اکسیژن تراپی مو چه تاثیری در رشد و تقویت مو ها دارد

یکی از عناصر حیاتی و مهم برای بدن اکسیژن است و تمام قسمت های بدن از جمله پوست و مو به آن نیاز دارد و باید توانایی جذب آن را داشته باشد. این روز ها افراد به سلامت مو های خود بسیار اهمیت می دهند اما به همان اندازه با عادت های غلطی که در پیش گرفته اند به آن ها آسیب می زنند. به هر حال داشتن مو های پر پشت و سالم تبدیل شده به یک معضل برای خانم ها و آقایان اما اکسیژن تراپی یک روش درمانی موثر برای حفظ سلامت مو ها و احیای آن ها است این روش برای سایر قسمت های بدن مانند پوست نیز به کار برده می شود.
به طور کلی وقتی قسمتی از بدن از نظر جذب اکسیژن دچار نقص شود آن قسمت از بدن نیز با مشکلاتی روبه رو می شود. اکسیژن تراپی یکی از روش های موثر برای درمان ریزش مو و التهاب کف سر نیز می باشد و به صورت طبیعی با ماسک ها و روغن ها مختلف هم انجام می شود. اکسیژن درمانی به سرعت شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند و نرمی را به موهای خشک بازمی گرداند همچنین پوست سر را از حالت خشکی در می آورد و جوش ها و آکنه را از بین می برد.

اکسیژن تراپی مو چگونه انجام می شود؟

امروزه قرار گرفتن در معرض آلودگی های مختلف، عادت های غلطی که افراد در پیش می گیرند، استفاده از وسایل های حرارتی برای حالت دادن به مو، استفاده از محصولات مختلف و… موجب شده مو و پوست سر افراد با مشکلاتی رو به رو باشد از این رو روش های درمانی بسیاری ارائه شده و یکی از آنها اکسیژن تراپی است. تمام عوامل نامبرده می توانند موجب از بین رفتن سلول ها شوند و سلول های مرده بر روی فولیکول های مو رشد مو و سلامت مو را تحت تاثیر قرار می دهند و در اکسیژن تراپی که با استفاده از یک دستگاه مخصوص انجام می شود اکسیژن به فولیکول های مو تزریق شده و سلول های مرده را از بین می برد.افرادی که دچار ریزش مو هستند، رشد موهایشان کاهش پیدا کرده، پوست سرشان خشک شده، با مشکلاتی مانند شوره و چربی بیش از حد مو ها روبه رو هستند، خارش و حساسیت پوستی کف سر دارند می توانند به این روش رو بیاورند.

اکسیژن تراپی چه تاثیری در مو ها دارد؟

با استفاده از تزریق اکسیژن به فولیکول های مو پوست سر به صورت عمقی پاکسازی و تمیز می شود و این موجب می شود خونرسانی در سطح پوست بهبود پیدا کند و موهای سالم و تازه مجددا در سر رشد کنند و علاوه بر آن ریشه های مو نیز تقویت می شوند که در رشد و سلامت مو ها موثر است.

ریزش مو و اکسیژن تراپی

اگر جز افرادی باشد که به ریزش مو مبتلاست می توان گفت حتما روش های زیادی را دنبال کرده اید اما بی اثر بوده اند و این معضل تمامی افرادی است که با ریزش مو درگیر اند یعنی با اینکه روش های بسیاری ارائه شده اما یا بی تاثیر و یا تاثیر کمی دارند اما اکسیژن تراپی یک روش قابل اعتماد و موثر است با توضیحات ذکر شده به وضوح می توان تشخیص داد که این روش چقدر برای رشد مو های جدید و سالم مفید است. در طول اکسیژن ترامی تنها لازم است روی یک صندلی مخصوص ریلکس نشسته تا فرد متخصص مراحل اکسیژن تراپی را انجام دهد. این روش قابل اعتماد است و ترسی را به دل افراد نمی اندازد البته باید به این نکته توجه داشت که انتخاب مکان معتبر و یک فرد ماهر و متخصص اهمیت زیادی دارد.

اکسیژن تراپی مو

عوارض اکسیژن تراپی

روش ها و دارو های زیادی برای تقویت مو و رشد مو وجود دارد  اما نکته قابل توجه عوارض های جانبی هستند که ممکن است به دنبال این روش ها وجود داشته باشند زیرا مواد شیمیایی قطعه عوارضاتی را به دنبال دارند اما اکسیژن تراپی به طور طبیعی انجام می شود و مزایایی چون تقویت کلاژن سازی پوست مو، پاکسازی مو از موانع جذب اکسیژن، افزایش تولید سلول های جدیدو… را به همراه دارد از این رو بدون عوارض و مضرات جانبی برای افراد است.

هزینه اکسیژن تراپی

قیمت اکسیژن تراپی با توجه به حجم و میزان آسیب دیدگی مو ها تعیین می شود.گاهی اوقات علاوه بر توجه به میزان حجم و طول مو ها مقدار اسیب دیدگی ممکن است زیاد باشد که حتی نیازمند انجام چندین جلسه اکسیژن تراپی باشد و این موارد در تعیین و افزایش قیمت و هزینه آن تاثیر دارند.

نکاتی که نیاز است بدانید

  • اکسیژن تراپی را می توان به صورت ماهیانه انجام داد.
  • اکسیژن تراپی محدودیت سنی ندارد اما از قبل باید با متخصصین مشورت کرد.
  • اکسیژن تراپی را  می توان با مواد طبیعی به صورت خانگی انجام داد اما اثر گذاری کمتری دارد.
  • این روش معمولا ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت زمان می برد.
  • قبل از انجام این روش سطح پوست باید کاملا تمیز باشد.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *