حنا را چه مدت روی سر نگه داریم؟ | راهنمای کامل استفاده از حنا

اگر قصد دارید موهای خود را بدون استفاده از مواد شیمیایی رنگ کنید، حنا بهترین گزینه است. حنا یک رنگ کاملاً طبیعی است که از درخت به دست می آید. می توان از آن به تنهایی یا در ترکیب با گیاهان دیگر، برای رنگ کردن مو استفاده کرد. حنا به موهای شما رنگ قرمز مایل به قهوه ای می دهد. اگر به درستی استفاده شود، می تواند بدون هیچ گونه عارضه جانبی به موهای شما ظاهری بی نظیر ببخشد و آن ها را تقویت کند.

در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، همراه ما باشید تا با نحوه استفاده از حنا برای مو آشنا شویم.

استفاده از حنا

حنا چگونه مو را رنگ می کند؟

خاصیت رنگ آمیزی حنا، به دلیل وجود یک ماده رنگ دهنده در آن است. این ماده شیمیایی طبیعی، با پروتئین کراتین موجود در مو واکنش نشان می دهد و رنگ تولید می کند. این رنگ تا زمانی که مو دچار ریزش شود، باقی می ماند.

حنا را چه مدت روی سر نگه داریم؟

زمان ایده آل برای نگه داشتن حنا روی مو، بستگی به نتیجه دلخواه شما دارد. برای ایجاد یک هایلایت ملایم روی مو، بسته به شدت رنگی که می خواهید، می توانید حنا را به مدت 1 تا 3 ساعت روی موهای خود بگذارید. اگر به دنبال رنگ آمیزی کامل مو هستید یا می خواهید موهای سفید خود را بپوشانید، حنا را به مدت 3 تا 4 ساعت روی موها نگه دارید.

مدت زمانی که طول می کشد تا حنا موهای شما را رنگ کند، به کیفیت حنا و نحوه تهیه آن بستگی دارد. برای بهترین نتیجه، حنا را با آب ولرم مخلوط کنید و اجازه دهید خمیر غلیظ به دست آمده، چند ساعت قبل از استفاده در گوشه ای بماند.

توجه: برای جلوگیری از خشکی و حساسیت پوست سر، حنا را بیشتر از 5 ساعت روی موهای خود نگه ندارید.

اگر حنا را برای مدت طولانی روی مو بگذاریم چه اتفاقی می افتد؟

هر چه مدت زمان بیشتری حنا را روی موهای خود بگذارید، رنگ روشن تری تحویل خواهید گرفت. به طور کلی، نهایتاً 5 ساعت برای جذب حداکثری حنا کافی در نظر گرفته می شود.

با این حال، این رنگ موی گیاهی با جذب رطوبت از مو، خود را آبرسانی می کند. بنابراین، اگر مخلوط حنا را بیش از حد روی موهای خود نگه دارید، ممکن است پوست سر و موهای شما را خشک کند و منجر به تحریک شود.

توجه: حنا را روی یک تکه کوچک از موهای خود تست کنید تا متوجه شوید که چگونه به رنگ پاسخ می دهد.

هر چند وقت یک بار باید حنا بگذاریم؟

برای پوشش کامل موها، می توانید هر 3 تا 4 هفته یک بار مجدداً از حنا استفاده کنید. به طور معمول، رنگ حنا تا زمانی که مو رشد کند یا بریزد، باقی می ماند. بنابراین، دفعات استفاده به سرعت رشد موهای شما بستگی دارد، به خصوص اگر از حنا برای پوشاندن موهای سفید خود استفاده می کنید.

همچنین می توانید حنا را در همان روز پس از اولین استفاده خود دوباره استفاده کنید؛ زیرا فاقد مواد شیمیایی است.

چگونه به روش صحیح از حنا استفاده کنیم؟

قبل از استفاده از حنا، موهای خود را شامپو بزنید و خشک کنید. به موهایتان نرم کننده نزنید، زیرا نرم کننده ساقه موها را می پوشاند و مانع از ورود حنا به ساقه مو می شود.

اگر می خواهید هایلایت داشته باشید، مخلوط را مستقیماً روی مناطقی که می خواهید رنگ‌دار شوند بمالید. برای پوشش بیشتر، موهای خود را چند لایه تقسیم کنید و سپس حنا را بمالید. پس از پوشاندن تمام لایه ها، موهای خود را با یک کش محکم ببندید. سپس کلاه دوش بپوشید.

بسته به رنگی که می خواهید، بین 1 تا 4 ساعت صبر کنید. در نهایت، موهای خود را با آب ولرم بشویید.

منبع: stylecraze

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *