بررسی علت جوش زير سينه زنان و روش های برطرف کردن آن

جوش ها میتوانند در قسمت های مختلف بدن رشد کنند و ظاهر شوند. همانطور که جوش زدن صورت امری رایج در بین بسياري از اشخاص است، جوش های قفسه سینه و اطراف سینه هم موضوعی رایج در بین اشخاص می باشد . به علت وجود تعداد زيادي از غدد چربی در زیر پوست قفسه سینه، این ناحیه به قسمتی مساعد براي جوش زدن و اکنه تبدیل شده است.همه ی ما تجربه ی جوش زدن را داشتیم.هر جایی از بدن ممکن است جوش بزند و سینه ها هم از این قضیه مستثنی نیستند. در واقع این جوش ها بی خطر هستند.اما خوب ظاهر جالبی ندارند و آزار دهنده هستند.

جوش زیرسینه ممکن است بخاطر علت بیماری‌ هم ایجاد شود.در ادامه ی مقاله دلایل ایجاد جوش زیر سینه را با هم بررسی می کنیم، با ما باشید تا درمان ها خانگی آن را فرا گیرید. در این مقاله، در مورد این که چه چیزی باعث خارش پوست زیر سینه شده صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت چه کار کنید تا از جوش و عرق سوز شدن زیر سینه رهایی یابید. درک علت این بیماری به شما کمک خواهد کرد تا از جوش های در حال گسترش در زیر سینه جلوگیری به عمل آورید.

عرق سوز شدن

جوش زیر سینه، یک مشکل شایع برای بسیاری از زنان است. وقتی که زیر سینه جوش میزند، پوست این ناحیه می تواند بسیار خارش دار و دردناک می شود و حتی گاهی اوقات منجر به ایجاد تاول و حتی احساس سوزش شود. معمولا، از علل جوش زیر سینه می توان به مرطوب شدن بیش از حد  پوست یا عرق سوز شدن اشاره کرد. عرق کردن میتواند سبب تشدید این فرآیند شود، به طوری که جوش های روی سینه در ورزشکاران با افردی که بصورت روزانه به خصوص در فصل تابستان ورزش یا فعالیت فیزیکی انجام می‌دهند ،بیشتر دیده ميشود.اگر عادت به ورزش کردن،حتما بعد از ورزش از شوینده های مناسب بدن،برای جلوگیری از ضایعات پوستی استفاده کنید.

لباس های نامناسب

پوشیدن لباس های تنگ و چسبان، خطر بروز جوش روی سینه را بیشتر می کنند.علاوه بر این، پوشیدن لباس های پارچه ای پوست را آزار داده و وضعیت آکنه را بدتر می کند.فراموش نکنید که باید به طور مرتب لباس های زیر و تیشرت های خود را بشویید تا از بروز آکنه روی سینه ها جلوگیری کنید.در انتخاب نوع پارچه ی لباس  دقت کنید،لباس هایی با پارچه پلاستیکی به بدتر شدن،وضعیت کمک می کند.

یکی از علت های ابتلا به قارچ و عفونت سینه و خارش آن انتخاب سینه بند نا مناسب است . اگر سینه بند شما تنگ باشد و یا جنس آن طوری باشد که سببب عرق کردن سینه های شما شود ، سینه های شما دچار خارش می شود و ممکن است مبتلا به قارچ شوید زیرا شرایط گرم و تاریک و مرطوب به رشد قارچ کمک می کند .

عفونت های قارچی

تعریق و تجمع ترشحات ناشی از عرق در زیر سینه بندها، یک محیط گرم، مرطوب و تاریک را فراهم می کند که بهینه ترین شرایط برای رشد قارچ ها است. این روند ممکن است در طولانی مدت سبب پیدایشی به شکل جوش شود.

از دیگر علت های عفونت های قارچی اطراف سینه نوعی مخمر است.درما توفیت نیز ازعلت های دیگر این عفونت می باشد .بیماریهای قارچی شایع پوست به دودسته تقسیم می شوند که عبارتند از بیماری تینئا و بیماری کاندیدیازیس.عامل ایجاد تینئا ها قارچی میکروسکوپی بنام درماتوفیت می باشد که سه خانواده بزرگ از این قارچ وجود دارد که عبارتند از تریکوفیتون ها ، میکروسپوروم ها و اپیدرموفیتون ها

این خطرات در زنانی که سایز سینه بزرگتری دارند و یا در منطقه ای زندگی می کنند که دائم در حال عرق کردن می باشند ، بیشتر است . نکته دیگر این است که عفونت های قارچی در برخی نقاط دیگر بدن با خاراندن آن ممکن است به ناحیه سینه منتقل شود.

از نشانه های ابتلا به عفونت و قارچ ، قرمزی، خارش زیر سینه ها و رنگ پریدگی پوست و ترک پوست می باشد .برای درمان عفونت و قارچ سینه پس از انتخاب یک لباس زیر مناسب و رعایت بهداشت به پزشک مراجعه نمایید و هیچگاه لباس های زیرتان را با دوستانتان تعویض نکنید.

جوش زیر سینه

رژیم غذایی

رژیم غذایی پرکربوهیدرات و پر قند میتواند سبب تشدید جوش ها شود همچنين فراموش نکنید آشامیدن آب را براي محافظت از پوست بدنتان جایگزین نوشیدنی های قنددار کنید. با قطع مواد غذایی مضری که بهشان اشاره کردیم به پوستی تقریباً بهتر دست یافته اید .مخصوصا اگر قبلاً در رژیم روزانه خود از آنها تغذیه میکردید .اما اگر شما کلاً سالم غذا میخورید چه باید کرد؟آیا غذاهایی وجود دارند که مستقیماً با جوشهایتان مبارزه کنند؟پنج ماده ی غذایی که می تواند کمک زیادی به شما کند عبارتند از :ماهی ها و تخم کتان،چای سبز،صدف،آب میوه های،مواد غذایی پربیوتیک

اختلالات هورمونی

با وجود اینکه آکنه بیشتر در نوجوانان و جوانان شایع است، اما اختلالات هورمونی نیز می‌تواند در زنان در گسترش آکنه قفسه ی سینه‌یا اطراف آن در طول پریود نقش داشته باشد. تغییرات هورمونییا تورم سینه می‌تواند دلیلی بر شیوع آکنه باشد.برای درمان جوش های هورمونی حتما باید به پزشک متخصص استفاده کنید.اما این موارد روغن درخت چایی،چای سبز و آلفا هیدروکسی اسید را به صورت موضعی برای درمان این جوش ها می توانید استفاده کنید.

جوش صورت

شاید از این عنوان تعجب کرده باشید،اما درست است،اما آکنه هایی که روی صورت به وجود می آیند بیش از جوش های سینه تحت تأثیر تغييرات هورمونی بدن قرار دارند. بعد از بسته شدن منفذهای پوستی، باکتری ها میتوانند خودشان را به فولیکول های مو برسانند و سبب التهاب و عفونت شوند و نتيجه این فرآیند میتواند خود را بصورت جوش هایی روی سینه نشان دهد.

روش های درمان جوش زیر سینه

  • تمیز کردن نواحی مستعد آکنه مخصوصاً پس از فعالیت بیش از حد و عرق
  • اجتناب از غذاهای شیرین
  • اجتناب از آرایش، عطر یا لوسیون در نواحی مثل قفسه‌ی سینه
  • استفاده از لباس‌هایی با بافت نازک هنگام فعالیت یا در طول ماه‌های گرم سال
  • اجتناب از مواد شوینده‌ی معطر و دارای رنگ
  • برنامه ی ورزشی مناسب
Stethoscope

معرفی پزشکان و کلینیک ها

دیدگاه کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *