بوتاکس درماتوکس چیست و چگونه چین و چروک را از بین می برد؟

امروزه، تزریق بوتاکس برای جوانسازی چهره بسیار محبوب شده است. درماتوکس یکی از انواع بوتاکس است که علاوه بر جوانسازی پوست، می تواند منافذ باز، جوش و سایر مشکلات پوستی را درمان کند. در ادامه این مقاله از مجله زیبا بمان، همراه ما باشید تا هر آنچه باید درباره درماتوکس بدانید را بررسی کنیم.

درماتوکس چیست

بوتاکس درماتوکس چیست و چه فوایدی دارد؟

درماتوکس یک سم بوتولینوم (بوتاکس) نسبتاً جدید است که چین و چروک های متوسط ​​تا شدید را درمان می کند. اما چیزی که آن را از سایر انواع بوتاکس متمایز کرده است، توانایی‌اش در درمان منافذ باز، جوش، قرمزی و چربی بیش از حد پوست است.

درماتوکس حاوی یک مجموعه پروتئین مشتق شده از نوروتوکسین های تولید شده توسط کلستریدیوم بوتولینوم است. به این معنا که عضله مورد نظر را از نظر عصبی مسدود می کند تا دیگر نتواند حرکت کند. به همین دلیل، چروک های پوست را از بین می برد.

اما نکته جالب توجه این است که درماتوکس معمولاً در دوز کم تزریق می شود؛ به شکلی که عضله را به طور کامل فلج نکند. به جای آن، با تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر، چهره را جوان می کند. حتماً می دانید که کلاژن می تواند آسیب های پوستی مانند جای جوش را نیز درمان کند.

این بوتاکس همه کاره برای تمام سنین و انواع پوست مناسب است. ماندگاری درماتوکس معمولاً 8 تا 12 هفته است؛ اما می تواند در برخی افراد بیشتر یا کمتر باشد. به طور کلی، ماندگاری بوتاکس بستگی به بدن فرد و ناحیه تزریق شده دارد.

درماتوکس را می توان در نقاط مختلف صورت (مانند اطراف ابروها، پیشانی، اطراف دهان و …) تزریق کرد. این بوتاکس همچنین برای بدن نیز قابل استفاده است.

آیا این نوع بوتاکس عوارض دارد؟

از آنجایی که درماتوکس نوعی بوتاکس است، می توانید بعد از تزریق آن انتظار عوارض جانبی مشابهی مانند کبودی، تورم و درد را داشته باشید.

در مجموع، این بوتاکس درماتوکس برای همه افراد به جز بانوان شیرده و باردار ایمن تلقی می شود. با این حال، اگر دچار علائم نادری همچون ضعف عضلانی، مشکلات بینایی، مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن غذا، دشواری در تنفس و از دست دادن کنترل مثانه شدید، لازم است فوراً به پزشک مراجعه کنید.

برگرفته از: allure

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *