چگونگی از بین بردن چربی تزریق شده

دلایل مختلفی دخیل هستند که فرد تصمیم به تخلیه چربی تزریق شده می گیرد. از جمله این عوامل می توان به عدم رضایت فردی که تزریق را انجام داده است، گلوله گلوله شدن چربی تزریق شده و غیره.  در این بخش از مجله “زیبا بمان” به چگونگی از بین بردن چربی تزریق شده میپردازیم. 

از بین بردن چربی تزریق شده

علت از بین بردن چربی تزریق شده 

این امکان وجود دارد که مراجعه کننده از نحوه عمل زیبایی تزریق چربی رضایت نداشته باشد، که در این حالت فرد می تواند به پزشک مراجعه کرده و برای از بین بردن چربی تزریق شده اقدام کند. 

از دلایل دیگری که می توان به آن اشاره کرد گلوله گلوله شدن چربی تزریق شده که موجب برجستگی ها و یا ناهمواری هایی بر روی محل شده است و باعث ایجاد ظاهر نامطلوبی در فرد شده است. 

ممکن است زمانی که از بدن فرد چربی برداشته می شود و وارد سانتریفیوژ تا بافت نرم و خالص به دست آید، چربی به خوبی به دست نیاید و بافت های آسیب دیده تزریق شود که قطعا موجب نارضایتی نیز می شود. 

چگونگی از بین بردن چربی تزریق شده 

اولین اقدام فردی که قرار است برای از بین بردن چربی تزریق شده اقدام کند این است که باید پزشکی حاذق را برای این کار پیدا کند. و با وی در این باره مشورت کند. در صورتی که پزشک معالج تخلیه چربی را جز راه حل های نهایی تشخیص داد عمل انتقال چربی بر روی صورت شما انجام خواهد شد.

برای تخلیه چربی ابتدا محل را به صورت موضعی بی حس می کنند. ممکن است بی حسی توسط تزریق مواد بی حسی یا کرم های بی حسی انجام شود. بسته به فرد مورد نظر و حساسیت یا عدم حساسیت در قبال بی حسی موضعی دارد که باید با پزشک مطرح شود. بی حسی باید با توجه به سوابق پزشکی شما انجام شود تا واکنش های آلرژیک را پس از عمل زیبایی انتقال چربی به دنبال نداشته باشد. سپس پزشک متخصص ناحیه مناسب برای تخلیه چربی بر روی محل را انتخاب خواهد کرد و در نهایت اقدام به تخلیه ی چربی می کند. برای تخلیه چربی ها لازم است که تزریق یا انتقال چربی  با ابزار خاصی انجام گیرد و با ایجاد سوراخ های بسیار ریزی در صورت یا محل تخلیه همراه باشد. البته باید بیان کرد که جای نگرانی در مورد این سوراخ ها وجود نداشته و همه ی آنها پس از گذشت دوره ای کوتاه  پس از انتقال چربی از بین خواهند رفت.

آیا تخلیه چربی تزریق شده دردناک است ؟

باید بدانید که این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما باید از مهارت پزشک مطمئن شوید. پس میزان درد به مهارت و تجربه پزشک ، میزان چربی ای که قرار است تخلیه شود و به ناحیه ای که قرار است از آن چربی برداشته شود بستگی دارد. 

مهارت و تجربه پزشک : هر چقدر که پزشک ماهرتر باشد میزان دردی که شما در طی عمل جراحی تزریق چربی تجربه خواهید کرد بسیار کمتر خواهد بود.

میزان چربی ای که قرار است تخلیه شود : هر چه میزان چربی که قرار است تخلیه شود بیشتر باشد احتمال اینکه فرد درد بیشتری را تحمل کند بیشتر خواهد بود. 

ناحیه ای که قرار است از آن چربی برداشته شود : برای مثال در صورتی که تخلیه ی چربی در مناطقی از صورت که پوست در آن ناحیه نازک تر است انجام شود، فرد مراجعه کننده درد بیشتری را تحمل خواهد کرد.

نکته : در لحظه اول میزان زیادی چربی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود که فرد احساس تورم و پف بودن می کند. به مرور زمان و پس از یک هفته، ورم می خوابد و هرچه می ماند، ظاهر نهایی است.

بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر موجب می شود تا دردی که مراجعه کننده قرار است تحمل کند به طور چشمگیری کاهش یابد.

خطرات تخلیه چربی تزریق شده

خطرات تخلیه چربی تزریق شده

به هنگام تخلیه چربی پزشک معالج باید دقت زیادی را به کار ببرد. مخصوصا در بخش های صورت زیرا در صورت خطا ممکن است عواقب جبران ناپذیر را برای فرد مراجعه کننده به همراه داشته باشد. اگر پزشک از مهارت های لازم برخوردار نباشد ممکن است که در هنگام تخلیه چربی که به واسطه تزریق چربی نادرست مجبور به انجام آن است، به بافت های صورت فرد آسیب برساند. این آسیب ممکن است که به مویرگ های خونی و یا اعصاب صورت فرد مراجعه کننده وارد شود.

اگر زمان تخلیه چربی از وسایل و امکانات استریل استفاده نشود می تواند سبب بروز عفونت در فرد شود که این عفونت می تواند ضعیف باشد و یا از شدت بیشتری برخوردار باشد.

اگر تخلیه ی چربی به درستی صورت نگیرد این امکان وجود دارد که برای مثال پس از تخلیه چربی صورت فرد مراجعه کننده دچار برجستگی ها و ناهمواری شود که این امر برای فرد متقاضی معضل بزرگی خواهد بود.

میزان ماندگاری چربی تزریق شده 

چربی چون جذب بدن می شود، کمی بیشتر تزریق می شود و میزان جذب نیز در نظر گرفته می شود. معمولا برای تزریق چربی به گونه، 1 تا 2 سال می توان ماندگاری در نظر داشت.

سخن آخر

قبل از تزریق چربی حتما درباره پزشک متخصص و کلینیک زیبایی که قرار است تزریق چربی را در آن انجام دهید تحقیق کنید. با رعایت این نکات و دیگر مراقبت های پس از تزریق چربی شما نیازی به تخلیه چربی نخواهید داشت. برای جلوگیری از ناهمواری پس از تزریق چربی نباید به ناحیه ای که تزریق چربی در آن انجام شده است ضربه وارد کنید. زیرا موجب می شود که ناحیه مورد نظر از فرم ایده آل خارج شود.

مراقبت های بعد از تزریق چربی شامل موارد زیر است :

پس از تزریق چربی در معرض گرمای زیاد قرار نگیرید، از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به صورت طولانی مدت اجتناب نماید. یک هفته پیش از تزریق، نباید از مسکن، ویتامین E، الکل و دخانیات استفاده کرد و تا یک هفته بعد هم نباید الکل و سیگار مصرف کرد. اگر تمام این مراقبت ها را انجام دهید، به هیچ وجه نیازی به تخلیه چربی که وقت شما را می گیرد، پیدا نخواهید کرد.

اگر این کارها را انجام دهید تزریق چربی در صورت شما با موفقیت انجام شده و نیازی به تخلیه ی چربی نیست. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *