مزونیدلینگ مو | آیا در ریزش مو تاثیر گذار است؟

ریزش مو از مشکلاتی است که هم برای آقایان آزار دهنده است و هم به میزان زیادی برای خانم ها ناراحت کننده است. مزونیدلینگ مو در ریزش مو کاربرد های فراوانی داشته است و تاثیر گذاری آن برای بسیاری ملموس بوده است.

مزونیدلینگ مو روشی بسیار امن و جدید می باشد. این روش ترکیبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که تاثیر گذاری آن را دو برابر می کند. اما نکته ای که در این باره وجود دارد این است که این روش برای همه مناسب نیست. منظور از مناسب نبودن میزان تاثیر آن است. قبل از این که اقدام به انجام چنین تکنیکی کنید حتما با متخصص پوست که در این زمینه دانش کافی داشته باشد مشورت کنید.

ریزش مو نارحت کننده است . اما به دنبال دلیل آن باشید. گاهی استفاده از دارو های خاص و یا کمبود ویتامین و پروتئین خاصی در بردن منجر به ریزش مو می شود. در چنین مواردی باید دارو را قطعک کرده و یا از مواد غذایی که منجر به پر پشت شدن موها می شود استفاده کرد.

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود ؟

در این روش سعی می شود تا فولیکول های مو را تقویت کنند. تقویت فولیکول های مو باعث افزایش جریان خون در ناحیه سر می شود که این کار از ریزش مو ها جلوگیری می کند.

در این روش کوکتل های مزوتراپی وارد ناحیه پوست سر می شوند و سوراخ های ریزی در سر ایجاد می شود. سپس از دارو های ویژه در ناحیه سر استفاده می شود. این سوراخ های باعث می شوند تا پروتئین ها و ویتامین های مورد نیاز به فولیکول های مو برسند. عمق سوزن ها و سرعت آن ها را پزشک معالج شما با توجه به پوست سرتان مشخص خواهد کرد.

این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار دردی نخواهد داشت . از طرفی برای رسیدن به نتیجه مطلوب این روش باید در چند جلسه به فاصله 15 الی 30 روز تکرار شود. تعداد جلسات و فواصل زمانی بین آن در هر فردی متفاوت است.

مراجعه به پزشک و معاینه و مشاوره حضوری در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. پزشک باید میزان ریزش مو و حجم مو را بررسی کند. از طرفی مهم تر از همه باید علت ریزش مو نیز مشخص شود. شاید مزونیدلیینگ مو ، روش مناسبی برای شما نباشد.

روش هایی همچون مزوتراپی و میکرونیدلینگ و پی آر پی نیز از دیگر روش های درمان ریزش مو است.

مزونیدلینگ مو

علت های ریزش مو

شما قطعا در طول روز با ریزش 50 الی 100 تار موی خود روبرو هستید. (مو های ریخته شده خود را نشمارید ! این یک عدد حدودی است) این تعداد ریزش مو برای هر فردی طبیعی می باشد. اگر با کشیدن دست داخل موهای خود با ریش تعداد زیادی از موهای خود روبرو شده اید . و یا بعد از مدتی با کاهش حجم موهای خود مواجه شدهاین ، بهتر است به دنبال علت آن باشید . از جمله علت های ریزش مو :

  • افزایش سن و سال
  • مصرف دارو های خاص
  • ژنتیک و وراثت
  • کم خونی و کمبود ویتامین های همچون ویتامین B
  • کم کاری تیروئید
  • فشار روحی و استرس
  • شیمی درمانی
  • بیماری های پوست سر
  • استفاده از وسایل آرایشی و بهداشتی نامناسب
  • استفاده از سشوار و اتو مو بیش از اندازه

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ مو

افرادی که دارای شوره سر و یا بیماری هایی پوستی در ناحیه سر هستند ، کاندید مناسبی برای انجام این روش نمی باشند. قبل از انجام آن باید این قبیل بیماری ها و مشکلات را رفع نمایند.

بعد از انجام مزونیدلینگ از اتو کردن و سشوار مو های خود بپرهیزید. همچنین سعی کنید از شامپو های ملایم استفاده کنید. پزشک در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. خانم ها از رنگ کردن و دکلره کردن موهای خود تا شش ماه بپرهیزید.

تا دو هغته در معرض نور خورشید قرار نگیرید. از فعالیت هایی که منجر به عرق کردن می شود خودداری کنید. مو های خود را دستکاری نکنید. هنگام شستن مو های خود به پوست سر خود فشار وارد نکنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *