواهید بود. اما اگر برخی از مژه‌ها جدا نشدند، اصلاً آن‌ها را نکشید. چرا که ممکن است در حین جدا کردن اکستنشن مژه مژه‌های طبیعی خود را نیز بکنید. این امر می‌تواند به مژه‌های طبیعی شما آسیب جدی وارد کرده و باعث کچلی در خط مژه طبیعی شود.

به جای کشیدن و کندن مژه‌ها، مراحل بالا را دوباره امتحان کنید تا تمامی مژه‌ها به راحتی جدا شوند. برای برداشتن اکستنشن مژه لازم است صبر داشته باشید و ملایمت به خرج دهید؛ در غیر این صورت ممکن است به مژه‌های طبیعی خود آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *