تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست ؟

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

برای که بدانید تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چیست باید به تعاریف و کاربرد های هر یک مراجعه نمایید . قبل از شرح هر یک از این روش های جوانسازی پوست نکته ای را باید بدانید. مزونیدلینگ نسخه پیشرفته تر از میکرونیدلینگ محسوب می شود . زیرا ترکیب مزوتراپی و میکرو نیدلینگ است.

هر یک از این روش ها به تنهایی کاربرد های فراوانی دارند . اما عمده آن ها در موارد مشابه کاربرد دارند. در واقع این مشکل فرد است که مشخص می کند کدام یک از روش ها مناسب تر است و می تواند تاثیر گذاری بیشتری در به  دست آمدن بهترین نتیجه داشته باشد.

تشخیص این که کدام یک از روش های مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ برای شما مناسب است ، فقط در صورت بررسی توسط متخصص پوست و بامعاینه حضوری مشخص می شود. همچنین این روش ها در جلسات متعددی باید انجام پذیرند. تعداد جلسات در هر فردی متفاوت است و هزینه آن بعداز مشخص شدن تعداد جلسات قابل بررسی است.

آیا درباره تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ می دانید ؟

هر دو این روش ها کاربرد هایی از قبل رفع جای جوش صورت و اسکار ها ، درمان آفتاب سوختگی ، جوانسازی پوست ، درمان ترک های پوستی و … دارند.  اما تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در واقع در تکنیک آن ها می باشد.

روش میکرونیدلینگ

یک رولر غلتکی  وجود دارد که بر روی آن سوزن های ریزی از جنس تیتانیوم وجود دارد. قطر این سوزن ها بسیار کم در حد نیم میلیمتر می باشد. این غلتک بر روی پوست کشیده می شود. عمق سوزن ها و سرعت توسط پزشک کنترل می شود . در هر فردی بسته به هدفی که لازم است این عمق و سرغت تفاوت دارد.

این سوزن ها وارد پوست می شوند و زخم های ریزی را ایحاد خواهند کردو این کار باعث می شود تا پوست واکنشی جهت ترمیم پوست داشته باشد و به تولید کلاژن وآلاستین بپردازد. دلیل ایجاد هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست خاصیت جذب کرم ها و ویتامین های موضعی افزایش یافته و تاثیر پماد های تجویز شده چندین برابر افزایش می یابد.

در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود . اگر ویدئو های میکرونیدلینگ را مشاهده کرده باشید می بینید که خونریزی و زخم ها بسیار اندک و بسیار ریز می باشند. رعایت مراقبت های بعد از انجام این روش بسیار حائز اهمیت است .

بیشتر بخوانید : میکرونیدلینگ

روش مزونیدلینگ

در این روش از کوکتل های مزوتراپی استفاده می شود. روش مروتراپی به این صورت است که با استفاده از سرنگ های ریزی ترکیبی از ویتامین ها و دارو های خاص مورد نیاز برای جوانسازی صورت به داخل لایه مزودرم تزریق می شود.

در مزونیدلینگ که همانطور که اشاره شد از ترکیب مزوتراپی و میکرو نیدلینگ استفاده می شود . در واقع هم به روش میکرونیدلینگ زخم های ریزی بر روی پوست ایجاد می شود وهم مواد مورد نیاز به سلول های پوست می رسند. زیرا با ایجاد منافذ میکرومتری بین کلون های سلولی، هم جذب دارو را چند برابر می کند و هم با تخریب سلول های پیر و آسیب دیده، باعث جایگزین شدن سلولهای جدید و جوان می شود.

بیشتر بخوانید : مزونیدلینگ

با این اوصاف به نظر می رسد روش مزونیدلینگ بهتر باشد .اما این موضوع قطعی نیست .در واقع برای هر فرد و هر هدفی این موضوع متفاوت است. در هر دو روش هدف تحریک سلول های پوست جهت کلاژن سازی است . کلاژن منجر به جوانسازی پوست می شود. همچنین سعی می شود تا مواد لازم سلول های پوست تامین شود.

 اما نقطه مشترک هر دو آن ها به مراقبت های بعد از انجام این روش ها بستگی دارد. اگر این مراقبت ها به درستی انجام نپذیرد ، قطعا شما به نتایج دلخواه خود نخواهید رسید

بخشی از مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

  • تا یک هفته آرایش نکنید و فقط از کرم ها و پماد های موضعی که برای شما تجویز شده است استفاده کنید.
  • سونا بخار ، شنا و استخر تا یک هفته ممنوع!
  • از ماساژ و دستکاری ناحیه مورد نظر بپرهیزید.
  • اگر مزونیدلینگ برا یمو به کار رفته است ، از رنگ کردن و سشوار کردن بپرهیزید
  • از فعالیت های سنگین و ورزش هایی که منجر به تعریق شما می شود ، اجتناب نمایید.
  • تورم و قرمزی پوست بعد از 24 ساعت از بین می رود ، نگران نباشید و صبور باشید.
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *