مراقبت های بعد از اکستنشن مو

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ها وروش های جدید، داشتن موهای پرپشت و یا بلند دیگر رویای دست نیافتنی نیست. امروزه می توان با استفاده از موهای طبیعی و یا مصنوعی طراحی شده برای اضافه کردن به موهای طبیعی ، موهای خود را به میزانی که می خواهید تغییر دهید. اما نکته مهم این است که بعد از اکستنشن کردن موهایتان،  حالا که شما موهای رویایی خود را دارید، برای حفظ آن و افزایش طول عمر موهای اکستنش شده، باید با روش های مراقبت و نگهداری آن آشنا باشید و آن ها را به کار ببرید.

اکستنشن مو

نکات جهت مراقبت از موها بعد از اکستنشن مو

شما می توانید با رعایت چند نکته به سلامت موهای خود کمک کنید و همچنین در باعث افزایش سلامت و طول عمر موهای اکستنش شده خود شوید. این نکات در زیر برایتان آورده شده اند.

عدم شست و شوی مو بلافاصله بعد از اکستنشن

پس از اجرای اکستنشن بر روی موهایتان ، حداقل تا 48 ساعت موهای خود را نشویید و یا حتی ان ها را مرطوب نکنید. زیرا برای افزودن این موهای اضافی از مواد و چسب هایی استفاده می شود که شست شوی ان در روز های اولیه باعث سست شدن این مواد می گردد.

بستن موها در هنگام خواب

زمانی که بعد از یک روز طولانی با خستگی به رختخواب می روید، بهتر از برای جلوگیری از گره خوردن موها خود از یک روبان یا نوار برای بستن موهای خود  استفاده کنید. هرچه موهایتان گره کمتری داشته باشد، نیاز کمتری به شانه دارد و این باعث ریزش کمتر موهای اضافه شده تان می گردد.

شانه کردن موها

موهای اکستنشن شده مانند موهای طبیعی تان ممکن است گره بخورد و نیاز به شانه کردن دارد. این موها همچنین مانند موهای طبیعی خودتان ممکن است ریزش داشته باشد که هیچ جای نگرانی نیست. اما هرچه تعداد دفعاتی که موهایتان را شانه می کنید بیشتر باشد، احتمال آسیب به باند چسب مو و همچنین ریزش موها بیشتر می شود. بهتر است از شانه کردن موها در محل چسب مو خودداری کنید. زیرا این باعث آسیب به نوار اکستنشن و همچنن موهایی که اکستنشن بر روی آن ها سوار شده می شود.

هیچ گاه موهای مرطوب خود را شانه نکنید. این کار نه تنها برای موهای اکستنشن شده بلکه برای موهای خودتان نیز مضر است.

شستن مو ها

شما می توانید به صورت روزانه موهای خود را بشویید. اما باید بدانید که شامپو ها و نرم کننده های دارای ترکیبات سولفات چسب نوار اکستنشن را خراب می کند. بهتر است در صورت امکان حتی در صورت نداشتن موی اکستنشن شده از این شوینده ها استفاده نکنید. این مواد برای موهای طبیعی شما نیز مضر هستند.

برای مراقبت بهتر از موهای اضافه شده، بهتر است از کالاهایی که سالن به شما پیشنها داده و یا از همان سالن تهیه کرده اید استفاده کنید. همچنین باید بدانید که نرم کننده را نباید تا پوست سر استفاده کنید. این ماده فقط برای ساقه مو می باشد.

خشک کردن موها

شاید شما هم جزو افرادی باشید که عادت دارید قبل از خواب حمام بروید. تا اینجا مشکلی نیست، اما با موهای خیس به رختخواب نروید. چرا که خاصیت ارتجاعی موهای طبیعی و اکستنشن شما می توانند با منبسط  منقبض شدن، باعث آسیب به موهای شما شود. پس از این به بعد قبل از خواب حتما مراحل خشک کردن موهای تان را طی کنید.

استفاده از سشوار و اتوی مو

بعد از حمام وقت خشک کردن موها است. اگر از سشوار استفاده می کنید، حتما سعی کنید از قبل با استفاده از یک حوله نخی یک مقدار از آب موهای خود را بگیرید. هیچ گاه سشوار داغ را مستقیما روی موها خود نگیرید تا سریع موهایتان را خشک کنید. سعی کنید از سشوار با دمای ملایم استفاده کنید و یا حداقل دستگاه با دمای زیاد را به محل باند وچسب اکستنشن نزدیک نکنید.

حتما از مواد و اسپری محافظ حرارت برای حفظ سلامتی، طول عمر، درخشش و رنگ موهایتان استفاده کنید. حتی اگر چندبار در روز از سشوار یا اتوی مو استفاده می کنید، باید هربار از مواد  محافظتی در برابر حرارت نیز استفاده نمایید.

استفاده از روغن مو

موهای اکستنش  شده مانند موهای طبیعی از روغن پوست سر بهره نمی برد، و رطوبت معمول موهای طبیعی تان را ندارند. برای همین استفاده روزانه از روغن های مو در نگهداری موهای اضافه شده بسیار کمک کننده است. به میزان یک نخود هر شب یا روزی دو بار از روغن های توصیه شده برای ماساژ موهای خود استفاده کنید.

عدم استفاده بیش از حد از مواد کلر

تغییر رنگ مداوم و دکلره کردن های زیاد ، همانطور که به موهای طبیعی شما آیب می زند، به موهای اکستنشن شما نیز آسیب وارد می کند. این کار ممکن است به گاهی باعث تغییر رنگ و آسیب اکستنشن های شما نیز گردد.

ترمیم به موقع

بر اساس نوع و جنس موی استفاده شده، هر کدام از این مواد دارای دوره ترمیم و روش های ترمیم خود هستند. این موضوع را زمانی که به مرکز اکستنشن می روید، متخصص این کار برایتان توضیح می دهد. در هر بار مراجعه به مرکز، با توجه به زمان استاندارد تعیین شده، قرار ترمیم بعدی خود را از قبل تنظیم کرده و وقت بگیرید. این کار به ترمیم به موقع و افزایش طول عمر موهای اضافه شده شما کمک می کند.

عدم رعایت برنامه های ترمیم و نگهداری باعث کاهش طول عمر مفید و سلامت موهای خودتان و موهای اضافه شده تان می گردد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *