بررسی روش های تاثیرگذار جوانسازی پلک و چشم

قبل از اطلاع درباره روش های جوانسازی پلک و چشم باید بدانید که در این روز های کرونایی توجه به چشم ها از همیشه بیشتر شده و همه ما این روزها نگاه دقیق تری به چشمان خود می اندازیم. در تماس های ویدیویی، کنفرانس های ویدئویی ویا در ملاقات های عمومی هنگامی که ماسک  زده اید، اولین چیزی که فرد به آن توجه می کند چشم ها هستند.

کم کم متوجه می شوید تغییراتی که در پلک ها و پوست اطراف چشم  با افزایش سن و یا سایرعلائم  اتفاق می افتد باعث می شود فرد خسته و غمگین به نظر برسند. بسیاری از این نگرانی ها که بیماران مشخص می کنند مربوط به پیری ، ژنتیک یا محیط زندگی هستند و به طور کلی قابل درمان هستند.

یک متخصص متبحر می تواند به شما کمک کند تا علت دقیق آن را تعیین کنید و بهترین گزینه را برای جوانسازی پلک به شما توصیه کند. در این مقاله از مجله زیبا بمان قصد داریم تا روش های جوانسازی پلک ها و چشم ها را بررسی کنیم.

جوانسازی پلک

چه عواملی باعث ایجاد پلک ها و چشم های خسته می شود؟

با گذشت زمان ، پوست می تواند خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و شروع به آویزان شدن کند و باعث آویزان شدن پلک های فوقانی شود. در موارد شدید ، پلک ها از روی مژه ها آویزان می شوند و قسمت بالایی مردمک را مسدود می کنند و باعث کاهش بینایی می شود . با نازک شدن پوست ، چربی ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و باعث می شود پلک های بالایی افتاده و پلک های پایین  نیز پف کرده به نظر برسند.

در حالی که می توانیم تا حدودی در معرض آفتاب قرار گرفتن و کاهش وزن را کنترل کنیم، اما نمی توانیم ژنتیک را کنترل کنیم. اما گزینه های موثری وجود دارد که می تواند اطراف چشم  را بهبود ببخشید ، از فیلر ها گرفته تا لیزر درمانی تا جراحی که به بررسی هر یک می پردازیم.

پس از تعیین اینکه مشکل دقیق چیست و علت آن چیست ، می توانیم تعیین کنیم که چگونه بهترین راه حل را انتخاب کنیم. گزینه ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تزریق سم بوتولینوم و فیلرها

سم بوتولینوم مانند بوتاکس یا دیسپورت یک روش غیر جراحی برای لیفت ابروها و چشم ها است و ظاهری شاداب و جوان ایجاد می کند. بوتاکس و دیسپورت ، از طریق عملکرد خود روی عضله زیرین ، پوست افتاده یا چروکیده را صاف و نرم می کند. در برخی از بیماران ظاهر “عصبانی” یا “خسته” را برطرف می کند.

فیلر ها یا پرکننده ها همچنین می توانند با جایگزینی چربی از دست رفته ، گودی زیر چشم را برطرف کنند. گاهی این گودی ها باعث ایجاد سیاهی در زیر چشم می شدند که با تزریق این فیلرها تا حدی برطرف می شود.

درمان سم بوتولینوم و فیلرها حدود 15 دقیقه به طول می انجامد و در مطب با استفاده از بی حس کننده موضعی انجام می شود. این روشهای درمانی درد زیادی ندارند و اندک درد آن نیز قابل تحمل است . شما می توانید بلافاصله به محل کار و فعالیت های عادی خود برگردید و باید ظرف چند روز ظاهر بهتری پیدا می کنید.

بیشتر بخوانید : بوتاکس ابرو

لیزر درمانی

در لیزر درمانی از یک پرتوی باریک از نور با شدت بالا برای درمان مسائل جزئی پوست برای بهبود ظاهر استفاده می شود. لیزرها ممکن است بتوانند لایه های نازک پوست اضافی را از روی پلک ها برداشته و رنگدانه هایی را که باعث ایجاد لکه های تیره روی پلک یا زیر آن شده اند ، روشن یا از بین ببرند.

روش های لیزری ممکن است برای بهبودی کامل ، بسته به نوع و شدت درمان ها ، به یک تا دو هفته تا دو ماه زمان نیاز داشته باشد. از طرفی ممکن است برای درمان کامل نیاز به چند جلسه درمانی باشد. این مورد در هر فردی متفاوت است.

یکی از روش های محبوب برای برطرف کردن پف اطراف چشم، پلاسما جت است. در این روش با لیزرهای مخصوصی، اقدام به سوزاندن پوست می کننند. این روش جدید در ناحیه پلک تاثیر زیادی دارد. اما به دلیل جدید بودن آن هنوز عوارض بلندمدت آن مشخص نیست. از طرفی در برخی موارد مشاهده شده است که جای سوختگی برطرف نمی شود. البته عمده این موارد به دلیل استفاده از دستگاه های نامرغوب بوده است.

بیشتر بخوانید : پلاسماجت پلک
جوانسازی پلک با بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است که باعث جوان سازی پلک های بالا و پایین می شود. برشهای کوچکی را در چین و چروک پلک فوقانی و یا در امتداد خط مژه پلک پایین ایجاد می کنند. سپس ، پوست و چربی اضافی را برداشته وعضله زیرین را محکم می کنند تا ظاهر جوان و درخشان چشم بازیابی شود.

جراحی پلک تحت بی حسی موضعی انجام می شود ، علت آن این است که بیمار باید با جراح همکاری کند و در حین جراحی پلک های خود را باز و بسته کند تا میزان دقیقی از برداشت پوست و چربی مشخص شود. این روش یک تا دو ساعت طول می کشد و شما می توانید همان روز به خانه بروید. بیشتر بیماران می توانند طی یک یا دو هفته به کار و فعالیتهای منظم خود بازگردند و نتایج تقریباً 10 سال به طول می انجامد.

لیفت ابرو

همچنین می توانید لیفت ابرو را همزمان با بلفاروپلاستی انجام دهید. این کار معمولاً با استفاده از یک برش کوچک در خط مو انجام می شود.البته روش های غیر جراحی برای لیفت ابرو نیز وجود دارد اما این  روش ها معمولا موقتی هستند و ماندگاری کمی نیز دارند.

مشکلات پلک معمولاً فقط در ظاهر شما تأثیر می گذارد. اما در بعضی موارد ، افتادگی یا پف می تواند در بینایی اختلال ایجاد کند یا باعث سوزش چشم شود. 

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.