امواج الکترومغناطیس در بارداری چه خطراتی در پی دارد؟

قرار گرفتن خانم های باردار در معرض امواج الکترومغناطیسی در طولانی مدت می تواند اثرات منفی بر روی جنین بگذارد. امواج الکترومغناطیس تنها به موبایل و وای فای محدود نمی شوند؛ بلکه بسیاری از وسایل زندگی از خود، امواج الکترومغاطیس تابش می کنند.
یکی از مهم ترین اندام های جنین که شکل گیری آن در سه ماهه اول بارداری رخ می دهد ، مغز جنین است. حتی در هنگام تولد نیز هنوز جمجمه نوزاد کاملا سفت نشده و امکان آسیب به غشاهای سلولی آن وجود دارد.
اگر مادر در دوران بارداری، به ویژه در ماه های اول در معرض امواج قرار گیرد، این امواج به بافت رحم مادر نفوذ می کنند و می توانند سبب اختلال در رشد مغزی جنین شوند.
آسیب مغزی جنین می تواند مشکلاتی چون، بیماری اوتیسم، عقب ماندگی ذهنی و سایر ناهنجاری ها را در او ایجاد کند. بیش فعالی یکی دیگر از اثرات مخرب ناشی از امواج الکترومغناطیس بر جنین می باشد.

بارداری

امواج الکترومغناطیس ریسک چه خطراتی را در زنان باردار افزایش می دهند؟

مادران باردار موظف هستند برای حفظ سلامت خود و کودک شان در تمامی دوران حاملگی با پرداختن به هر کاری ایمن ترین راهکار را انتخاب نمایند.
عموما توصیه می شود زنان باردار در معرض امواج الکترومغناطیس قرار نگیرند؛ زیرا طبق تحقیقات انجام شده، امواج الکترومغناطیس می توانند برای جنین خطرناک باشند و ریسک بروز ناهنجاری و بیماری را بالا ببرند.
از جمله عوارضی که از این نوع امواج ممکن است نمود پیدا کنند عبارتند از :

 1. بروز چاقی مفرط در کودک بعد از به دنیا آمدن
 2. احتمال دچار شدن به سرطان خون در کودک بالا می رود.
 3. همچنین امکان دارد نوزاد به آسم مبتلا شود.
 4. در برخی موارد قرارگیری مادر در معرض امواج ممکن است منجر به سقط جنین شود.

آیا استفاده از اینترنت موبایل برای جنین مضر است؟

در مورد اینکه استفاده از تلفن همراه و وای فای چه مضراتی برای بارداری و جنین دارد نمی ‌توان با قطعیت حرف زد، اما از آنجایی که این دوران، دوران بسیار مهم و حساسی است،‌ لازم است جوانب احتیاط را رعایت کنید و کاری نکنید که جنین و خودتان در معرض خطرات احتمالی قرار بگیرد.

همان طور که ذکر شد هیچ دلیلی اثبات شده ای که بگوییم حتما موبایل، مایکروفر یا اینترنت وای فای و… برای جنین مضر است، وجود ندارد ولی از طرفی احتیاط شرط عقل است.
بهتر است زیاد از این گونه وسایل در طی بارداری استفاده نکنید. مخصوصا شب ها هنگام خواب اینترنت موبایل را قطع کرده و آن را در اتاقتان و درست کنار دستتان نگذارید.
البته در حد معمول می توانید از گوشی تلفن همراهتان استفاده کنید ولی مدام گوشی موبایل همراهتان نباشد و وقت هایی که از اینترنت استفاده ندارید آن را خاموش کنید.

امواج مغناطیسی و بارداری

چگونه می توان خطرات ناشی از امواج در بارداری را کاهش داد؟

با رعایت نکات زیر می توانید از جنین در برابر امواج محافظت نمایید :

 • زمانی که از اینترنت استفاده نمی کنید، وای فای خود را خاموش کنید.
 • به جای استفاده از تلفن های بی سیم، از تلفن های رومیزی ساده استفاده کنید.
 • از قرار دادن موبایل، تبلت و لپ تاپ در نزدیکی بدن خود اجتناب کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض امواج الکترو مغناطیسی و کابل های فشار قوی، پرهیز کنید.
 • در هنگام استراحت، موبایل خود را حداقل ۳ متر دورتر از محل استراحت خود قرار دهید.
 • مدت زمان مکالمه تان را کاهش دهید.
 • از هدست استفاده کنید.

برای اینکه امواج تلفن همراه هنگامی که آن را روی گوش تان قرار داده اید مغز شما را نشانه نروند، باید آن را از سرتان دور کنید.

می توانید برای کاهش اثر امواج بر جنین در دوران بارداری، ازشکم بندهای بارداری ضد امواج، استفاده کنید. خواص شکم بند ضد امواج بارداری به گونه ای است که جنین را از خطر امواج به طور کامل در امان نگه می دارد.

مزایای استفاده از شکم بند بارداری ضد امواج چیست؟

 • حفاظت بالا از جنین در برابر جذب امواج : طبق تحقیقات انجام شده با استفاده از شکم بند ضد اشعه، می توان تا ۹۹ درصد از جنین در برابر امواج خطرناک محافظت کرد.
 • جذب شوک: شکم بند بارداری ضد امواج می تواند از جنین در برابر ضربات ناگهانی به شکم، محافظت کرده و اثرات آن را کاهش دهد.
 • تقویت آرامش ذهن مادر: در کنار تمام مراقبت های دوران بارداری، مراقبت از ذهن و روان مادر نباید فراموش شود. استفاده از شکم بند بارداری ضد امواج منجر به کاهش نگرانی های مادر در رابطه سلامت کودک شده و بدین ترتیب او احساس آرامش بیشتری خواهد داشت.
 • کمک به گردش خون
 • سبک و راحت
شکم بند ضد امواج بارداری

برای خرید شکم بند بارداری ضد امواج با متخصصان دکترمهندس در ارتباط باشید.

چرا باید از شکم بند بارداری ضد امواج استفاده کرد؟

طبیعتا همه مادران دوست دارند فرزندشان در نهایت صحت و سلامت متولد شود و بدین ترتیب هر گونه مراقبتی را انجام می دهند. با توجه به شرایط کنونی و زندگی افراد در عصر حاضر، امکان اینکه مادر کاملا از قرارگیری در برابر امواج مغناطیسی دور بماند خیلی کم است.
با توجه به این مسئله که امروزه بسیاری از کارها با موبایل و اینترنت به انجام می رسند، تقریبا در هر مکانی احتمال برخورد با امواج الکترومغناطیس وجود دارد. از طرفی این امواج قابل رویت نیستند و ممکن است مادر بدون آن که بداند در محلی قرار گیرد که چنین فرکانس هایی ساطع می شوند.

بنابراین مطمئن ترین راه این است که از شکم بند ضد امواج بارداری استفاده کنند.
شکم بند ضد امواج بارداری باعث می شوند که مادر و جنین از هر گونه خطری که به فرکانس های الکترومغناطیسی مربوط می شوند، در امان باشند.
این شکم بند ها دارای خاصیت ضد الکتریسیته، ضد بو و ضد میکروب نیز می باشند.

برای اطلاع از اینکه شکم بند بارداری چه فوایدی برای خانم های باردار دارد، مقاله فواید استفاده از شکم بند بارداری را در سایت دکترمهندس مطالعه کنید.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *