بوتاکس پیشانی : مقدار و محل تزریق

سپس، یک روز کاملاً غیر منتظره، نگاهی اجمالی به خودت در آینه می‌اندازی. آن‌جا هستی، چهره‌ای خود را در آینه میبینی و می‌پرسی: «آیا این چین‌ها روی پیشانی من هستند؟»  تلفن همراه خود را برمی‌دارید و سریع‌ترین راه‌ها را برای حذف این موارد جستجو می‌کنید. سپس صدها دلار خرج سرم‌ها، لوسیون‌ها و معجون‌های مختلف می‌کنید، اما هیچ چیز درست نمی‌شود! از بین بردن این چین و چروک های سرسخت روی پیشانی شما به خصوص سخت به نظر می‌رسد. صدایی از درون شما می‌پرسد: آیا باید بوتاکس را برای چین و چروک پیشانی امتحان کنم؟ در ادامه درباره بوتاکس پیشانی صحبت خواهیم کرد.

بوتاکس پیشانی

بوتاکس چیست؟

بوتاکس سالهاست که وجود دارد. به احتمال زیاد، شما در مورد آن شنیده‌اید. حتی ممکن است شخصی را بشناسید که این کار را انجام می‌دهد. اما بوتاکس دقیقا چیست؟ و آیا تزریق بوتاکس در پیشانی موثر است؟ بوتاکس یا سم بوتولینوم نوع A از تعدیل کننده‌های عصبی تشکیل شده است که بر نحوه عملکرد اعصاب فرد تأثیر می‌گذارد. سموم عضلات فرد را در محل تزریق شل می‌کند. هنگامی که عضلات فرد شل می‌شوند، ظاهر صاف‌تری از لایه بیرونی پوست را تجربه خواهد کرد. بوتاکس، همانطور که معمولاً شناخته شده است، یک برند است و پزشک فرد ممکن است مارک‌های دیگری را با فواید یا مواد مختلف مانند Xeomin یا Dysport را معرفی کند.

چه مقدار بوتاکس روی پیشانی مجاز است؟

بوتاکس در دوزهای بین 50 تا 100 واحد در هر ویال عرضه می‌شود. به طور متوسط ​​10 تا 30 واحد به پیشانی تزریق می‌کنند. Allergan، سازنده بوتاکس لوازم آرایشی، دوز 4 واحد را در هر پنج محل روی پیشانی پیشنهاد می‌کند که در مجموع 20 واحد است. پزشک ممکن است ابتدا با دوز واحد پایین در هر تزریق شروع کند. آنها چند هفته، معمولاً 1 تا 2، به فرد فرصت می‌دهند تا ببینید آن دوز چگونه برای فرد کار می‌کند. سپس ممکن است چند واحد اضافی دریافت کنید.

به طور کلی، تزریق بوتاکس بین 3 تا 4 ماه فاصله دارد. هنگامی که برای اولین بار تزریق را شروع می‌کنید، نتایج درمان ممکن است طولانی نباشد. ممکن است متوجه شوید که باید 2 تا 3 ماه پس از اولین درمان به پزشک خود مراجعه کنید.

چرا پیشانی‌ چین و چروک می‌شود؟

چرا پیشانی‌ چین و چروک می‌شود؟

در این مرحله، ممکن است تعجب کنید که چه چیزی باعث چین و چروک پیشانی فرد شده است. آیا از دوران نوجوانی باید از کرم ضد پیری استفاده می‌کردید؟ آیا می‌توانید چروک های پیشانی را بوتاکس کنید؟ اول، مهم است که تعیین کنید چه چیزی باعث چین‌و‌چروک پیشانی فرد شده است. پزشک می‌تواند در جلسه مشاوره آن را تشخیص دهد، اما عواملی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این چین‌و‌چروک روی پیشانی فرد به دو دلیل ممکن است وجود داشته باشد:

ماهیچه‌های پیشانی فرد بیش از حد کار کرده‌اند و باعث ایجاد چین‌وچروک‌های پویا می‌شوند.

چین‌و‌چروک‌ها در اثر عوامل محیطی مانند آسیب خورشید یا جاذبه ایجاد می‌شوند و باعث ایجاد چین و چروک‌های ساکن می‌شوند. بوتاکس در درمان چین‌وچروک‌های پویا بسیار موثر است، مانند:

  • خطوط پیشانی
  • خطوط “11s” بین ابروها
  • خطوط پنجه کلاغی دور چشم
  • نوارهای گردن

بوتاکس حتی ظاهر چروک‌های مزاحم و عمیق روی پیشانی فرد را کاهش می‌دهد.

جایی که نباید بوتاکس دریافت کرد؟

اگر تعداد زیادی بوتاکس دریافت کنید، می‌تواند باعث سنگینی یا افتادگی در نواحی آسیب دیده شود. از آنجایی که سم مورد استفاده در بوتاکس باعث فلج عضلانی می‌شود، تا چند ماه نمی‌توانید آن عضلات را حرکت دهید. تا زمانی که دارو از بین برود. دریافت بیش از حد بوتاکس، در مکان‌های درست یا نادرست، می‌تواند چهره شما را «بی‌احساس» نشان دهد.

بوتاکس در کجای پیشانی مجاز است؟

FDA فقط مکان‌های خاصی را برای تزریق بوتاکس روی پیشانی تایید کرده است. اینها شامل خطوط افقی در سرتاسر پیشانی و همچنین گلابلا (“11” بین چشمان) می‌شود. حتی اگر آنها تایید شده‌اند، درمان‌ها هنوز نیاز به احتیاط دارند. استفاده بیش از حد بوتاکس در پیشانی می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند. تزریق بوتاکس آرایشی فقط برای خطوط پیشانی، خطوط گلابلار و خطوط کانتال جانبی اطراف چشم (“پنجه کلاغ”) تایید شده است. تزریق برای خطوط کانتال جانبی ممکن است تا 20 واحد باشد.

اثرات چقدر طول می‌کشد؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس حدود 4 ماه طول می‌کشد. با این حال، اثرات اولین درمان شما ممکن است زودتر از بین برود. در این صورت، پس از اولین قرار ملاقات زودتر به درمان بعدی نیاز خواهید داشت. پس از آن، باید بتوانید انتظار داشته باشید که درمان‌های فرد طولانی‌تر شود. ممکن است بلافاصله پس از درمان نتیجه‌ای نبینید. برخی از پزشکان پیشنهاد می‌کنند که قبل از برنامه‌ریزی قرار ملاقات بعدی، باید حداکثر 14 روز فرصت دهید تا اثرات تزریقات خود را ببینید.

چگونه متخصص مناسب را پیدا کنیم؟

وقتی نوبت به یافتن پزشک مناسب برای انجام تزریق بوتاکس فرد می‌رسد، باید مطمئن شوید که یک پزشک دارای مجوز بورد را انتخاب می‌کنید. متخصصین پوست، جراحان پلاستیک و متخصص گوش و حلق و بینی مطمئن‌ترین گزینه برای فرد هستند. قبل از انتخاب، صلاحیت‌های هر فرد را به طور کامل بررسی کنید. اگر پزشک شما پزشک نباشد، همچنان مطمئن‌تر از همه می‌توانید فردی را انتخاب کنید که خارج از مطب پزشک عمل کند.

چند واحد بوتاکس روی پیشانی مجاز است؟

برای خطوط افقی پیشانی، پزشکان می‌توانند حداکثر 15 تا 30 واحد بوتاکس تزریق کنند. برای خطوط “11” بین چشم‌ها، حداکثر 40 واحد نشان داده شده است، این میزان در مزدان با دوز بالاتر است.

هزینه درمان بوتاکس چقدر است؟

به ازای هر ناحیه درمان، بوتاکس آرایشی تقریباً 325 تا 600 دلار هزینه دارد. هزینه‌ها در واحد تعیین می‌شود و ممکن است بر اساس پزشک یا موقعیت جغرافیایی متفاوت باشد.

Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.