ورزش برای گونه دار شدن صورت

ورزش برای گونه دار شدن

داشتن گونه های برجسته می‌تواند یکی از ملاک های زیبایی صورت شما باشد. بهتر است به جای انجام کارهای خطرآفرین برای برجسته کردن گونه های خود از ورزش برای گونه دار شدن صورت استفاده کنید. شما می‌توانید به راحتی با انجام چند تمرین ورزشی گونه های خود را بدون داشتن عوارض جانبی برجسته کنید. روش های مانند جراحی های پلاستیک، تزریق بوتاکس ، تزریق چربی یا تزریق ژل برای برجسته سازی گونه علاوه بر اینکه هزینه بر هستند و به صورت دائمی نیست، ممکن است عوارض جانبی جبران ناپذیری نیز داشته باشد. پس بهتر است شما اول روش های طبیعی را امتحان کنید. بعد از چند هفته ورزش برای گونه دار شدن صورت شما با تکرار این تمرینات می‌توانید به نتایج عالی برسید. بعد از انجام تمرینات برای جلوگیری از کشیده شدن پوست و چین و چروک باید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. همچنین باید حرکات را به آرامی و با ملایمت انجام دهید چرا که کشش شدید پوست ممکن است نتیجه عکس داشته باشد و باعث افتادگی و ایجاد چین و چروک زودرس شود.

ورزش برجسته سازی گونه

شما می‌توانید این کار را بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید. روش کار به این صورت است که ابتدا دهان خود را تا حداکثر مقدار باید باز کنید. سپس سر خود را به سمت عقب خم کرده و سپس دهان خود را ببندید. در حین انجام این حرکت شما ممکن است کششی را در گردن خود احساس کنید بعد از بستن دهان خود سر خود را به حالت عادی برگردانید. شما می‌توانید این کار را چندین بار (حداکثر 20 دفعه) انجام دهید تا بعد از چند هفته نتیجه آن را مشاهده کنید.

انجام حرکت ماهی با دهان

این حرکت به این صورت است که باید گونه ها و لپ های خود را به گونه ای باد کنید تا دهانتان مانند ماهی جمع شود.

چهره ماهی

چهره ماهی

لب های خود را به داخل دهان کشیده و محکم به آن چسبیده و سعی کنید در آن حالت لبخند بزنید، سپس به مدت ثانیه شکل ماهی خود را حفظ کرده و برای داشتن برجسته سازی گونه ها می‌توانید این کار را 3 بار در روز تکرار کنید.

باد کردن به گونه ها

باد کردن به گونه ها

شما باید دهان خود را پر از هوا کنید سپس این هوا را در گونه های خود جابجا کنید.(از یک طرف صورت به طرف دیگر آن) این کار را تا زمانی انجام دهید که نفس کم بیاورید.

لبخند عریض بزنید

این لبخند باید به طوری باشد که به این اصطلاح را بشود برایتان به کار برد (نیشش تا بناگوش باز شده). چشمانتان باید تا حداکثر مقدار ممکن باز شود.  ثانیه در این حالت بمانید و این کار را حداکثر ده بار در روز انجام دهید.

فرم ماهی و باد کردن گونه ها

گونه خود را به سمت داخل کشیده و صورت خود را به فرم ماهی درآورده یکی از گونه های خود را باد کرده و سپس هوای داخل گونه را به سمت دیگر هدایت کنید. 5 ثانیه در این حالت بمانید.

عروسک خیمه شب بازی

عروسک خیمه شب بازی

انگشتانتان را در محلی که گونه هایتان زمان خندیدن بالا می‌رود قرار داده و لبخند زده، شما می‌توانید انگشت های خود را به سمت بالا فشار داده و در زمان انجام دادن این کار شما فشار را بر روی عضلات صورت خود حس می‌کنید. 30 ثانیه در این حالت بمانید.

فرم زنبور عسل

لب های خود را بسته و از طریق بینی نفس بکشید فک خود را به بالا و پایین حرکت داده به طوری که دهانتان باز نشود.

حرکات یوگا برای برجسته سازی صورت

به این ورزش یوگای صورت نیز می‌گویند که ورزشی برای ماهیچه های صورت و جوانسازی به شمار می‌رود. افرادی که برای 8 هفته به مدت 30 دقیقه این ورزش را انجام دادند تاثیر آن را مشاهده کرده و پوست نرم تر و جوان تر داشتند.

این روش به این صورت است که:

ابتدا لب هایتان را غنچه کرده و همزمان با انگشتانتان گونه های خود را بکشید و لبخند بزنید. سپس انگشتان خود را کنار لب ها قرار دهید و تا بالای گونه ها بکشید. این حالت را 20 ثانیه نگه دارید.

زمانی که دهانتان بسته است گونه های خود را از هوا پر کرده و تقریبا 45 ثانیه در این حالت بمانید و سپس هوا را به بیرون هدایت کنید.

لب های خود را به شکل O در آورده و سپس انگشتان خود را در بالای گونه قرار داده و به آرامی به سمت پایین بکشید و این کار را می‌توانید تا 30 ثانیه انجام دهید.

دهان خود را محکم ببندید و لبخند پهنی بزنید و این حالت را به مدت 10 ثانیه حفظ کنید.

در حالی که به صورت صاف نشسته اید با لب های بسته و صورت رو به جلو لب های خود را غنچه کرده و به حالت عادی برگردانید. می‌توانید از انگشتان خود نیز استفاده کنید تا از به کارگیری عضلات صورت خود مطمئن شوید.

کلام آخر

برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی این ورزش ها شما می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

ورزش کنید زیرا این کار موجب تقویت ماهیچه ها در تمام بدن شما می‌شود و باعث بهبود سلامت عمومی شما و جوانسازی پوست شما می‌شود. در کنار ورزش کردن شما باید غذاهای سالم مصرف کنید. میوه ها و سبزیجات و غیره می‌تواند موجب سلامت بدن و پوست شما شود. نوشیدن روزانه 8 لیوان آب نیز به این کار بسیار کمک می‌کند.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *