ماسک مو خانگی برای شوره سر

شوره ی سر پس از به وجود آمدن مشکل بزرگی خواهد شد شاید در ابتدا تعدادشان کم و در دید نباشد اما بی توجهی در این زمان به آنها ممکن است موجب شود بعد ها تعداد زیادی از آنها روی سر وحتی لباس های شما دیده شوند. ماسک مو خانگی برای شوره سر وجود دارد که می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

این دانه های سفید ، کوچک و سمج ممکن است اعتماد به نفس شما را از بین ببرد چون آنها به موی شما آسیب زده و وجودشان روی سر و لباستان ظاهر آراسته ی شما را از بین می برند و شما نمیتوانید به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

شامپو های شیمیایی پاسخگو و درمانگر این مشکل نخواهند بود و نتیجه ی بسیار خوبی را به دنبال نداشته باشند. تنها تعداد کمی از شامپو ها آن هم فقط برای برخی افراد این مشکل را حل می کنند. شما در ادامه ی این مقاله می توانید با علت به وجود آمدن این معضل و چند نمونه از ماسک های خانگی که بسیار بهتر از شامپو های شیمیایی و خسته کننده هستند آشنا خواهید شد.

علت پیدایش شوره

زمانی شما شاهد شوره ی سر خواهید بود که پوست سر شما سریع تر از گذشته سلول های خود را دفع کند و بیشتر مواقع قارچی وجود دارد که آن را گسترش می دهد. علت بیشتر به وجود آمدن شوره ی سر خشکی پوست است به همین دلیل در فواصل سرما بیشتر شاهد این مشکل هستیم.

مشکلات عاطفی ، پوست چرب ، استرس ، آلرژی به محصولات ، رژیم غذایی نامتعادل ، کمبود ویتامین و تغیرات آب و هوایی برخی از عوامل رایج شوره ی سر بعد خشکی پوست هستند. لازم است بدانید که بیماری هایی چون اگزما و پسوریازیس میتوانند عامل شوره ی سر باشند.

ماسک مو خانگی برای شوره

7 تا از ماسک مو خانگی برای شوره

ماسک ضد شوره با زنجبیل

در ترکیبات این ماسک مقداری زنجبیل ، 1 قاشق عسل و 1 قاشق روغن زیتون دارد روش اماده کردن این ماسک بسیار ساده است مقداری زنجبیل را رنده کرده و به آن روغن زیتون و عسل اضافه میکنیم پس مخلوط شدن به خوبی آنها دارو را به موهای مرطوب بمالید و کلاه پلاستیکی روی سر خود قرار دهید بعد از 30 دقیقه آن را بشویید.هفته ای یک بار لازم است از این ترکیب استفاده کنید.

ماسک ماست و لیمو

مقداری ماست و لیمو را ترکیب کنید و مقداری عسل به آن اضافه کنید تا یک ماسک کاملی تهیه شود به همین راحتی ماسک ضد شوره ی شما آماده است آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی مویتان قرار دهید و بعد آن با آب ولرم بشویید تا مواد به خوبی پاک شود.

ماسک چای سبز و سرکه سفید

ترکیب چای سبز و سرکه ی سفید یک درمان طبیعی فوق العاده برای شوره ی سر است یک فنجان چای سبز ، 5 قطره روغن نعنا و یک قاشق سرکه سفید را تهیه و مخلوط کنید.موهای خود را به این ماسک آغشت کنید و بعد از گذشت 5 دقیقه بشویید سپس با شامپو مانند همیشه سر خود را بشویید.

ماسک روغن کرچک و زیتون

روغن کرچک و روغن زیتون دو روغن گیاهی عالی که به علت داشتن ویتامین و امگا 3 برای تقویت مو ها بسیار مفید اند.ماسک ضد شوره ای عالی حاصل ترکیب این دو روغن است که باید مو های خود را 15 دقیقه به آن آغشته کنید و بعد بشویید.هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک موز و روغن زیتون

برای تهیه ی ماسک ضد شوره ی دیگری به موادی چون موز ، روغن زیتون ، عسل و لیمو نیاز دارید مواد را مخلوط و در اخرین مرحله لیمو را کامل فشرده و آبش را به ماسک بیافزایید و آن را به موهایتان بمالید بعد از 30 دقیقه ماندگاری ماسک روی مو آن را بشویید بهتر است از آب ولرم برای شستن استفاده کنید.

ماسک شنبلیله

شنبلیله مواد مغذی برای تقویت مو را به همراه دارد مقداری از آن را در آب خیس کرده و بعد این که به خوبی خیس خوردن آن هار ا له کنید که حالت خمیری شکلی به وجود بیاید سپس به موهای خو بمالید و بعد 45 دقیقه سرتان را با شامپو بشویید.

ماسک شیر نارگیل

یک دوم پیمانه شیر نارگیل ، 3قاشق چایخوری و آب داغ تهیه با هم مخلوط کنید بیشتر کف سر و نوک مو ها را به ماسک آغشته کنید بعد 10 تا 15 دقیقه بشویید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *