بوتاکس دیسپورت چیست ؟ قیمت + ماندگاری+ روش درمان

خانم ها همیشه به دنبال راهی برای زیبایی و جوان ماندن هستند و این مسئله برای آنها یک دغدغه بوده است. پوست شما به طور طبیعی پس از عبور از سن میان سالی معمولا شروع به ایجاد چین و چروک و خطوط در نواحی مختلف صورت می کند که تاثیر بسیاری در پیر تر نشان دادن چهره فرد به مخاطبان خود دارد و سن شخص می تواند برای مدت چندین سال پیر تر از سن واقعی خود نشان دهد که این عامل برای بسیاری از افراد ناخوش آیند و آزار دهنده خواهد بود.یکی از روش های جوانسازی پوست بوتاکس است.اما یکی از موفق ترین و محبوب ترین داروهای تزریق بوتاکس دیسپورت است، که قصد داریم،در این مقاله با هم آن را بررسی کنیم.

بوتاکس دیسپورت

بوتاکس دیسپورت چیست؟

از جمله بزرگ ترین شرکت هایی که در زمینه تولید داروی بوتاکس فعالیت دارد و در دنیا نیز به همین دلیل بسیار معروف و محبوب شده است، دیسپورت می باشد. دیسپورت یکی از موفق ترین و محبوب ترین داروی های تزریق بوتاکس می باشد که ساخت انگلیس بوده و از جمله بوتاکس های موجود در ایران نیز می باشد و اغلب پزشکان نیز معمولا سعی می کنند از این برند برای تزریق بوتاکس استفاده کنند.

این برند و تفاوت های قابل توجهی با بوتاکسی که توسط شرکت آمریکایی آلرگان تولید می شود، دارد.  ماده اصلی دیسپورت مثل بوتاکس سم باکتری کلستریدیم بوتولینوم نوع A می باشد . ویال های دیسپورت به شکل پودر تولید می شوند و بر خلاف بوتاکس که در حرارت زیر صفر نگهداری می شوند می بایست در درجه حرارت ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد  نگهداری و  جا به جا شوند.  ویال های دیسپورت به شکل ۳۰۰ و ۵۰۰ واحدی موجود می باشند در حالیکه بو تاکس به شکل ۵۰ و ۱۰۰ واحدی می باشند. تهیه این ویال از مراکز معتبر برای رعایت زنجیره سرما و جلوگیری از تخریب ملکول های حساس آن ضروری است. از آنجا که در تهیه دیسپورت از لاکتوز استفاده می شود افرادی که آلرژی به شیر دارند نباید از این محصول استفاده کنند. تکنیک تزریق در بوتاکس و دیسپورت شبیه هم می باشد با این تفاوت که نسبت تزریق آن دو و نیم تا  سه برابر بوتاکس می باشد. بعبارت دیگر اگر در یک نقطه احتیاج به تزریق ۵ واحد بوتاکس وجود داشته باشد معادل دیسپورت برای تزریق در این نقطه ۱۲٫۵ تا  ۱۵ واحد می باشد .

قیمت بوتاکس دیسپورت

قیمت دیسپورت به ازاء هر واحد حدود یک سوم بوتاکس شرکت آلرگان می باشد ولی از آنجا که مصرف دیسپورت سه برابر بیشتر از بوتاکس آلرگان می باشد قیمت تمام شده بوتاکس آلرگان و دیسپورت تقریبا برابر می باشد. بوتاکس یک برند دیگر از سم بوتولینوم است. بوتاکس در سال ۲۰۰۲ مورد تایید قرار گرفته در حالی که دیسپورت در سال ۲۰۰۹ تایید شده است. هر دو تحت آزمایش‌های بالینی گسترده قرار گرفته‌اند و از اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ استفاده شده‌اند. با اینکه این محصولات بسیار شبیه به هم هستند، اما چند تفاوت دارند:

سرعت شروع: دیسپورت سریع‌تر عمل می‌کند. بوتاکس بعد از حدود ۳ تا ۵ روز شروع به کار می‌کند در حالی که دیسپورت بعد از ۱ تا ۲ روز عمل خواهد کرد.

کارایی: در بسیاری از بیماران بوتاکس برای شیارهای بین ابروها موثرتر است، در حالی که دیسپورت برای خطوط دور چشم تاثیر بهتری دارد. برای پیشانی هر دو دارای کارایی یکسانی هستند. تفاوت دیگر بین بوتاکس و دیسپورت در زمان شروع اثر آن ها می باشد. بطور معمول زمان  تاثیر بوتاکس ۴۸ ساعت بعد از تزریق می باشد و بعد از دو هفته به حداکثر می رسد در حالیکه شروع اثر دیسپورت ۲۴ ساعت بعد از تزریق شروع شده و بعد از دو هفته به حداکثر می رسد. بعبارت دیگر شروع تاثیر دیسپورت سریع تر ازBotox است  و ماندگاری آن از بوتاکس بیشتر است و آخرین تفاوت در میزان درد  حین تزریق و بعد از آن است که در تزریق دیسپورت بسیار کمتر از Botox احساس می شود و قابل تحمل تر می باشد.

دوز: واحدهای دوز این دو محصول کاملاً متفاوت هستند. برای مثال ۲۵ واحد بوتاکس معادل تقریباً ۶۵ واحد دیسپورت می‌باشد.

تزریق سم بوتولینوم را در یک زمان از چند پزشک دریافت نکنید. اگر محل دریافت تزریق خود را تغییر می‌دهید، به پزشک جدید بگویید که چه مدت از زمان آخرین تزریق سم بوتولینوم گذشته است.

موارد استفاده : دیسپورت که یک مهار کننده‌ی انتشار استیل کولین و یک عامل مسدود کننده‌ی عصبی عضلانی است برای موارد زیر استفاده می‌شود:

بهبود موقت در ظاهر خطوط متوسط تا شدید میان ابرو که مرتبط با فعالیت ماهیچه هرمی بینی و ماهیچه‌ی چین دهنده در بیماران بزرگسال کمتر از ۶۵ سال می‌باشد. همچنین در نواحی مانند خطوط پیشانی، خطوط ریز دور لب، چین و چروک دور چشم و حتی خطوط گردن نیز موثر است.

کمک به درمان بزرگسالان در مبتلایان به دیستونی گردنی

درمان اسپاسم‌های (سفتی) عضلانی در اندام فوقانی (آرنج، مچ و انگشتان دست) یا اندام تحتانی (مچ و انگشتان پا)

دیسپورت همچنین ممکن است برای درمان سردردهای میگرنی، تعریق بیش از حد، کمر درد یا فک درد مزمن، و اسپاسم‌های عضلانی نیز مفید باشد. علاوه بر این، می‌توان از دیسپورت برای انجام لیفت ابرو بدون عمل جراحی استفاده کرد.

ماندگاری بوتاکس دیسپورت چقدر است؟

معمولا پس از گذشت 3 الی 4 روز از تزریق بوتاکس تاثیرات آن به مرور برای فرد بیمار قابل مشاهده خواهد بود و می تواند تاثیرات نهایی آن را رویت کند.

اما به طور کلی مدت زمان باقی ماندن آثار و نتایج حاصل از تزریق فیلر بین 3 الی 4 ماه می باشد که با توجه به عوامل موثر در ماندگاری تزریق بوتاکس در بین افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

پس از گذشت این مدت زمان نیز شخص می تواند دوباره با مراجعه به نزد پزشک متخصص خود تزریق بوتاکس را تکرار کند و از تاثیرات مثبت آن بهره مند شود.

اثر تزریق بوتاکس کم کم از بین می رود و چروک ها دو مرتبه ظاهر می شوند. لذا برای اینکه بتوان نتیجه خوبی برای کاهش خط اخم و چروک های پیشانی و اطراف چشم حاصل شود لازم است تزریق بوتاکس حداقل سالی دو بار انجام شود.

برای شروع درمان، در ابتدا پزشک متخصص محل مورد نظر برای درمان را تمیز کرده و سپس تزریق توسط سوزن های کوچکی انجام می شود. درد حاصل از تزریق بوتاکس بسیار کم بوده اما پزشک بی حسی موضعی نیز اعمال می نماید.

روش درمان با بوتاکس دیسپورت

روش درمان با بوتاکس دیسپورت

در ابتدا باید آمادگی های لازم را برای انجام این تزریق توسط افراد به وجود بیاید. زمانی که افراد برای انجام عملی در هر زمینه ای اقدام می کنند باید از قبل با پزشک در خصوص آمادگی ها و همچنین مراقبت هایی که برای آماده شدن نیاز می باشند گفت و گو ها و مشورت هایی را به جای آورند تا بتوانند انجام تزریق بوتاکس را به صورت کاملا مناسب آغاز کرده و آن را به پایان برسانند.

قبل از اینکه متخصص تایید کند که کاندید خوبی برای تزریق بوتاکس dysport هستید یا خیر، سابقه پزشکی شما به طور دقیق چک می شود. متخصص به شما می گوید که قبل از تزریق دیسپورت باید از مصرف داروها و مکمل ها هم خودداری کنید.

قبل از تزریق دیسپورت

قبل از تزریق دیسپورت، نباید داروهای زیر را مصرف کنید:

داروهای آلرژی و حساسیت زا، داروهایی که افراد به دلایل مختلف از جمله برای مقابله با یک بیماری خاص مصرف می کنند ممکن است با مواد تشکیل دهنده ی بوتاکس ناسازگار بوده و موجب به وجود آمدن مشکلات و عوارضی برای آن ها شوند. افراد بهتر است برای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه مشکل قبل از انجام تزریق بوتاکس مراتب را سریعا به پزشک گزارش دهند.

داروهای رقیق کننده خون

داروهای سرما خوردگی، افراد زمانی که دچار بیماری های جزئی از جمله سرماخوردگی می شوند بهتر است کمی حوصله و صبر به خرج دهند تا زمانی که این مشکل برای آن ها بر طرف شود. افراد به دلیل این که در این زمان از داروهای سرماخوردگی مانند قرص و یا آمپول استفاده می کنند بهتر است از انجام این درمان در زمان سرماخوردگی خودداری نمایند.

داروهایی که اثرات استیل کولین را می تواند خنثی کند

داروهای خواب آور

خلاصه

تزریق بوتاکس dysport در کلینیک و توسط متخصصی با تجربه انجام می شود. در طول فرآیند تزریق بوتاکس، ممکن است متخصص دیسپورت را در 3 نقطه متفاوت و در اطراف پیشانی و ابروها تزریق می کند. برای جلوگیری از درد، متخصص از بی حسی موضعی استفاده می کند.

تزریق بوتاکس دیسپورت فقط چند دقیقه طول می کشد و فقط مراحل آمادگی بیمار برای تزریق کمی طول می کشد. اگر بعد از تزریق دیسپورت عارضه خاصی در صورتتان مشاهده نشد، می توانید کلینیک را ترک کنید.

افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند برای از بین بردن مشکل خود زمان زیادی را صرف انجام دادن روش مورد نظر خود کنند می توانند از این روش یعنی تزریق بوتاکس دیسپورت استفاده کنند.

انجام این تزریق زمان زیادی را از افراد نخواهد گرفت و همچنین دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدتی را برای افراد به همراه خواهد داشت. پس از آن افراد می توانند به جامعه بازگشته و کارهای روزمره ی خود را انجام دهند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *