آیا لیزر موهای زائد برای صورت عوارض دارد؟

لیزر مو های زائد روشی است محبوب برای از بین بردن موهای زائد بدن که در بین خانم ها و آقایان نیز رواج دارد. گروهی از خانم ها به دنبال برطرف کردن مو های زائد صورت خود هستند اما ، عوارض و مشکلاتی که ممکن است بعد از آن برای فرد به وجود آید  ، باعث ایجاد نگرانی هایی شده است. به همین منظور قصد داریم تا در این مقاله به دنبال  پاسخ به سوال  ” آیا لیزر موهای زائد برای صورت عوارض دارد ؟” باشیم

پاسخ این سوال مثبت است. طبیعی است که هر روشی که برای از بین بردن مو های زائد استفاده می شود  ،می تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد . اما فراموش نکنید که ایجاد این عوارض به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهمترین آن ها نوع پوست شما می باشد . به همین دلیل مشاوره قبل ازانجام لیزر با متخصص پوست اهمیت بالایی دارد.

عامل دیگری که در این عوارض نقش مهمی دارند ، دستگاه های لیزر موهای زائد هستند که کیفیت و اصالت آن ها بسیار اهمیت دارد. نگکفته نماند برخی از این عوارض موقتی هستند و به مرور از بین خواهند رفت و برخی می توانند مشکل ساز باشند.

عوارض لیزر مو های زائد صورت

عوارض لیزر مو های زائد پوست

همانطور که گفته شد عوارض جانبی جزئی و موقت ی هستند. اما در صورتی که آن ها تداوم داشته باشند و بعد از مدت حداقل یک هفته کاهش پیدا نکردند ، باید با متخصص پوست خود مشورت کند. از جمله این عوارض می توان به مواد زیر اشاره کرد :

قرمزی و سوزش پوست

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این امر واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش در مناطق آسیب دیده را تجربه می کنند. ممکن است پوست دچار لک نیز شود ، و حتی ممکن است کمی متورم شود. این علائم معمولاً کوتاه مدت است. معمولاً در طی چند ساعت از درمان ، کاهش یابد. برای کاهش سریع تر این تورم ها می توان از کمپرس آب یخ استفاده کرد.

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن پوست را در ناحیه لیزر شده تجربه کنند. این پوسته ها  می توانند در ادامه باعث ایجاد زخم شوند. بهتر است از کرم های مرطوب کننده با نظر پزشک استفاده نمایید.

سوختگی و تاول

یکی از عوارض نادر ولی مهم این نوع روش ایجاد سوختگی و تاول در ناحیه صورت می باشد. این مشکلات می توانند باعث کاهش اعتماد به نفس و سایر مشکلات شود. با این وجود ، هنگامی که یک پزشک واجد شرایط این روند را انجام می دهد ، سوختگی و تاول بسیار نادر است.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

هیچ مطالعه ای در مورد تأثیر لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام نشده است. متخصصان برای افرادی که باردار هستند این روش را توصیه نمی کنند. این امر به این دلیل است که دانشمندان هیچ مطالعه انسانی در مورد اثبات ایمنی لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام نداده اند. پس برای ایجاد هر نوع عارضه ای بهتر است در این دوران لیزر انجام نشود.

لیزر و سرطان !

این شایعه که لیزرموهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود بی اساس است. لیزرها به طور خاص طراحی شده اند تا از طریق سلول های پوست عبور کرده و فقط فولیکول های مو را در اعماق پوست هدف قرار دهند. لیزرهای مورد استفاده دراین روش مقدار کمی اشعه ایجاد می کنند. با این حال تصور نمی شود این پرتودرمانی مضر باشد ، و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر درمانی با موهای زائد باعث سرطان پوست می شود وجود ندارد.

در صورت مشاهده علائم عفونت پوستی به پزشک مراجعه نمایید

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *