دوره نقاهت بزرگ کردن سینه چقدر است؟ چه کارهایی باید انجام شود؟

بزرگ کردن سینه یا افزایش پستان نیاز به مراقبت قبل و بعد از جراحی دارد. مانند هر عمل جراحی دیگری، مراقبت از بدن و گوش دادن به توصیه های پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است تا نتیجه موفقیت آمیز باشد. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که مدت زمان بهبودی یا دوره نقاهت جراحی بزرگ کردن سینه چقدر طول می کشد ، با مجله “زیبا بمان” همراه باشید در اینجا مراقبت های بزرگ کردن سینه بعد از جراحی بررسی می شود و دوره نقاهت بزرگ کردن سینه بررسی خواهد شد. 

دوره نقاهت بزرگ کردن سینه

زمان بهبودی جراحی بزرگ کردن سینه

زمان بهبودی و دوره نقاهت جراحی سینه برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. فاکتورهای مختلفی از جمله اندازه و نوع پروتز سینه، نوع جراحی و حتی مهارت جراحی پزشک وجود دارد که می تواند بر زمان بهبودی تأثیر بگذارد.
به طور متوسط ، دوره بهبودی کامل معمولاً حدود چهار تا شش هفته طول می کشد. پرهیز از فعالیت بدنی ، بلند کردن اجسام سنگین و کار زیاد در این زمان حساس بسیار مهم است و می تواند در روند بهبود تاثیر بگذارد.

چه انتظاراتی بعد از بزرگ کردن سینه باید داشته باشیم ؟

24 ساعت پس از عمل

بعد از عمل ، ممکن است احساس درد ، خستگی ، حالت تهوع ، گرفتگی در قفسه سینه و حساسیت بیش از حد یا از دست دادن حس در پستانها داشته باشید. همچنین ممکن است تورم و کبودی مشاهده کنید که با گذشت زمان از بین می رود.در صورتی که علائم با گذشت زمان بدتر شد، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید. 
پس از جراحی ، لازم است چند ساعت در اتاق بعد از عمل جراحی استراحت کنید تا بیهوشی کامل از بین برود. بهتر است شما از عضوی از خانواده یا دوست همراه شما باشد تا به شما کمک کند و از شما تا چند روز بعد از عمل مراقبت کند.
در 24 ساعت اول ، ممکن است احساس درد و ناراحتی شدید کنید. مصرف مسکن های ضد درد طبق دستور ، مانند استامینوفن توصیه می شود. همچنین ممکن است پزشک داروهای تسکین دهنده درد و شل کننده عضلات را برای شما تجویز کند که به راحتی شما کمک می کند.

5 تا 7 روز پس از عمل

بعد از هفته اول ، ممکن است احساس درد یا ناراحتی خفیف داشته باشید. با این حال ، شدت درد باید کاهش یابد. در این مرحله ، در صورتی که نظر پزشک شما مثبت باشد ، ممکن است بتوانید به فعالیت های عادی و روزانه خود برگردید.
البته ، باید از انجام فعالیت های سنگین مانند بلند کردن بازوها در بالای سر خود ، که منجر به تحریک و خونریزی می شود ، خودداری کنید. در این مدت ، پروتز های سینه در جای خود قرار می گیرند. رعایت هرگونه توصیه پس از عمل ، مانند ماساژ دادن بافت پستان برای کمک به شل شدن عضلات و کاهش تورم ، امری مهم است.

زمان بهبودی جراحی بزرگ کردن سینه

3 تا 4 هفته بعد از عمل

در این مرحله ، شما احساس درد و ناراحتی دارید ولی درد کمتری نسبت به قبل احساس می کنید. تورم و کبودی در پستانها باید کاهش یافته و کمرنگ شود. با این وجود بسته به نوع جراحی و در صورت وجود هرگونه عارضه ای ، هنوز کبودی وجود دارد.
ممکن است پزشک شروع به تشویق شما برای انجام تمرینات سبک کند اما از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند. استفاده از سوتین بعد از جراحی می تواند بر روند بهبود تاثیرگذار باشد. 

4 تا 6 هفته بعد از عمل

معمولاً در این مرحله ، بیشتر بیماران بهبود کامل یافته اند و می توانند فعالیت منظم خود را از سر بگیرند. سینه های شما باید طبیعی تر به نظر برسند و این احساس را نیز به شما بدهد. به بیماران توصیه می شود برای ارزیابی کامل کاشت پستان از جراح خود وقت بگیرند.

انتخاب جراح پلاستیک

حال اطلاعات بیشتری در مورد بهبودی دارید ، اگر تصمیم به جراحی بزرگ کردن سینه دارید، باید با جراح پلاستیک و زیبایی درباره جراحی بزرگ کردن سینه های خود درباره اهداف و نگرانی های خود را صحبت کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *